Czytelnia
Jak zaadresować paczkę do Holandii - najważniejsze wskazówki

Jak zaadresować paczkę do Holandii - najważniejsze wskazówki

Zobacz, jak należy prawidłowo zaadresować paczkę do Holandii, aby szybko i bez problemu dotarła do adresata. 
 

 
 

Streszczenie informacji, jak zaadresować paczkę do Holandii:
1. Pierwszym krokiem jest wybranie kuriera, który przewiezie Twoją paczkę do Holandii.
2. Poprawnie wpisz nazwę ulicy i numer domu/ mieszkania w Holandii.
3. Upewnij się, że znasz kod pocztowy i nazwę miejscowości w Holandii.
4. Podaj lokalny numer kontaktowy do odbiorcy. 

Jeśli potrzebujesz wysłać paczkę do Holandii, to w pierwszej kolejności musisz znaleźć najlepszą dla siebie opcję wysyłki. Zawsze warto sprawdzić oferty kilku firm za pomocą porównywarki usług kurierskich Przesyłarka.pl. Aby mieć pewność, że przesyłka dotrze poprawnie do odbiorcy, należy ją także dobrze zaadresować. Aby ułatwić sobie to zadanie, wystarczy, że zapoznasz się z najważniejszymi wskazówkami.

Wysyłka paczki do Holandii

Wysyłając paczkę do Holandii, możesz skorzystać z usług różnych firm kurierskich. Przed wyborem konkretnego kuriera warto sprawdzić, jakie są ceny za przesyłkę oraz jakie są warunki i terminy dostawy. Po podaniu wagi i wymiarów swojej przesyłki do Holandii na stronie Przesyłarka.pl otrzymasz szybką informację o dostępnych firmach kurierskich, cenach przesyłki i dostępnych dodatkowych opcjach. 

Jak zaadresować przesyłkę do Holandii

Najważniejsze są oczywiście imię i nazwisko oraz adres odbiorcy w Holandii, pod który przesyłka ma zostać dostarczona. Zwróć szczególną uwagę na kod pocztowy w Holandii, ponieważ jego poprawność determinuje właściwe sortowanie paczki w sortowni i w konsekwencji doręczenie przesyłki. Kody pocztowe w Królestwie Niderlandów składają się z czterech cyfr i dwóch wielkich liter. Cyfry wskazują w kolejności: region, miejscowość oraz dzielnicę lub ulicę. Litery zaś zawężają kod do numeru domu na danej ulicy. Dlatego tak ważne jest właściwe wpisanie kodu pocztowego w formularzu zamówienia.

Kolejnym ważnym elementem poprawnego zaadresowania paczki do Holandii jest wskazanie lokalnego numeru telefonu odbiorcy. Może to ułatwić kontakt w przypadku jakichkolwiek niejasności lub problemów z dostarczeniem przesyłki. Dobrze będzie też, jeśli upewnisz się, że nazwisko odbiorcy jest widoczne na dzwonku czy domofonie. 
Nie zapomnij o dokładnym podaniu adresu nadawcy w Polsce. Podobnie jak w przypadku adresu odbiorcy, ważne jest, aby był on precyzyjny i zawierał kod pocztowy oraz miejscowość. Warto też dodać swój numer telefonu, aby kurier miał łatwiejszy kontakt w razie potrzeby.

Nadanie paczki do Holandii

W wybranym przez Ciebie dniu kurier odbierze przesyłkę od nadawcy. W zależności od wybranej usługi kurier może mieć gotową etykietę, którą naklei w momencie odbioru przesyłki (usługa DPD i GLS), albo też etykietę będziesz musiał wydrukować sam (kurier UPS). Przesyłarka.pl wyśle Ci list przewozowy dzień przed planowanym odbiorem. Jeśli nie chcesz czekać na kuriera, to taką paczkę z wydrukowaną etykietą, możesz dostarczyć sam do pobliskiego punktu UPS. Informacja o dostępnych opcjach nadania przesyłki widoczna jest w momencie wyboru firmy kurierskiej. Wybierz taką, która będzie dla Ciebie najdogodniejsza.

Paczka do Holandii -  ważne wskazówki

W trakcie przygotowywania paczki do Holandii nie zapomnij także o odpowiednim zabezpieczeniu zawartości swojej przesyłki. Przesyłki kurierskie są ubezpieczone, ale pamiętaj o odpowiednim zapakowaniu towaru i zabezpieczeniu go. Znajdź solidny, mocny karton odpowiedniej wielkości. Wypełnij wolne miejsca np. papierem, styropianem lub innymi wypełniaczami, tak aby zawartość nie przemieszczała się w kartonie. Pamiętaj też, aby stosować się do wytycznych przewoźnika dotyczących sposobu pakowania przesyłek.

Podsumowując, aby dobrze zaadresować paczkę do Holandii, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim trzeba znać dokładny adres odbiorcy i nadawcy, wskazać lokalne numery telefonu oraz podać zweryfikowane wymiary i wagę paczki. Warto także wybrać odpowiedniego przewoźnika oraz zadbać o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Dzięki temu paczka do Holandii dotrze bezpiecznie i w krótkim czasie.

Czytaj więcej:

Paczki z Holandii do Polski 

Jakie gabaryty może mieć paczka do Holandii - podpowiadamy

Kurier do Amsterdamu - jaki jest czas dostawy?