Polityka prywatności

Polityka prywatności

1 Administratorem Danych Osobowych (ADO) jest: Efero Next Sp. z o.o. dawniej Efero sp. z o.o. sp.k.  z siedzibą w 53-439 Wrocław, ul. Grabiszyńska 151 oraz Efero Transport Ltd 
z siedzibą w EH3 7PE Edynburg, 23 Melville Street.
2. Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu wykonania usługi pośrednictwa kurierskiego i realizacji zamówienia. 
 
3. Zbieramy dane nadawcy i odbiorcy, które są niezbędne do realizacji usługi transportu:
- Imię i nazwisko
- Adres e-mail
- Telefon
- Adres pocztowy (odbioru i dostawy)
 
4. Pełna rejestracja w serwisie jest dobrowolna i nieobowiązkowa.
 
5. Podane dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) oraz art. 6 ust. 1 pkt f) i zgodnie z treścią ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO);
 
6. Inspektorem Danych Osobowych w spółkach jest Krzysztof Bobin adres e-mail info@przesylarka.pl;
 
7. Szanujemy prawo do prywatności i dbamy o bezpieczeństwo danych. W tym celu używany jest m.in. bezpieczny protokół szyfrowanie komunikacji (SSL), a przechowywanie danych ma miejsce na zabezpieczonych serwerach. 
 
8. Dane osobowe, które podawane są w formularzu zamówienia usługi, traktowane są jako dane poufne i nie są widoczne dla osób nieuprawnionych. 
 
9. Podane dane nie będą przekazywane lub sprzedawane innym podmiotom – dane będą jedynie przesyłane wybranej przez Panią/Pana firmie kurierskie, a my kontaktujemy się z Panią/Panem tylko w sprawach dotyczących usług transportowych.
 
10. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania - skontaktuj się z nami na adres mailowy: info@przesylarka.pl lub samodzielnie wycofaj zgodę marketingową oraz zgodę dotyczącą udzielenia opinii na temat serwisu Przesyłarka. Zaloguj się na swoje konto, wejdź do Panelu Klienta i w zakładce Moje Konto możesz odznaczyć swoje zgody.
 
11. Dane osobowe zbierane w celu wykonania usługi transportowej będą przechowywane przez okres niezbędny do zakończenia wykonywania usługi pośrednictwa kurierskiego i zrealizowania zamówienia tj. przez okres 24 miesięcy; dane w celach marketingowych przetwarzane są do czasu cofnięcia zgody na ich przetwarzanie.
 
12. Żadne dane zebrane przez Przesyłarka.pl nie zostaną udostępnione osobom trzecim bez wyraźnej zgody ich właściciela poza partnerami Serwisu: (Przelewy24, Elavon/ Espago, Paypal, LiveChat, Focus Telecom Polska, Opineo), firmami kurierskimi (DPD Polska, DPD UK, GLS, Parcelforce, UPS, Świat Przesyłek), na wyraźne wezwanie organów sądowych, policyjnych, śledczych lub przekazane kancelarii prawnej w celu windykacji należności.
 
13. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego (Urząd Ochrony Danych Osobowych) gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 
14. Wszystkie rozmowy telefoniczne są nagrywane w celach zapewnienia bezpieczeństwa i szkoleniowych i przetrzymywane są zgodnie z wytycznymi Data Protection Act 1998 i regulacjami ICO.
 
15. Dane zamówień podmiotów biznesowych przetwarzane są przez 24 miesiące, natomiast dane rozliczeniowe zgodnie z ustawą o rachunkowości - przez 5 lat.