Czytelnia
Jak najtaniej wysłać paczkę do Holandii w bieżącym roku?

Jak najtaniej wysłać paczkę do Holandii w bieżącym roku?

W 2024 roku ekonomiczna wysyłka paczek do Holandii jest na wyciągnięcie ręki. Korzystając z Przesylarka.pl, zyskujesz dostęp do konkurencyjnych ofert kurierów, co pozwala na znaczące obniżenie kosztów wysyłki.

 

 

 

Streszczenie informacji, jak najtaniej wysłać paczkę do Holandii w bieżącym roku:
1. Wybierz najtańszego kuriera do Holandii na stronie Przesylarka.pl;
2. Odpowiednio zapakuj paczkę i dopasuj karton do zawartości;
3. Zważ i zmierz paczkę - zrób mały "zapas" w trakcie wyceny.

 

Wybór najtańszego kuriera

Porównaj oferty kurierskie, skupiając się na cenach i opcjach dostawy do Holandii. Wybierz usługę, która oferuje najlepszy stosunek ceny do czasu dostawy. Na tym kierunku zdecydowanie najtańszą opcją dla każdej kategorii wagowej jest kurier DPD i usługa w dwóch wariantach: nadanie w punkcie Pickup lub usługa „od drzwi do drzwi”.

Optymalizacja opakowania dla redukcji kosztów

Już od kilku lat firmy kurierskie stosują do wyceny tzw. wagę gabarytową i w zależności od tego, która wartość jest wyższa: waga rzeczywista czy gabarytowa, tak naliczana jest opłata za transport. Jeżeli wysyłasz lekką paczkę, ale karton jest duży, to warto umieścić towar w dopasowanym pudle, aby obniżyć koszt transportu. 

Drugim elementem wpływającym znacząco na koszt transportu paczki do Holandii jest standardowe lub niestandardowe opakowanie. Firmy kurierskie naliczają wysokie dopłaty za paczki niestandardowe, dlatego unikniesz tych dopłat stosując się do kilku wytycznych:

  • karton powinien mieć kształt prostopadłościanu;
  • żaden element nie powinien wystawać poza obszar kartonu;
  • nie owijaj paczki folią stretch, sznurkiem ani żadnym innym materiałem.

Zastosuj się do zaleceń dotyczących pakowania, aby Twoja paczka była bezpieczna i nie generowała dodatkowych kosztów z tytułu niewłaściwego zabezpieczenia.

Ograniczenia wagi i wymiarów

Wybierając paczkę, zwróć uwagę na jej wagę i rozmiar, które mają bezpośredni wpływ na cenę usługi kurierskiej. Zalecamy, aby do wagi dodać 1 -2 kg buforu a do wymiarów po 1-2 cm. Nasze wagi łazienkowe nie są odpowiednio skalibrowane, a wagi firm kurierskich są często bezlitośnie precyzyjne. Za przekroczenie deklarowanych wymiarów i wagi doliczane są dopłaty. Dlatego warto podać wagę i wymiary odrobinę większe niż zmierzyliśmy i zważyliśmy.

Korzystaj z promocji

Dla Klientów zapisanych do naszego newslettera i tych obserwujących nasz profil na FB co jakiś czas wysyłamy kody promocyjne, które upoważniają do wysyłki paczek w niższej cenie. Warto śledzić promocje i zachowywać kody rabatowe, aby wysyłka paczki do Holandii była jeszcze tańsza.