Czytelnia
Jakie gabaryty może mieć paczka do Holandii – podpowiadamy

Jakie gabaryty może mieć paczka do Holandii – podpowiadamy

Chcesz wysłać paczkę do Holandii i zastanawiasz się, jaka jest max. waga i wymiary paczki? Podpowiadamy, jakie gabaryty może mieć paczka do Holandii w poszczególnych firmach kurierskich.

 

 
 

Streszczenie informacji, jakie gabaryty może mieć paczka do Holandii:
1. Waga rzeczywista i gabarytowa nie może przekraczać 30 kg (UPS i GLS) i 31,5 kg (DPD).
2. Każdy kurier ma inny wzór na gabaryt paczki - wylicza go automatycznie formularz Przesylarka.pl.
3. Dokładnie zważ i zmierz karton przed wysłaniem paczki do Holandii.

Jakie gabaryty może mieć paczka do Holandii? W zależności od wybranej firmy kurierskiej max. waga i wymiary paczki do Holandii mogą się różnić. Poniżej prezentujemy wymagania dla każdej z firm kurierskich współpracujących z Przesyłarka.pl.

Gabaryty paczki do Holandii w DPD

Najbardziej popularnym wśród Klientów Przesylarka.pl serwisem kurierskim do Holandii jest DPD. Max. waga rzeczywista paczki w tej usłudze nie może być większa niż 31,5 kg. Podobnie rzecz ma się z wagą gabarytową paczki do Holandii. Gabaryt nie może przekraczać 31,5 kg. Jak wyliczyć wagę gabarytową paczki do Holandii? 

Wzór jest dosyć prosty: mnożymy wysokość x długość x szerokość kartonu w cm, a otrzymany iloczyn dzielimy przez 6000. W ten sposób otrzymujemy wagę gabarytową paczki w serwisie DPD. 

Waga gabarytowa paczki do Holandii o wymiarach: 30x20x50 wynosi 5 kg. 

Obliczenia: 30x20x50 = 30 000 i teraz 30 000/ 6000 = 5. 

Gabaryty paczki do Holandii w UPS

W usłudze UPS waga rzeczywista i gabarytowa przesyłki do Holandii nie może przekroczyć 30 kg. Przy czym w UPS wzór na gabaryt jest inny niż w DPD. W UPS ta sama paczka o wymiarach 30x20x50 cm będzie miała gabaryt na poziomie 6 kg, ponieważ dzielnik wynosi 5000 z nie 6000. Liczymy więc w ten sposób:
(30x20x50) / 5000 = 6 kg.

Gabaryty paczki do Holandii w GLS

Gabaryt paczki do Holandii w firmie GLS obliczany jest w taki sam sposób, jak dla DPD, czyli długość x wysokość x szerokość / 6000 = waga gabarytowa. Max. waga rzeczywista i gabarytowa nie powinna przekraczać 30 kg dla pojedynczej paczki.

Co się stanie, jeśli gabaryt paczki do Holandii zostanie przekroczony?

Jeżeli zostanie przekroczony dopuszczalny gabaryt paczki do Holandii, firma kurierska naliczy dodatkową opłatę. Wysokość tej dopłaty zależy od wybranego przewoźnika. I tak, w DPD dopłata wynosi 155 zł, w UPS trzeba dopłacić za dużą paczkę 188 zł (jeśli wymiary przekroczą 300 cm) lub 530 zł (kiedy wymiary paczki przekroczą 400 cm), a kurier GLS obciąży nas dodatkowymi kosztami w wysokości 110 zł.

Firma kurierska nalicza koszt według wyższej wartości. Jeśli waga rzeczywista będzie wynosiła 3 kg, a waga gabarytowa 5 kg, to naliczona zostanie cena za 5 kg. Dlatego tak ważne jest dokładne zmierzenie i zważenie przesyłki do Holandii przed złożeniem zamówienia, ponieważ od tego zależy jej cena. Rekomendujemy, aby dla pewności zawyżyć wagę o ok. 1-2 kg oraz wymiary o 2-3 cm, na wypadek, gdyby doszło do odkształcenia kartonu w czasie transportu.

Paczki do Holandii są ważone na skalibrowanych wagach kurierskich i mierzone laserowo na automatycznych sorterach. Czasem dochodzi do pomyłek po stronie firm kurierskich, dlatego warto zrobić zdjęcie paczki na wadze i z miarką przed jej nadaniem lub po dostarczeniu.

W razie pytań o gabaryty paczek do Holandii – zapraszamy do kontaktu.

Czytaj więcej:

Waga gabarytowa paczki czyli o co w tym chodzi? 

Wysyłka do Holandii - rady dla przedsiębiorców