Czytelnia
Paczki z Holandii do Polski

Paczki z Holandii do Polski

Jeżeli chcesz wysłać paczki z Holandii do Polski – zobacz, który kurier jest najtańszy i jak wysłać paczkę z Holandii tanio, szybko i bezpiecznie.
 

 

Streszczenie:
1. Paczki z Holandii do Polski wyślesz kurierem DPD, GLS i UPS. Za 30 kg przesyłke zapłacisz €22.49 zł w usłudze DPD.
2. Max. waga paczki z Holandii do Polski to 31,5 kg a obwód 300 cm.
3. Kurier DPD i GLS będzie miał etykiety, ty nie musisz nic drukować. Wybierając UPS musisz wydrukować list przewozowy na paczkę z Holandii.
4. Średni czas transportu paczki z Holandii do Polski to 2-3 dni robocze.


W Przesyłarka.pl możesz wysłać przesyłkę z Holandii do Polski za pomocą trzech firm kurierskich: DPD, GLS oraz UPS.

Kurier DPD – paczki z Holandii do Polski

Cena paczki z Holandii DPD

Za paczkę wysyłaną kurierem DPD zapłacisz  ok. 20,19 EUR. Firma kurierska stosuje jedną stawkę, bez wglądu na wagę paczki, a więc paczka z Holandii do Polski od 1 do 31,5 kg będzie kosztowała tyle samo.
Ceny paczki zmieniają się co jakiś czas i zależą od stosowanej przez firmę DPD dopłaty paliwowej. Zobacz, od czego jeszcze zależy cena paczki.

Wymiary i waga

Paczka do Polski w usłudze DPD Classic nie może przekraczać 31,5 kg wagi rzeczywistej oraz 41,6 kg wagi gabarytowej. 

Przeczytaj, jak obliczyć wagę gabarytową paczki

Obwód przesyłki z Holandii do Polski nie może być większy niż 300 cm. Obwód liczymy według wzoru: 2 x szerokość + 2 x wysokość + długość paczki. 

Paczki sortowane są automatycznie i mierzone laserowo oraz ważone na skalibrowanych wagach. Jeżeli Twoja przesyłka będzie miała większe wymiary lub wagę – firma DPD doliczy dopłatę za paczkę w kwocie 36 EUR netto. 

Zobacz nasz wpis o Paczkach niestandardowych

Etykieta

W usłudze DPD nie musisz drukować listu przewozowego na paczkę – kurier przyjedzie z gotową etykietą i naklei ja na przesyłkę z Holandii do Polski. Jeżeli nadajesz więcej paczek - Twoim zadaniem będzie dopilnowanie, aby kurier prawidłowo przykleił listy przewozowe na paczki.

Zamówienie kuriera DPD z Holandii do Polski

Jeżeli zdecydujesz się zamówić kuriera DPD do Polski na kolejny dzień roboczy – należy opłacić zamówienie do godziny 15.30 czasu lokalnego. Jeżeli zrobisz to później – paczka zostanie odebrana kolejnego dnia roboczego.

Czas transportu paczki z Holandii do Polski – DPD

Średni czas transportu paczki z Holandii do Polski kurierem DPD to 3-4 dni robocze, zaś czas gwarantowany to 7 dni roboczych. Do wyliczenia nie bierze się pod uwagę świąt i dni wolnych.

Zobacz jaka jest różnica między średnim czasem transportu a gwarantowanym czasem transportu i ile jedzie paczka kurierska

 

Kurier GLS – paczki z Holandii do Polski

Cena paczki z Holandii GLS

Za 5 kilogramową paczkę z Holandii wysyłaną kurierem GLS zapłacisz 28,99 EUR, a za przesyłkę 30 kg zapłacisz 34,29 EUR. Firma kurierska GLS stosuje ceny przedziałowe – czyli im wyższa waga, tym droższa usługa. 

Wymiary i waga

W czasie pandemii firma GLS ograniczyła wagę paczek w transporcie międzynarodowym do 30 kg. Oznacza to, że paczki cięższe zostaną zawrócone do nadawcy na jego koszt. Poza sytuacjami wyjątkowymi, w usłudze GLS możesz nadać paczkę do 40 kg. Obwód przesyłek nie może przekroczyć 300 cm, a najdłuższy z boków nie może być dłuższy niż 200 cm. GLS na chwilę aktualną nie stosuje wagi gabarytowej do wyceny paczki, dlatego bierze pod uwagę rzeczywistą wagę przesyłki.

Jeżeli do sieci GLS dostarczona zostanie paczka cięższa – firma może zażądać dopłaty od nadawcy paczki w wysokości ok. 100 zł.

Etykieta

Kurier GLS przywiezie list przewozowy ze sobą - nie musisz drukować etykiety na paczkę z Holandii do Polski. Przy nadaniu większej ilości paczek do różnych nadawców - Twoim obowiązkiem jest dopilnowanie, aby kurier prawidłowo przykleił listy przewozowe na paczki.

Zobacz, jakie obowiązki ma kurier, a czego nie musi robić

Czas transportu paczki z Holandii do Polski – GLS

Średni czas transportu paczki kurierem DPD to 3- dni robocze, zaś czas gwarantowany to 6 dni roboczych (bez weekendów i świąt oraz bez dnia odbioru paczki przez kuriera).

Kurier UPS – paczki z Holandii do Polski

Cena paczki z Holandii UPS

Za 5 kg przesyłke z Holandii do Polski trzeba zapłacić 27,69 EUR, a za 30 kg paczkę wysyłaną z Holandii do Polski kurierem UPS zapłacisz 35,79 EUR.

UPS stosuje cennik kilogramowy – za każdy kilogram paczki płacisz więcej.

Wymiary i waga

W UPS możesz nadać paczkę nawet 70 kg – jednak jej cena będzie odpowiednio wysoka. Obwód paczki nie może przekroczyć 400 cm, a najdłuższy bok 270 cm. Dopłaty w UPS za przekroczenie max. wymiarów lub wagi są bardzo wysokie i firma egzekwuje je bardzo skrupulatnie.

Zobacz, jakie dopłaty naliczane są do paczek za ciężkich lub za dużych lub do paczek niestandardowych

Etykieta

Kurier UPS nie będzie miał etykiety – nadawca musi ją wydrukować i umieścić na paczce przed podjazdem kuriera. List przewozowy otrzymasz od nas mailem po opłaceniu zamówienia.
Jeżeli nie możesz czekać na kuriera lub nie zjawił się po odbiór w pierwszym terminie, a Tobie zależy na jak najszybszej wysyłce paczki z Holandii do Polski - możesz zanieść karton do dowolnego punktu UPS Pick-up Point. 

Czas transportu paczki z Holandii do Polski – UPS

Średni czas transportu paczki kurierem UPS to 2- dni robocze, zaś czas gwarantowany to 9 dni roboczych (bez weekendów i świąt oraz bez dnia odbioru paczki przez kuriera).

Z doświadczenia naszych Klientów wiemy, że usługa DPD jest najtańsza i bardzo dobra, jeżeli stosuje się do wymogów kuriera co do wagi, wymiarów i opakowania przesyłki.

Czytaj więcej:

Wyślij paczki do Holandii – tanio i szybko - poradnik

Jak zaadresować paczkę do Holandii

Fot. Photo by Macau Photo Agency on Unsplash