Czytelnia
Kurier nie chce podjąć się zlecenia? - z pomocą przychodzi Clicktrans.pl

Kurier nie chce podjąć się zlecenia? - z pomocą przychodzi Clicktrans.pl

Większość firm kurierskich posiada swoje ograniczenia i nie każdą przesyłkę możemy w taki sposób nadać. Wówczas należy poszukać innych rozwiązań, które pozwolą na bezpieczny transport przesyłki do adresata.

Czego nie prześlemy kurierem?

Ograniczenia dotyczą przede wszystkim przedmiotów o większych wymiarach np. dużych mebli, które często przekraczają maksymalne wymiary dopuszczalne w konkretnej firmie kurierskiej. Jeśli mebel lub inny przedmiot jest bardzo długi, ciężki, o nietypowych wymiarach, kurier nie podejmie się zlecenia. 

Podobna sytuacja dotyczy większych ładunków na paletach czy też samochodów lub motocykli. 

Ponadto bardzo często firmy kurierskie publikują wykazy przedmiotów, których nie można wysyłać za ich pośrednictwem. 

Należą do nich na przykład dzieła sztuki. Jest to spore ograniczenie dla artystów i kupujących, bowiem handel dziełami sztuki odbywa się obecnie często w internecie.

Za pomocą firmy kurierskiej zwykle nie uda nam się wysłać produktów spożywczych z krótką datą ważności i artykułów wrażliwych na zmiany temperatur. Samochody, którymi poruszają się kurierzy, nie są najczęściej przystosowane do tego rodzaju transportu.

Kurierem nie wyślemy także żywych zwierząt. Wymagają one bowiem odpowiednich warunków i opieki podczas trasy. Przewozem żywych zwierząt zajmują się przewoźnicy posiadający odpowiednie doświadczenie oraz przystosowane pojazdy.

Z firmą kurierską nie zrealizujemy również przeprowadzki - krajowej czy zagranicznej. Mając do przewiezienia cały dobytek trzeba znaleźć inne rozwiązanie niż kurier.

Dla części kurierów problematyczne bądź bardzo drogie są przesyłki na trasach międzynarodowych. 

Jak wysłać towar, którego nie zabierze firma kurierska?

Z pomocą przychodzi serwis Clicktrans.pl. To platforma, która łączy osoby chcące coś przetransportować, z przewoźnikami. Zakładając konto w Clicktrans zyskujemy dostęp do tysięcy zweryfikowanych przewoźników. 

Podczas korzystania z kalkulatora wyceniającego transport przesyłek w serwisie Przesylarka.pl łatwo trafisz do Clicktrans, jeśli wymiary Twojej przesyłki będą przekraczały standardowe gabaryty przyjmowane przez tradycyjne firmy kurierskie. Możesz również kliknąć w poniższy przycisk:

<<<Zleć transport z Clicktrans>>>

Aby zlecić transport na Clicktrans, wystarczy zamieścić darmowe ogłoszenie w odpowiedniej kategorii (np. meble. przeprowadzki, samochody, zwierzęta). Przewoźnicy zweryfikowani w Clicktrans składają swoje oferty na transport. W przypadku otrzymania kilku ofert wybieramy taką, która najbardziej nam odpowiada i zlecamy transport konkretnemu przewoźnikowi. Każdy zarejestrowany w Clicktrans przewoźnik otrzymuje od użytkowników oceny, dzięki czemu można dokonać optymalnego wyboru i zlecić transport przewoźnikowi z najlepszymi opiniami.

Dlaczego wysyłka za pomocą Clicktrans jest korzystną opcją?

Przede wszystkim Clicktrans umożliwia wysyłkę najróżniejszych ładunków, w tym takich, których transportu nie podejmują się kurierzy. Poza tym wiele przesyłek jest transportowanych przez przewoźników, którzy i tak jadą konkretną trasą i zabierają dodatkowe przesyłki jako doładunki. Dzięki temu ceny transportu są dla użytkownika atrakcyjne. To przewoźnicy konkurują o transport przesyłki składając swoje oferty, a ostateczna decyzja należy do osoby wystawiającej ogłoszenie. Ponadto możliwe jest skorzystanie z kompleksowej usługi tj. ze zniesieniem i wniesieniem przesyłki.

Czy z Clicktrans można skorzystać za granicą?

Jak najbardziej. Przewoźnicy zarejestrowani w Clicktrans jeżdżą zarówno po Polsce oraz całej Europie. Dzięki temu można transportować ładunki również za granicę. Jest to również pomocna platforma w przypadku przeprowadzek. Można zlecić przeprowadzkę całego mieszkania lub domu w dowolne miejsce w Polsce lub Europie.