Czytelnia
Porównanie kurierów z Polski do Holandii - sprawdź nasze zestawienie!

Porównanie kurierów z Polski do Holandii - sprawdź nasze zestawienie!

Najwygodniejszą, najtańszą i najszybszą opcją wysyłki paczki do Holandii, jest wysyłka firmą kurierską przez serwis Przesylrka.pl. Porównujemy kurierów z Polski do Holandii, abyś mógł sam zdecydować, którego przewoźnika wybierzesz.

 

 
 

Porównanie kurierów z Polski do Holandii - najważniejsze informacje:
1. Najtańszą opcją wysyłki paczki do Holandii jest kurier DPD.
2. Czas transportu przesyłki do Holandii to 2-4 dni robocze.
3. Paczki do Holandii są ubezpieczone.


Kurier z Polski do Holandii – dostępne opcje

Aktualnie w serwisie Przesylarka.pl możesz skorzystać z czterech serwisów kurierskich przy wysyłce paczek do Holandii. Masz do wyboru firmę DPD, GLS lub UPS (w dwóch wariantach standard oraz expres). Każdy z nich charakteryzuje się innymi parametrami wysyłki. Od ciebie zależy, którego przewoźnika wybierzesz. 

Kurier z Polski do Holandii – ceny

Koszt transport paczki z Polski do Holandii zależy od wagi oraz wymiarów kartonu. Poniżej prezentujemy porównanie kurierów z Polski do Holandii pod względem ceny. Porównanie zostało wykonane w dniu 29.05.2023.

Kurier do Holandii Cena paczki do 5 kg Cena paczki do 15 kg Cena paczki do 5 kg
DPD 92,79 zł 92,79 zł 94,89 zł
GLS 92,69 zł 105,19 zł 154,39 zł
UPS Standard 111,19 zł 138,79 zł 170,19 zł
UPS Express Saver 443,49 zł 690,59 zł 925,79 zł

Kurier z Polski do Holandii – czas transportu

Do średniego czasu transportu paczki nie wliczamy dnia odbioru przesyłki ani weekendów i dni wolnych od pracy. Średnio paczki do Holandii doręczane są w ciągu 2-4 dni roboczy. Najszybszy czas transportu notujemy w usłudze UPS Express 1 dzień roboczy i UPS Standard – ok. 2 dni roboczych. GLS i DPD dostarczają przesyłki do Holandii w ciągu 3-4 dni roboczych. 

Kurier do Holandii - porównanie cen i czasu transportu

Kurier z Polski do Holandii – etykieta

Nie musisz drukować etykiety (czyli tzw. listu przewozowego) jeśli decydujesz się na wysyłkę paczki do Holandii firmą DPD lub GLS. W tych usługach kurier będzie miał etykietę z sobą. Twoim obowiązkiem będzie dopilnowanie, aby kurier odpowiednio nakleił etykiety, jeśli wysyłasz kilka paczek w różne miejsca. W przypadku usługi UPS należy samodzielnie wydrukować list przewozowy i nakleić go na paczkę przed podjazdem kuriera. 

Kurier z Polski do Holandii – ubezpieczenie

Każda paczka do Holandii wysyłana przez serwis brokerski Przesylarka.pl jest ubezpieczona. Wysokość ubezpieczenia w cenie przesyłki jest jednak różna. W firmie DPD w cenie przesyłki towary ubezpieczone są w cenie do 1 000 zł. Jeżeli wysyłasz droższe rzeczy – możesz za dodatkową opłatą doubezpieczyć paczkę. Wybierając kuriera GLS paczki są ubezpieczone do wysokości SDR, czyli ok. 42 zł za każdy kilogram wysłanego towaru. Można dodatkowo doubezpieczyć paczkę, ale do wartości nie większej niż 4 000 zł. Czyli wysyłając 30 kg paczkę do Holandii, w cenie przesyłki będzie ona ubezpieczona do 1 260 zł. W firmie UPS ubezpieczenie w cenie jest do wyższej wartości albo 323 zł lub 42 zł za kg przesyłki. 

Najpopularniejszym kurierem do Holandii, na który decydują się Klienci przesylarka.pl jest DPD. Pewnie niższa cena jest tutaj decydującym wskaźnikiem. W Przesylarka.pl to Ty decydujesz i wybierasz kuriera, który przewiezie Twoją paczkę do Holandii. W razie pytań – zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.

Czytaj więcej:

Wysyłka do Holandii - rady dla przedsiębiorcy

Na co zwrócić uwagę przy pakowaniu przesyłki do Holandii? - sprawdzone sposoby