Czytelnia
Wyślij paczki do Holandii – tanio i szybko - poradnik

Wyślij paczki do Holandii – tanio i szybko - poradnik

Aktualnie przesyłki kurierskie są jednym z najbezpieczniejszych i najszybszych form wysyłki paczek za granicę. Ceny kuriera do Holandii są niższe niż nadanie dodatkowego bagażu samolotem. Na naszej stronie możecie zamówić tanio i szybko kuriera do Holandii. Klient indywidualni czy biznesowy - każdy znajdzie usługę kurierską dla siebie. 

Uwaga! Oficjalna nazwa Holandii to Królestwo Niderlandów, jednak na potrzeby tego artykułu będziemy stosować zamiennie Holandia/ Królestwo Niderlandów.
 

Paczki do Holandii - najważniejsze informacje
1. Najtańszą opcją wysyłki paczki do Holandii do 5 kg jest kurier GLS. Powyżej 5 kg nalepiej wysłać przesyłkę kurierem DPD. 
2. Najszybciej i najlepiej wysłać przesyłkę do Holandii kurierem za pośrednictwem Przesyłarka.pl.
3. Kurier DPD i GLS bedzie miał etykiety, ty nie musisz nic drukować. Wybierając UPS musisz wydrukować list przewozowy na paczkę do Holandii.
4. Średni czas transportu paczki do Holandii to 2-4 dni robocze. Najszybciej dochodzą paczki UPS. 


Wyślij paczki do Holandii

Czym najlepiej wysłać paczkę do Holandii?

Najszybszym sposobem na wysyłkę paczki do Holandii jest skorzystanie z usług firmy kurierskiej. Za pośrednictwem brokera kurierskiego np. Przesylarka.pl, możesz w dobrej cenie wysłać 31,5 kg paczkę do Holandii. W Przesyłarce mamy wynegocjowane bardzo dobre ceny i klient prywatny także może nadać przesyłkę do Holandii bez wychodzenia z domu w formule „od drzwi do drzwi”. Kurier do Holandii zjawi się w umówionym dniu i doręczy przesyłkę pod wskazany adres. Zamówienie kuriera do Holandii nie zajmuje więcej niż 3 minuty i możesz to zrobić online. Wysyłka kurierem to też najszybsza i najwygodniejsza forma wysyłki paczki do Holandii.

 

Jaka jest cena paczki do Holandii?

Przesyłki do Holandii wyślesz już od 94,79 zł kurierem GLS lub w cenie 99,99 zł kurierem DPD. Firma kurierska UPS przetransportuje paczkę do Holandii w cenie od 112,99 zł. Koszt wysyłki paczki do Holandii zależy od jej wagi oraz wymiarów. Inna będzie dla 5 kg kartonu, a inna dla 30 kg przesyłki. Cena paczki do Holandii wzrasta wraz z wagą paczki.

Ceny paczki do Holandii 2023
Waga paczki Cennik paczki do Holandii kurier DPD Cennik paczki do Holandii kurier GLS Cennik paczki do Holandii kurier UPS
do 10 kg 99,99 zł 107,69 zł 128,79 zł
do 20 kg 99,99 zł 158,79 zł 154,19 zł
do 30 kg 103,29 zł 158,79 zł 173,29 zł

Jeśli zastanawiasz się, jak najtaniej wysłać paczkę do Holandii, to przesyłki do 5 kg najlepiej wysłać kurierem GLS, a paczki do Holandii powyżej 5 kg najtańsze będą w firmie DPD.

Ile idzie paczka do Holandii?

Średni czas transportu przesyłki do Holandii to 2-4 dni robocze. Jeżeli zależy Ci na expressowej dostawie, to możesz skorzystać z oferty kuriera UPS Express – paczka dotrze do odbiorcy w 1 dzień roboczy. Należy pamiętać, że do czasu transportu nie wlicza się dnia odbioru paczki ani weekendów, czy innych dni wolnych od pracy.

Ile idzie paczka do Holandii UPS

Kurier UPS dostarcza paczki do Holandii w ciągu 2 dni roboczych. Oznacza to, że przesyłka odebrana od nadawcy we wtorek, w czwartek, piątek będzie już u odbiorcy w Holandii. 

Ile idzie paczka do Holandii GLS

Kurier GLS przetransportuje przesyłkę do Holandii w ciągu ok. 3 dni roboczych. Jest to średni czas doręczenia na tym kierunku, co oznacza, że paczki odebrane we wtorek, w piątek lub w poniedziałek zostaną doręczone do odbiorcy. 

Ile idzie paczka do Holandii DPD

Średni czas transportu paczki do Holandii kurierem DPD to 3-4 dni robocze. Paczka nadana we wtorek zostanie doręczona w Holandii w piątek lub w poniedziałek w kolejnym tygodniu (weekendy nie wliczają się do czasu transportu).

Paczki do Holandii możesz śledzić na naszej stronie wpisując numer zamówienia lub numer trackingowy. Więcej na temat śledzenia paczek do Holandii dowiesz się z naszego wpisu Gdzie jest moja paczka?

List przewozowy na paczki do Holandii

Kurierzy DPD oraz GLS przyjeżdżają do Ciebie z gotowymi listami przewozowymi. Nie musisz nic drukować.

Firma kurierska UPS wymaga ich drukowania.

Podczas wizyty kuriera sprawdź czy na liście przewozowym znajdują się poprawne dane Odbiorcy.

W przypadku gdy nadajesz kilka paczek na różne adresy, bądź waga paczek jest inna upewnij się, że kurier umieszcza prawidłowe listy przewozowe na właściwe przesyłki.

Jak zamówić kuriera do Holandii? 

Udaj się na naszą stronę  Przesylarka.pl - paczki do Holandii, gdzie znajduje się porównywarka usług kurierskich. 
Kuriera do Holandii zamówisz w kilu krokach:

Kierunek transportu i paczka

Wystarczy wybrać kraj nadania - Polska, kraj odbioru - Holandia, wpisać wymiary oraz wagę paczki i gotowe. Zobaczysz najniższą cenę paczki do Holandii.

Wycena

Po kliknięciu w przycisk „wycena przesyłki” pojawi się lista firm kurierskich, z którymi współpracuje nasz serwis.  Jest to oferta kurierów uporządkowana według ceny od najniższej. Cena nadania paczki jest różna w zależności od wagi oraz gabarytów paczki.

Upewnij się, że waga Twojej paczki nie przekracza maksymalnej wagi dozwolonej przez przewoźników. Paczki cięższe niż określona waga max. zostają objęte dodatkową dopłatą przez firmę kurierską.

Max. waga kurier DPD Classic - 31.5 kg,

Max. waga kurier GLS - 30 kg

Max. waga kurier UPS - do 32 kg paczka kwalifikuje się jako przesyłka standardowa, powyżej należy oznaczyć „paczka niestandardowa”. 

Zobacz definicję paczki niestandardowej w naszym wpisie Wysyłasz paczkę? Pamiętaj o spakowaniu jej w karton.

Na stronie z wyceną paczek do Holandii znajdziesz także najważniejsze informacje odnośnie każdej firmy kurierskiej: 


  • najbliższy odbiór paczki 
  • czy trzeba drukować etykietę
  • jaki jest czas dostawy paczki do Holandii
  • jakie jest ubezpieczenie paczki do Holandii
  • jak śledzić paczkę
  • jaka jest opłata za niestandardowy kształt paczki

Szczegóły paczki do Holandii

Na tym kroku należy podać szczegółowe informacje na temat Twojej paczki do Holandii:

- zawartość paczki – najlepiej jak najdokładniej opisać przesyłane towary np. bluza Adidas, jeansy Big Star, lego Friends itd. Pomoże to w lokalizacji paczki w razie jej zagubienia oraz przyspieszy proces reklamacji przy ewentualnym uszkodzeniu paczki na trasie do Holandii. 

- wartość przesyłki – należy wpisać rzeczywistą wartość transportowanych towarów. W cenie paczki ubezpieczone są różnie – w zależności od wybranego kuriera do Holandii. I tak w usłudze DPD paczki są ubezpieczone do 1 000 zł w cenie. Możesz podwyższyć poziom zabezpieczenia, jednak wymagać to będzie dodatkowej opłaty. Kurier GLS i UPS ubezpiecza paczki według tzw. wskaźnika SDR – oznacza to, że każdy kg paczki ubezpieczony jest na ok. 42 zł. Więc wysyłając 30 kg przesyłkę będzie ona ubezpieczona do kwoty 1260 zł w cenie transportu. Możesz podnieść to ubezpieczenie za dodatkową opłątą. Jej wysokość zobaczysz po wpisaniu rzeczywistej wartości paczki do Holandii.

 - data odbioru – z kalendarza wybierasz ten dzień, w którym chcesz, aby kurier odebrał Twoją paczkę. Nie ma możliwości wyboru soboty i niedzieli. Zablokowane są także dni wolne od pracy w Polsce oraz w Holandii. Ok. 95% paczek odbieranych jest w terminie, natomiast może się zdarzyć, że kurier nie odebrał pierwszego dnia paczki. Skontaktuj się z nami, a ponowimy zamówienie kuriera do Holandii. Odbiory oraz doręczenia paczek do Holandii odbywają się w godzinach 8:00- 18:00.

- opakowanie – wybierz rodzaj opakowania paczki do Holandii. Standardowe opakowanie to takie, które jest kartonem w kształcie prostopadłościanu (bez folii stretch, nadmiary taśmy, bez wypukłości itd.). Jeśli Twoja paczka nie spełnia opisanych warunków paczki standardowej – oznacz ją jako niestandardową. Zapłacisz więcej, ale unikniesz dopłaty, którą nałoży firma kurierska po realizacji transportu. Dopłata od firmy kurierskiej jest znacznie wyższa niż koszt w trakcie składania zamówienia.

- kod promocyjny – od czasu do czasu wysyłamy naszym Klientom kody zniżkowe na transport paczek do Holandii. Jeżeli posiadasz taki kod – wpisz go tutaj. Kody zniżkowe są także przyznawane firmom, kiedy ich liczba paczek w miesiącu jest bliska 20 sztuk.

Adresy – dane nadawcy i odbiorcy 

Aby zrealizować usługę transportu paczki do Holandii, kurier musi wiedzieć od kogo odbiera paczkę i do kogo ją doręcza. Uzupełnij zatem informacje odnośnie nadawcy paczki (imię i nazwisko, nazwę firmy, adres, telefon komórkowy oraz email. Lokalny telefon komórkowy jest wymagany, aby w razie potrzeby kurier mógł się skontaktować z nadawcą.)

Następnie uzupełniasz dane odbiorcy i znowu ważne, aby wskazać na holenderski numer telefonu. Kurier w Holandii nie będzie dzwonił na polski numer komórkowy.

Jeśli chciałbyś dodatkowo przesyłkę zabezpieczyć folią strecz, podczas składania zamówienia oznacz informacje „niestandardowa paczka”. Firmy kurierskie wszystkie paczki zabezpieczone folią strecz traktują jako przesyłki niestandardowe. 

Więcej informacji dotyczących pakowania paczek znajdziesz w zakładce Pytania i Odpowiedzi.

Podsumowanie

To przedostatni etap zamówienia kuriera do Holandii. Widzisz podsumowanie wprowadzonych wcześniej danych. Jeżeli zauważysz błąd – teraz jest możliwość jego poprawienia. Tutaj także jest konieczność zaakceptowania regulaminu Przesyłarki oraz wybranego kuriera do Holandii.

Koszyk i płatność

To ostatni etap zamówienia. Twoje zlecenia zostanie przekazane do firmy kurierskiej po jego opłaceniu. Możesz wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie walutę: PLN, EUR lub GBP oraz jedną z metod płatności: Karta płatnicza, BLIK, przelew online, przelew tradycyjny lub Paypal.

Po opłaceniu zamówienia otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem płatności. Jeżeli wybrałeś przelew tradycyjny – wyślij nam potwierdzenie dokonania płatności za paczkę do Holandii – przyspieszy to proces księgowania zamówienia.

Teraz wystarczy oczekiwać na kuriera w wybranym dniu.

Wyślij paczkę do Holandii

 

Reklamacje dotyczące uszkodzenia

Podczas doręczenia paczki zwróć uwagę czy przesyłka nie nosi śladów uszkodzenia. 

Jeśli widzisz, że opakowanie jest uszkodzone, odznacz tą informację na padzie kuriera. 

Jeśli istnieje taka możliwość sprawdź zawartość paczki przy kurierze, poproś go o wpisanie informacji o uszkodzeniu przesyłki bądź spisaniu protokołu szkody.

Następnie skontaktuj się z nami, aby przekazać informację dotyczącą uszkodzenia paczki. Przekażemy Ci wszystkie niezbędne informacje dotyczące procesu reklamacji.

W związku z tym, iż każdy z przewoźników prowadzi proces reklamacji w inny sposób warto zapoznać się z regulaminem wybranego przez siebie przewoźnika. Regulamin przewoźnika znajdziesz tutaj: https://przesylarka.pl/regulamin

Niezależnie od tego jakiego kuriera wybrałeś do transportu paczki pamiętaj, aby po doręczeniu skontaktować się z naszym biurem celem poinformowania o uszkodzeniu. 

Przedmioty zabronione w transporcie do Holandii

Zastanawiasz się co możesz nadać w swojej przesyłce?

Pamiętaj firmy kurierskie kategorycznie zabraniają wysyłki alkoholu, papierosów, narkotyków, substancji płynnych, żrących, rzeczy kruchych itp. Jeśli nie masz pewności czy możesz nadać w swojej paczce przedmioty, których nie wymieniliśmy, zapoznaj się z listą rzeczy zakazanych znajdujących w regulaminie wybranego przez siebie kuriera. 

Zobacz, jakie przedmioty są zakazane w transporcie paczek do Holandii Co można wysłać kurierem?

Nadajesz paczkę do Holandii jako firma?

Potwierdź ze swoim kontrahentem adres doręczenia paczki. Upewnij się, że osoba, która będzie odbierać przesyłkę, będzie o niej poinformowana. Potwierdź miejsce dostawy i numer telefonu. Chcesz otrzymać fakturę za paczki do Holandii?

Przed złożeniem zamówienia utwórz konto biznesowe, aby stawka VAT była poprawnie naliczona. Dzięki panelowi będziesz mógł przeglądać historię zamówień oraz w każdej chwili sprawdzić faktury za swoje zlecenia. 

Bagaż w samolocie czy kurier do Holandii

Poniżej informacja jak kształtują się opłaty za zabranie ze sobą bagażu na pokład samolotu. W większości linii lotniczych bezpłatnie można zabrać ze sobą jedynie bagaż o wymiarach: 40 x 30 x 20. Wszyscy doskonale wiemy, że niewiele się tam zmieści. 
 

 

Jak widać do samolotu bezpłatnie można zabrać plecak lub damską torebkę, czyli rzeczy które zmieszczą się pod fotelem. Wszystko powyżej jest już dodatkowo płatne. Ceny za nadanie bagażu o wadze 20 kg – 30 kg wynoszą nawet kilkadziesiąt euro. 

 


Przesyłarka oferuje nadanie paczki w dużo niższej cenie. Za nadanie przesyłki 15 kg zapłacisz 99,99 zł kurierm DPD z ubezieczeniem do 1000 zl w cenie lub GLS za 107,69 zł, gdzie paczka ubezpieczona jest do 4 000 zł.
Paczki do Holandii - wycena - Przesylarka.pl

 
 

Masz więcej pytań dotyczących nadania przesyłek do Holandii?

Skontaktuj się z nami a odpowiemy na Twoje pytania. 

Czytaj więcej:

Paczki z Holandii do Polski

Jak zaadresować paczkę do Holandii

 

Zamów kuriera do Holandii