Czytelnia
Wysyłasz paczkę? Pamiętaj o spakowaniu jej w karton.

Wysyłasz paczkę? Pamiętaj o spakowaniu jej w karton.

Wysyłasz przesyłkę krajowa lub międzynarodową i zastanawiasz się, jak ją zapakować? Tylko i wyłącznie w karton o kształcie prostopadłościanu.

 

Kilka lat temu firmy kurierskie dopuszczały wysyłkę walizek lub toreb podróżnych bez dodatkowego opakowania. Ta sytuacja zmieniła się, kiedy wprowadzono automatyczne sortery i zaczęto pobierać dopłaty za ręczną obsługę paczki.

 

Aktualnie firmy przyjmują do transportu wyłącznie towary spakowane w karton. Zwracają także uwagę na jego kształt – powinien to być prostopadłościan, bez żadnych odkształceń i wgnieceń, oklejony na łączeniach wyłącznie mocną taśmą klejącą.

 

Nadanie przesyłki, z której odstają jakieś elementy lub oklejona jest folią stretch lub innym materiałem uniemożliwiającym swobodne przemieszczanie paczki po sorterze powoduje nałożenie na nadawcę przesyłki dodatkowej opłaty za paczkę niestandardową/ niesortowalną. Także na paczki, która nie są w kartonie o kształcie prostopadłościanu nakładane są dopłaty.

 

Pamiętaj, aby przed nadaniem paczki kurierowi, sprawdzić jej opakowanie. Zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi paczek niestandardowych w poszczególnych firmach kurierskich.

 

Czytaj więcej:

Dopłaty do przesyłek

Kiedy Twoja paczka jest niestandardowa?