Czytelnia
Jak wysłać paczki do Anglii - zamów kuriera

Jak wysłać paczki do Anglii - zamów kuriera

Planujesz wysłać paczki do Anglii? Szukasz taniego i szybkiego sposobu na wysyłkę przesyłki do Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej? Nic prostszego - zamów kuriera w 5 minut i wyślij paczkę do Wielkiej Brytanii. Bez VAT-u i cła!

 

 

 

Paczki do Anglii - 11 najważniejszych informacji 
1. Nie musisz martwić się formalnościami - dokumenty celne na paczkę do Anglii przygotujemy dla Ciebie w cenie usługi.
2. Wskaż grupy towarów w przesyłce do Anglii. Zobacz filmik instruktażowy Jak uzupełnić formularz zamówienia na Paczki do Anglii
3. Ty decydujesz, ile warte są przedmioty w paczce. Używana koszula, książka czy zabawka mogą być warte £0.5, £1.25 lub £5. Nie zdarzyło się, aby agencja celna podważyła deklarowaną wartość wysyłanych towarów w paczce do Anglii. Wyceniasz przedmioty według własnego uznania.
4. Zamówienie kuriera do Anglii zajmuje 3 minuty.
5. Paczki do Anglii możesz opłacić trzema walutami: PLN, EUR i GBP.
6. Czas transportu paczki do Anglii w usłudze DHL to 3 - 7 dni roboczych, kurierem UPS paczka do Anglii idzie 3 - 5 dni roboczych.
7. Max. wartość towaru to 135 GBP. Nie zapłacisz VAT-u jeśli paczka będzie o wartości do 39 GBP. Paczki powyżej 39 GBP - może być naliczony VAT (bardzo rzadkie przypadki).
8. Jeśli wybierzesz firmę DHL do transportu paczki do UK wyślemy Ci dokumenty na maila dzień przed odbiorem przesyłki. Ty tylko drukujesz, podpisujesz i dołączasz je do kartonu. W przypadku kuriera do Anglii UPS – drukujesz tylko etykietę, którą wyślemy Ci mailem – dokumenty celne wysyłamy do agencji celnej elektronicznie. 
9. Możesz wysłać żywność suchą (czekolady, ciastka, herbaty, kawy - wpisz ją w formularzu zamówienia). Inną żywność lub przetwory – wysyłasz na własną odpowiedzialność (nie wpisuj jej w formularzu zamówienia).
10. Nie owijaj paczki folią stretch ani innymi materiałami (taśmą, sznurkiem itd.).
11. Korzystając z usługi UPS i DHL nie musisz czekać na kuriera. Jeśli paczka waży do 20 kg możesz dowieźć ją do wybranego punktu UPS lub DHL.
12. Możesz wykupić opcję powiadomień w dniu doręczenia paczki w Anglii. Wyślemy odbiorcy SMS-a z informacją o planowanym przedziale dostarczenia paczki.
13. W usłudze UPS możesz wybrać godziny odbioru paczki do Anglii przez kuriera.
 

 

Zobacz, co się zmieniło w wysyłce paczek do Anglii, Szkocji i Walii po Brexicie

1. Odprawa celna paczki do Anglii

Każdy towar wysyłany z Polski do UK musi zostać zgłoszony do odprawy celnej. W tym celu należy wymienić rzeczy w przesyłce, podać ich wartość oraz liczbę sztuk. Na podstawie opisu produktu określimy kod taryfy celnej, który wymagany jest przez służby celne. Nie jest to zbyt skomplikowane i nie zajmie Ci więcej niż 3 minuty. Przesyłki o niskiej wartości lub wysyłane jako prezenty/ próbki/ rzeczy osobiste mogą być odprawiane na tzw. odprawie zbiorczej, a towary handlowe - na odprawie indywidualnej. 

Odprawę celną paczek do Anglii wykonujemy w cenie usługi - Państwo nie musicie się o nic martwić. 

Po opłaceniu zamówienia, w dzień przed przyjazdem kuriera wyślemy Ci dokumenty celne do wydrukowania. W zależności od wybranej firmy kurierskiej i celu wysyłki będzie to druk CN23, FV Proforma lub FV handlowa.
Dokument (jedna strona) należy wydrukować w trzech kopiach, podpisać i załączyć w koszulce foliowej do paczki.

2. Formularz zamówienia paczki do Anglii

Wypełniając formularz, należy określić wszystkie towary, które znajdują się w paczce, wybrać kategorię, wpisać ich wartość oraz liczbę sztuk. Na podstawie wpisanych towarów, przyporządkujemy kod taryfy celnej do Państwa paczki.
To Nadawca paczki do Anglii decyduje, jaką wartość będą miały przedmioty wymienione w przesyłce. Koszulka, spodnie lub bluza mogą być warte £0.5/ £5/ £10 - nie zdarzyły nam się sytuacje, aby agencja celna podważyła wycenę towaru zadeklarowaną przez Klienta.

Produkty można dodać do paczki i odprawy celnej poprzez link w formularzu Dodaj kolejny przedmiot. Instrukcję odnośnie składania zamówienia na paczki do Anglii po Brexicie znajdziesz w filmiku na naszym kanale na YouTube.

3. Ile idą paczki do Anglii

Średni czas transportu paczek do Anglii wynosi 3-7 dni roboczych. W usłudze UPS ponad 90% paczek dociera w ciągu 3 dni roboczych, a kurierem DHL w ciągu 5 dni roboczych. Czy wysyłając we wtorek paczkę do Anglii kurierem UPS zostanie ona doręczona już w piątek.

4. Ceny paczki do Anglii

Za 30 kg paczkę do Anglii wysyłaną kurierem DHL zapłacisz 156,89 zł, a wybierając firmę UPS - 161,49 zł. W cenie tej zawarte już są opłaty dodatkowe typu: przygotowanie dokumentów do odprawy celnej i przeprowadzenie odprawy celnej, opłata paliwowa oraz opłata drogowa. Zatem za kilometr trasy paczki do Anglii płacisz niecałe 9 groszy!

5. VAT, cło i opłata za odprawę celną paczki do Anglii

Nie zapłacisz VAT-u wysyłając paczki z Polski do UK jeżeli zadeklarujesz, że towar w paczce jest warty £39. Przyjmujemy towary o wartości do £135, jednak zgodnie z literą przepisów, dla paczek powyżej £39 mogą być naliczane opłaty celne. Na dzień 07.12.2022 mamy tylko kilka przypadków na dziesiątki tysięcy wysłanych paczek, kiedy Parcelforce lub UPS w UK naliczyło dopłatę Klientowi. Dlatego spokojnie możesz deklarować wartość paczki do £39 lub £13

6. Deklaracja celna a wartość do ubezpieczenia - paczki do Anglii

W usłudze DHL w cenie paczki ubezpieczone są do 200 zł. Możesz doubezpieczyć przesyłkę do 2000 zł za dodatkową opłatą. Dzięki temu, jeśli przesyłka zostanie uszkodzona lub zagubiona - firma kurierska wypłaci ubezpieczenie do wartości wskazanej w zamówieniu (pamiętaj, że musisz mieć paragony lub FV za towary w przesyłce. Czasami firmy uznają reklamacje na podstawie linków na aukcji lub stron internetowych, gdzie towar został zakupiony lub znajduje się jego odpowiednik). W UPS max. wartośc ubezpieczenia to 675 zł, a w DHL możesz ubezpieczyć paczkę do 2 000 zł za dodatkową opłatą.

Zobacz aktualne informacje na temat paczki do Anglii po Brexicie

7. Paczki do Anglii - pomiar i waga

Przed wysłaniem paczki do Anglii, należy ją dokładnie zmierzyć i zważyć. Pomiaru dokonujemy na każdym boku paczki, ponieważ musimy znać jej: długość, wysokość i szerokość.  Aktualnie firmy kurierskie korzystają z automatycznych sortowni, gdzie paczki są mierzone laserami i ważone na profesjonalnych, skalibrowanych wagach. Firmy kurierskie stosują dwie wyceny - według wagi rzeczywistej lub wagi gabarytowej (która waga jest większa). Aby uniknąć dopłaty w przyszłości i odpowiednio wycenić paczkę do Anglii, warto do wymierzonych długości dodać po 1 - 2 cm.

Ważymy paczkę na wadze i najlepiej dodać 1-2 kg, ponieważ nasze domowe wagi są nieskalibrowane i mogą fałszować rzeczywistą wagę, a to od niej zależy cena paczki do Anglii.

8. Zamówienie kuriera do Anglii

Transport do Anglii aktualnie oferuje firma UPS (w usłudze ekonomicznej) i DHL. Decydując się na kuriera DHL należy wiedzieć, że w UK paczki doręczy Parcelforce. 

Skoro znamy już potrzebne wymiary i wagę naszej przesyłki do UK, przechodzimy do zamówienia kuriera. W tym celu należy wejść na stronę Przesylarka.pl - paczki do Anglii i wybrać kierunek transportu Polska -> Wielka Brytania lub Wielka Brytania - Polska.

9. Paczki do Anglii - nadaj w punkcie 

Paczkę do Anglii możesz nadać w dowolnym punkcie UPS. Wystarczy wydrukować etykietę i przykleić ją na paczkę. 
Zobacz, gdzie możesz nadać paczkę do Anglii usługą UPS - lista punktów UPS .
Jeżeli Twoja paczka do Anglii waży więcej niż 20 kg, to nadanie jej w punkcie może nie być możliwe. Wtedy paczkę odbierze kurier UPS. Aby nie czekać na podjazd kuriera cały dzień, możesz za dodatkową opłatą wybrać przedział godzinowy, w którym kurier odbierze od Ciebie paczkę do Anglii.

Paczki do Anglii DHL możesz zostawić w dowolnym punkcie DHL w kraju (Żabki, stacje benzynowe Shell, niektóre sklepy Lidl i Kaufland itd.) Sprawdź najbliższy punkt nadań paczek do Anglii DHL w Polsce.

 

10. Jak wysłać paczki do Irlandii Północnej

Irlandia Północna po opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię funkcjonuje w ramach unii celnej i handlowej. Oznacza to, że paczki do Irlandii Północnej możesz wysłać bez konieczności odprawy celnej. Zobacz, jak wysłać paczki do Irlandii Północnej i co zmieniło się w transporcie do tego regionu.

11. Co można wysłać w paczce po Brexicie?

Zasada jest dosyć prosta - nie możesz wysłać w paczce do Anglii towarów zakazanych w transporcie drogowym, czyli alkoholu, narkotyków, materiałów pirotechnicznych, towarów łatwopsujących się i płynnych. Możesz wysłać żywność suchą oraz suplementy diety (nie we wszystkich usługach kurierskich). Dokładną listę Co można, a czego nie można wysłać w paczce po Brexicie.

 

 


12. Jak złożyć zamówienie na paczkę do Anglii?

Wybierz kierunek transportu Polska - Wielka Brytania (Anglia, Walia, Szkocja) na formularzu zamówienia Przesylarka.pl. Następnie wpisujemy wagę paczki oraz wysokość, szerokość i długość paczki. Możesz wpisywać te dane dowolnie (poza wagą) – system Przesyłarka.pl dopasuje odpowiednie wartości do danego pola. Po prawej stronie zobaczymy podgląd ofert firm kurierskich transportujących paczki do Anglii. 

Paczki do Anglii - porównaj kurierów na Przesylarka.pl

Krok wycena porównuje oferty kurierów do Anglii. Chcesz wysłać tanio paczkę do Anglii? Wybierz kuriera UPS na Przesylarka.pl.
Chcesz wysłać paczkę do Anglii bez drukowania dokumentów celnych? Wybierz kuriera do Anglii UPS.

13. Jak wpisać na paczce do Anglii dane nadawcy i odbiorcy 

Paczki z Polski do Anglii odbierane są w dni robocze z całego terytorium Polski. Należy w formularzu zamówienia kuriera uzupełnić adres skąd paczka ma być odebrana i gdzie doręczona. Po wpisaniu kodu pocztowego w Anglii, należy wybrać odpowiedni kod z listy rozwijanej. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ w ten sposób firma kurierska identyfikuje odbiorcę paczki w UK. Istotny jest także numer telefonu. Podaj lokalny, brytyjski numer odbiorcy. Kurierzy w Anglii nie będą dzwonili na polski numer telefonu i brak uzupełnionego numeru może skutkować opóźnieniem w doręczeniu przesyłki w UK.

14. Jak mogę zapłacić za kuriera do Anglii? 

Zamówienie kuriera do Anglii możemy opłacić w trzech walutach: GBP, PLN i EUR. W zależności od wybranej waluty pojawią się odpowiednie metody płatności: przelew online, karta płatnicza, BLIK, paypal, Google Pay, Apple Pay lub przelew tradycyjny. Zamówienie kuriera nie będzie możliwe bez zaakceptowania Regulaminu Przesyłarka.pl oraz wybranego przewoźnika: UPS lub DHL.

Po opłaceniu zamówienia otrzymamy maila z podsumowaniem i potwierdzeniem wpłaty.  Oznacza to, że nasze zamówienia na transport paczki do Anglii zostało poprawnie zweryfikowane i będzie w realizacji w wybranym przez nas dniu.

15. Jak śledzić paczki do Anglii?

W dniu odbioru paczki przez kuriera otrzymasz od nas numer trackingowy, dzięki któremu będziesz mógł po odebraniu paczki, już wieczorem śledzić jej status. 

Chcesz wiedzieć, gdzie jest Twoja przesyłka? Sprawdź, jak możesz śledzić paczki do Anglii. 
Wystarczy, że w narzędziu do lokalizacji wpiszesz numer zamówienia Przesyłarki lub numer trackingowy paczki do Anglii, a uzyskasz informacje z aktualnym statusem przesyłki. 

16. Czy muszę drukować list przewozowy i dokumenty celne na paczce do UK?

Paczki do Anglii DHL
Przy wysyłce paczek z Polski do Anglii wymagana jest drukarka. Wybierając usługę DHL należy wydrukowac etykietę i nakleic ją na paczkę oraz wydrukować dokumenty celne, które nadawca otrzyma mailowo dzień przed przyjazdem kuriera. Jeżeli kurier nie odbierze paczki w pierwszym trminie lub nie chcesz czekać na odbiór - możesz dostarczyć paczkę do punktu DHL. Skontaktuj sie z nami, a znajdziemy dla Ciebie najbliższy punkt DHL.

Paczki do Anglii UPS

Decydując się na wysyłkę przesyłki do Anglii kurierem UPS wystarczy, że wydrukujesz i nakleisz na paczkę list przewozowy, który nadawca otrzyma mailowo. W UPS nie trzeba drukować dokumentów celnych, ponieważ wysyłane są one do agencji celnej w formie elektronicznej. Zdarzają się przypadki, że kurier nie chce zabrac paczki bez dokumnetów - nalezy mu wtedy wytłumaczyć, że paczka jest wysyłana usługą paperless, co jest napisane na etykiecie. Jeśli tonei pomoże - skontaktuj się z nami - opiekun UPS zainterweniuje i kurier wróci po przesyłkę do UK.
 

Zobacz, w jakich usługach nadawca drukuje list przewozowy, a w jakich kurier przyjeżdża z gotową etykietą na paczkę do Anglii i z Anglii do Polski - Czy muszę drukować etykietę?

 

Doręczenie paczki w Anglii

Paczki w UK nadane kurierem UPS doręczy pracownik firmy UPS. Rekomendujemy wykupienie opcji powiadomień SMS-owych. Dzięki nim, odbiorca paczki w Anglii otrzyma SMS-a w dniu doręczenia o planowanych godzinach dostarczenia. Jest to bardzo wygodna opcja, która pozwala zaplanować dzień odbiorcy.

Nadanie paczki do Anglii DHL oznacza, że przesyłkę w UK doręczy kurier Parcelforce. 

Czytej więcej:

Paczki Polska - Anglia

Paczki do Walii

Paczki do Szkocji

Paczki do Irlandii Północnej

Dokumenty potrzebne do odprawy celnej po Brexicie

Paczki do Anglii i paczki z UK do Polski nadaj w punkcie

Ile trwa odprawa celna paczki

Jak wysłać prywatną paczkę do Anglii?