Czytelnia

Jak nadać paczkę bez etykiety?

Znasz to? Brak dostępu do drukarki lub nagła awaria a Ty właśnie musisz szybko nadać przesyłkę? Jak zatem nadać paczkę bez etykiety? W takiej lub podobnej sytuacji zapewne znalazł się niejeden z nas. Co zrobić? Zamów kuriera na Przesyłarka.pl - jest tanio, szybko, sprawnie i nie musisz drukować listu przewozowego.
 


 

Streszczenie, jak nadać paczkę bez etykiety:
Zamawiając kuriera DPD lub GLS na stronie Przesylarka.pl nie musisz drukować listów przewozowych - kurier będzie je miał ze sobą. Wyjątek stanowi kierunek Anglia - Polska w usłudze DPD UK/ DPD PL, gdzie należy wydrukować samodzielnie etykietę przed przyjazdem kuriera i nakleić ją na paczkę. W pozostałych usługach kurierskich DHL, UPS i Parcelforce konieczne będzie wydrukowanie etykiet, a na kierunku Polska - Anglia i Anglia - Polska dodatkowo należy wydrukować dokumenty celne, które wyślemy na maila.

 

Można udać się do najbliższego oddziału pocztowego i tam nadać paczkę, wypełniając na miejscu ręcznie pocztowe druki — jeśli oczywiście masz czas na to. Drugim sposobem jest wysyłka paczki kurierem, w usłudze, w której nie musisz drukować listu przewozowego. W tym rozwiązaniu kurier przyjedzie do Ciebie z gotowym listem przewozowym, który nakleisz na paczkę.

 

Sprawdź, jaka jest definicja Listu Przewozowego


Jaki kurier bez drukowania etykiety?

Do niedawna, opcja wysyłki paczki kurierskiej bez drukowania etykiety była usługą dodatkowo płatną. Dziś jest ona w standardowych usługach kuriera DPD Classic oraz GLS. Korzystając z wymienionych usług, kurier podczas odbioru paczki przywiezie gotową etykietę na paczkę, którą powinien nakleić w Twojej obecności. By uniknąć problemów, koniecznie sprawdź czy dane na etykiecie są prawidłowe, a jeśli nadajesz więcej paczek, koniecznie dopilnuj by wszystkie etykiety zostały poprawnie naklejone. Z doświadczenia rekomendujemy, by własnoręcznie nakleić etykiety zgodnie z adresatami - prawidłowe zaadresowanie paczek nie jest w zakresie obowiązków kuriera. Nie pozwól by kurier zabrał paczkę bez naklejenia etykiety — wciąż zdarzają się takie sytuacje, w efekcie czego paczka najpewniej zaginie. To nadawca ma obowiązek przygotować paczkę i dopilnować, by jej odbiór był prawidłowy.
Zobacz, czy musisz drukować list przewozowy.

Jak zamówić kuriera bez listu przewozowego

Aby zamówić kuriera bez konieczności drukowania listu przewozowego najlepiej zrobić to na stronie Przesylarka.pl. Jako broker usług kurierskich umożliwiamy dostęp do usług kurierskich wielu firm, szybką wycenę i porównanie ofert. By otrzymać wycenę, skorzystaj z kalkulatora wyceny przesyłki, porównaj oferty i wybierz najbardziej odpowiednią —  w przypadku serwisu Przesyłarka.pl oferty, przy których widnieje ikonka drukarki, oznaczają konieczność wydrukowania etykiety przez nadawcę.

Alternatywnym rozwiązaniem w przypadku wysyłki paczki kurierem będzie nadanie paczki bezpośrednio w oddziale firmy kurierskiej. Jednak szczerze mówiąc, jest to mniej wygodne niż zamówienie kuriera bezpośrednio do wskazanego miejsca odbioru paczki

Youtube Preview