Czytelnia
Ile jedzie paczka kurierska?

Ile jedzie paczka kurierska?

Zastanawiasz się, jaki jest czas transportu paczek kurierskich? Zależy on od kilku czynników: kraju doręczenia, wybranej usługi (ekonomicznej lub expresowej) oraz firmy kurierskiej. Pamiętaj, usługi kurierskie zamówione przez Przesyłarka.pl to dobra i wygodna forma transportu paczek i świetna alternatywa np. dla usług pocztowych.  

 

 

 

Streszczenie na temat ile idzie paczka kurierska:
1. Czas doręczenia paczki krajowej DPD to kolejny dzień roboczy od dnia odebrania przesyłki przez kuriera z domu lub pozostawienia jej w punkcie DPD Pickup.
2. Czas transportu paczki do Anglii to 3-7 dni roboczych w usłudze DHL3-5 dni roboczych kurierem UPS i ok. 4-5 dni w usłudze FedEx.
3. Paczki z UK do Polski docierają w 2 dni serwisem UPS Express, 3-4 dni w usłudze UPS Standard  i ok. 6-10 dni w usłudze Parcelforce.
4. Paczki międzynarodowe eksportowe i importowe najczęściej docierają w 2-7 dni roboczych we wszystkich serwisach kurierskich.

 

Ile idzie paczka krajowa?

Często zastanawiacie się i pytacie nas, ile idzie paczka DPD, GLS, UPS, DHL lub innego kuriera. Przesyłki krajowe doręczane są najczęściej kolejnego dnia roboczego. Firmy kurierskie zastrzegają sobie w Regulaminie gwarantowany czas dostawy na 3 dni robocze, jednak w praktyce paczki są doręczone kolejnego dnia roboczego po odbiorze paczki od nadawcy ( z narzędzia do monitoringu paczek Parcel Alert wynika, że 97% przesyłek krajowych jest doręczanych w kolejnym dniu roboczym). 

Ile idzie paczka międzynarodowa?

Paczki zagraniczne, międzynarodowe w 95% dostarczane są w ciągu 2-5 dni roboczych. Oczywiście czas dostawy zależy od kraju doręczenia i odległości od punktu nadania. I tak paczki do Niemiec dostarczane są w ciągu 2 dni roboczych, a transport przesyłki z Polski do Irlandii Północnej może trwać nawet 7 dni. 
Więcej na temat tego, ile jedzie paczka kurierska

Średni a gwarantowany czas doręczenia paczki

Korzystając z usług kurierskich w serwisie Przesyłarka.pl zapewne spotkasz się z terminem “średni czas dostarczenia przesyłki” oraz “gwarantowany czas doręczenia”. Rozróżnienie tych dwóch terminów jest istotne dla użytkowników, co więcej chroni przed niepotrzebnymi, stresującymi sytuacjami związanymi z opóźnieniem w doręczeniu.

Średni czas doręczenia -  to szacunkowy czas doręczenia przesyłki, przy czym według statystyk ponad 92% paczek doręczana jest w tym terminie.

Gwarantowany czas doręczenia - czas to termin w którym firma kurierska zobowiązuje się doręczyć przesyłkę. Jeśli termin ten zostanie przekroczony, masz prawo do reklamacji usługi.

Nadal wiele osób myli oba pojęcia, traktując podany szacunkowy czas jako gwarantowany czas doręczenia, co czasem prowadzi do niepotrzebnych sytuacji nerwowych.  Prawidłowe zrozumienie terminów to podstawa w sytuacjach problematycznych.

Jak liczyć termin dostawy?

Kolejna istotna kwestia, to sposób liczenia. W tym temacie znów wiele osób popełnia błędy. Pierwsza zasada jest taka, że dzień odbioru przesyłki przez kuriera od nadawcy liczony jest jako dzień “0”. W kalkulacji dni uwzględniamy tylko dni robocze - zatem w standardowych przesyłkach ekonomicznych sobota i niedziela nie są wliczane, podobnie święta.  

Dla przykładu:

Składasz zamówienie kuriera DPD lub GLS w dniu 11.06 (poniedziałek) z planowanym odbiorem przesyłki przez kuriera 14.06.(czwartek) Czas transportu liczymy od dnia następnego, po odebraniu przesyłki - zatem zakładając, że ta nastąpiła w pierwszym terminie odbioru, czas doręczenia będzie liczony od dnia 15.06 (piątek). Czas doręczenia paczki - wyliczenia

 1. Dzień 15.06.

 2. Dzień 18.06

 3. Dzień 19.06

 4. Dzień 20.06

 5. Dzień 21.06

 6. Dzień 22.06

 7. Dzień 25.06

 8. Dzień 26.06

Zakładając, że np. W przesyłce międzynarodowej DPD średni czas doręczenia 95% przesyłek to 3-4 dni robocze, nadanej przesyłki w dniu 14.06 możemy oczekiwać w dniach 19-20.06. Jednakże gwarantowany czas, do którego  przesyłka powinna zostać doręczona to 26.06.

Czas dostarczenia przesyłek międzynarodowych:

 • Kurier GLS czas dostawy

  • Średni czas doręczenia przesyłek międzynarodowych GLS to 3-5 dni roboczych

Gwarantowany czas doręczenia przesyłki eksportowej i importowej to:

Polska - Austria, Niemcy - 5 dni roboczych;

Polska - Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Portugalia,
Rumunia, Szwecja, Słowacja, Słowenia, Węgry, Włochy - 7 dni roboczych;

Polska - Holandia - 6 dni roboczych.

9 dni roboczych - w przypadku Irlandii Północnej a także regionów  Man, Hihglands, Sky, Orkney, Shetland, Oban, Arran czas dostarczenia może się wydłużyć. Jeżeli Twoja paczka nie zostanie dostarczona w czasie gwarantowanym - możemy w Twoim imieniu starać się o zwrot kosztów transportu. Aby było to skuteczne, wszystkie skany paczki powinny być aktualne.

 • Kurier DPD czas dostawy

  • W DPD gwarantowany czas dostarczenia przesyłki - 7 dni roboczych: W przypadku Irlandii Północnej oraz regionów Man, Hihglands, Sky, Orkney, Shetland, Oban, Arran czas dostarczenia może się wydłużyć.

  • Przesyłki Odbiorcy znajdującemu się na obszarze kraju nienależącego do Unii Europejskiej oraz do krajów leżących na Półwyspie Skandynawskim w terminie 14 dni, przy czym dzień nadania Przesyłki jest dniem 0;

 • Kurier UPS Standard czas doręczenia

  • Średni czas dostawy to 3 dni robocze, przy czym czas dostawy może wydłużyć się do 9 dni. Firma kurierska nie określa czasu gwarantowanego na doręczenie przesyłki do odbiorcy.

  • Paczki do Anglii doręczane są średnio w ciągu 3- 5 dni roboczych.

 • Kurier UPS Express Saver czas dostawy

  • Średni czas doręczenia paczki z Anglii do Polski to 2 dni robocze. UPS nie podaje czasu gwarantowanego na dostarczenie paczki. Na innych kierunkach czas ten wynosi 1-2 dni robocze.

 • Kurier ParcelForce czas dostawy paczki

  • Średni czas doręczenia paczki to 6 - 12 dni roboczych (paczki przechodzą odprawę celną, co wydłuża czas transportu)

 • Kurier FedEx czas dostawy
 • Średni czas doręczenia paczki do Anglii to 4-5 dni roboczych. Szacunkowy czas doręczenia paczki do UK widoczny jest na narzędziu do monitoringu FedEx.

Czas dostawy przesyłek krajowych

 • Kurier DPD Classic czas dostawy Polska

  • 1-2 dni robocze, przy czym gwarantowany czas usług to 3 dni robocze a dzień nadania liczymy jako dzień zero

 • Kurier UPS Standard czas dostawy przesyłki

  • 1 dzień roboczy - planowany termin doręczenia wszystkich przesyłek to następny dzień roboczy od dnia nadania. Nie ma czasu gwarantowanego na dostarczenie paczki UPS.

 • Kurier UPS Express Saver czas dostarczenia przesyłki

  • 1 dzień roboczy : Przesyłki nadane po godzinie 17:00 dla miast wojewódzkich i po godzinie 15:00 dla pozostałych miejscowości traktowane są jako nadane w następnym dniu roboczym. Nie ma czasu gwarantowanego.

Powiadomienie o doręczeniu

Wszystkie paczki powinny być dostarczone w terminie gwarantowanym, do którego zobowiązuje się firma kurierska. Możesz samodzielnie śledzić skany swojej paczki i jeśli zobaczysz skan "Wydanie do doręczenia" oznacza to, że Twoja przesyłka została wydana kurierowi i zostanie dostarczona w tym dniu. Nie zawsze przesyłki są doręczane w pierwszym terminie - kurier może mieć za dużo zleceń na dany dzień lub pojawią się inne okoliczności (np. zepsute auto). W DPD UK i DHL możesz śledzić kuriera poprzez aplikację. Będziesz dokładnie znał jego lokalizację i przewidywaną godzinę doręczenia paczki przez kuriera DPD i DHL. Wprowadzilismy także system powiadomień mailowych, w którym informujemy Nadawcę o odebraniu paczki przez kuriera, a odbiorcę o doręczeniu przesyłki. Jeżeli masz wątpliwości - skontaktuj się z nami.

SMS-owe powiadomienie o doręczeniu przesyłki kurierskiej

W usłudze UPS, GLS oraz DPD możesz skorzystać z doadtkowej opcji powiadomień sms-owych dla odbiorcy. na czym polega ta opcja? W dniu doręczenia przesyłki przez kuriera Odbiorca paczki otrzyma od nas sms-a z informacją o dostawie oraz planowany czas doręczenia (w usłudze UPS). Dzięki temu Odbiorca nie mienie się z kurierem i odbierze paczkę w pierwszym terminie dostawy.

Czytaj więcej:

Nadałem paczkę za granicę, kiedy będzie na miejscu? 
Gdzie jest moja paczka? Jak śledzić przesyłkę?
Paczki z Niemiec do Polski – jak wysłać szybko, tanio i sprawnie