Czytelnia
Jak wysłać paczki do Anglii - zamów kuriera

Jak wysłać paczki do Anglii - zamów kuriera

Planujesz wysłać paczki do Anglii? Szukasz taniego i szybkiego sposobu na wysyłkę przesyłki do Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej? Nic prostszego - zamów kuriera w 5 minut i wyślij paczkę do UK. 

 

 

 

Paczki do Anglii - 11 najważnieszych informacji:
1. Nie musisz martwić się formalnościami - dokumenty celne przygotujemy dla Ciebie w cenie usługi.
2. Wskaż grupy towarów w przesyłce do Anglii i wymień je wszystkie. Zobacz filmik instruktażowy Jak uzupełnić formularz zamówienia na Paczki do Anglii
3. Ty decydujesz, ile warte są przedmioty w paczce. Używana koszula, książka czy zabawka moga być warte £0.5, £1.25 lub £5. Nie zdarzyło się, aby agencja celna podważyła deklarowaną wartość wysyłanych towarów w paczce do Anglii. Wyceniasz przedmioty według własnego uznania.
4. Zamówienie kuriera do Anglii zajmuje 3 minuty.
5. Paczki do Anglii możesz opłacić trzema walutami: PLN, EUR i GBP.
6. Czas transportu paczki do Anglii w usłudze DHL to 3-7 dni roboczych, kurierem UPS do Anglii  3 -5 dni roboczych, a usługą łączoną DPD PL i DPD UK - ok. 10 dni roboczych.
7. Max. wartość towaru to 135 GBP. Nie zapłacisz VAT-u jeśli paczka będzie o wartości do 39 GBP. Paczki powyżej 39 GBP - może być naliczony VAT (bardzo rzadkie przypadki).
8. Jeśli wybierzesz firmę DHL wyślemy Ci dokumenty na maila dzień przed odbiorem przesyłki. Ty tylko drukujesz, podpisujesz i dołączasz je do kartonu. W przypadku UPS – drukujesz tylko etykietę, którą wyślemy Ci mailem – dokumenty celne wysyłamy do agencji celnej elektronicznie. Decudując sie na wysyłke paczki usługą DPD PL i DPD UK nie musisz nic drukować.
9. Możesz wysłać żywność suchą (czekolady, ciastka, herbaty, kawy - wpisz ją w formularzu zamówienia). Inną żywność lub przetwory – wysyłasz na własną odpowiedzialność (nie wpisuj jej w formularzu zamówienia).
10. Nie owijaj paczki folią stretch ani innymi materiałami (taśmą, sznurkiem itd.).
11. Korzystając z usługi UPS i DHL nie musisz czekać na kuriera. Jeśli paczka waży do 20 kg możesz dowieźć ją do wybranego punktu UPS lub DHL.
 

Nowa usługa - Paczki do Anglii DPD PL/ DPD UK.
Od 29 marca możesz wysłać paczki do Anglii za pośrednictwem usługi łączonej DPD - Przesyłarka - DPD. Najważniejsze informacje:
- max. waga paczki - 30 kg;
- czas transportu - 7 - 15 dni roboczych;
- nie trzeba drukować etykiet ani dokumentów celnych - kurier przywiezie etykietę, a dokumenty celne wysyłane są do agencji celnej elektronicznie;
- max. wartość deklaracji - £39 (pamiętaj, to tylko deklaracji celna - nie zdarzyło sie, aby agencja celna podważyła wycenę Klienta);
- możesz wysłać słodycze, żywność suchą i herbaty, kawy oraz suplementy diety.

Do 31 grudnia 2020 roku przepływ towarów do Anglii i z Anglii do Polski był szybki i bezcłowy, ponieważ kraj ten funkcjonował w ramach wspólnego, wolnego rynku Unii Europejskiej. Po Brexicie zaszły zmiany w transporcie paczek do Anglii, Szkocji i Walii. 

Po roku od Brexitu, sytuacja wróciła do normy i transport ustabilizował się. Zobacz, jak wysłać tanio paczkę do Anglii - Porównujemy dla Ciebie oferty kurierów transportujących paczki do Anglii.

Sprawdź też aktualne informacje na temat wysyłki paczek do Anglii po Brexicie 

Zobacz, co się zmieniło w wysyłce paczek do Anglii, Szkocji i Walii

1. Odprawa celna paczek do Anglii

Każdy towar wysyłany z Polski do UK musi zostać zgłoszony do odprawy celnej. W tym celu należy wymienić transportowany towar, jego wartość oraz liczbę sztuk. Na podstawie opisu produktu określimy kod taryfy celnej, który wymagany jest przez służby celne. Nie jest to zbyt skomplikowane i nie zajmie więcej niż 3 minuty. Przesyłki o niskiej wartości lub wysyłane jako prezenty/ próbki/ rzeczy osobiste mogą być odprawiane na tzw. odprawie zbiorczej, a towary handlowe - na odprawie indywidualnej. 

Odprawę celną paczek do Anglii wykonują agencje celne firm kurierskich - Państwo nie musicie się o nic martwić. 

Po opłaceniu zamówienia, w dzień przed przyjazdem kuriera wyślemy Ci dokumenty celne do wydrukowania. W zależności od wybranej firmy kurierskiej i celu wysyłki będzie to druk CN23 lub FV Proforma lub FV handlowa.
Dokument (jedna strona) należy wydrukować w trzech kopiach, podpisać i załączyć w koszulce foliowej do paczki.

2. Formularz zamówienia paczek do Anglii

Wypełniając formularz, należy określić wszystkie towary, które znajdują się w paczce, wybrać kategorię, wpisać ich wartość oraz liczbę sztuk. Na podstawie wpisanych towarów, przyporządkujemy kod taryfy celnej do Państwa paczki.
To Nadawca paczki do Anglii decyduje, jaką wartość będą miały przedmioty wymienione w przesyłce. Koszulka, spodnie lub bluza mogą być warte £0.5/ £5/ £10 - nie zdarzyły nam się sytuacje, aby agencja celna podważyła wycenę towaru zadeklarowaną przez Klienta.

Produkty można dodać do paczki i odprawy celnej poprzez link w formularzu Dodaj kolejny przedmiot. Instrukcję odnośnie składania zamówienia na paczki do Anglii po Brexicie znajdziesz w naszym filmiku Jak uzupełnić formularz zamówienia na Paczki do Anglii.

3. Czas transportu paczki do Anglii

Średni czas transportu paczek do Anglii wynosi 3-5 dni roboczych. Zarówno kurier DHL i UPS z Polski do UK oraz UPS oraz DPD AirClassic z UK do Polski utrzymują ten czas.

Zdarzają się sytuacje, że paczki są transportowane nieco dłużej z UK do Polski (ok.10 - 16 dni roboczych) w przypadku usługi Parcelforce.

4. Ceny paczki do Anglii

Za 30 kg paczkę do Anglii wysyłaną kurierem DHL zapłacisz 137,89 zł, a wybierając firmę UPS - 158,89 zł. W cenie tej zawarte już są opłaty dodatkowy typu: przygotowanie dokumentów do odprawy celnej i przeprowadzenie odprawy celnej, opłata paliwowa oraz opłata drogowa. Paczki do Anglii w usłudze łączonej DPD PL i DPD UK kosztują 159,89 zł.

5. VAT, cło i opłata za odprawę celną paczki do Anglii

Zobacz aktualne informacje na temat paczki do Anglii po Brexicie
Dowiedz się więcej o zmianach w transporcie paczek do Anglii od stycznia 2021 roku.
Zobacz, jak będziesz mógł wysłać tanie paczki do Anglii po Brexicie.

Paczki do Anglii - pomiar i waga

Przed wysłaniem paczki do Anglii, należy ją dokładnie zmierzyć i zważyć. Pomiaru dokonujemy na każdym boku paczki, ponieważ musimy znać jej: długość, wysokość i szerokość.  Aktualnie firmy kurierskie korzystają z automatycznych sortowni, gdzie paczki są mierzone laserami i ważone na profesjonalnych, skalibrowanych wagach. Firmy kurierskie stosują dwie wyceny - według wagi rzeczywistej lub wagi gabarytowej (która waga jest większa). Aby uniknąć dopłaty w przyszłości i odpowiednio wycenić paczkę do Anglii, warto do wymierzonych długości dodać po 1 - 2 cm.

Ważymy paczkę na wadze i najlepiej dodać 1-2 kg, ponieważ nasze domowe wagi są nieskalibrowane i mogą fałszować rzeczywistą wagę, a to od niej zależy cena paczki do Anglii.

Zamówienie kuriera do Anglii

Transport do Anglii aktualnie oferuje firma UPS (w usłudze ekonomicznej) i DHL, natomiast transport z Anglii do Polski oferują firmy: DPD (w usłudze od drzwi do drzwi lub nadanie w punkcie), UPS oraz Parcelforce.

Skoro znamy już potrzebne wymiary i wagę naszej przesyłki do UK, przechodzimy do zamówienia kuriera. W tym celu należy wejść na stronę Przesylarka.pl - paczki do Anglii i wybrać kierunek transportu Polska -> Wielka Brytania lub Wielka Brytania - Polska.

Jak wysłać paczki do Irlandii Północnej

Irlandia Północna po opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię funkcjonuje w ramach unii celnej i handlowej. Oznacza to, że paczki do Irlandii Północnej możesz wysłać bez konieczności odprawy celnej. Zobacz, jak wysłać paczki do Irlandii Północnej i co zmieniło się w transporcie do tego regionu.

Co można wysłać w paczce po Brexicie?

Zasada jest dosyć prosta - nie możesz wyslać w paczce do Anglii towarów zakazanych w transporcie drogowym, czyli alkoholu, narkotyków, materiałów pirotechnicznych, towarów łatwopsujących się i płynnych. Możesz wysłać żywnośc suchą oraz suplementy diety (nie we wszystkich usługach kurierskich). Dokładną listę Co można, a czego nie można wysłać w paczce po Brexicie.

 

 


Jak złożyć zamówienie na paczkę do Anglii?

Wybierz kierunek transportu Polska - Wielka Brytania (Anglia, Walia, Szkocja) na formularzu zamówienia Przesylarka.pl. Następnie wpisujemy wagę paczki oraz wysokość, szerokość i długość paczki. Możesz wpisywać te dane dowolnie (poza wagą) – system Przesyłarka.pl dopasuje odpowiednie wartości do danego pola. Po prawej stronie zobaczymy podgląd ofert firm kurierskich transportujących paczki do Anglii. 

Krok wycena porównuje oferty kurierów do Anglii. Chcesz wysłać tanio paczkę do Anglii? Wybierz kuriera DHL na Przesylarka.pl.
Chcesz wysłać paczkę bez drukowania etykiet i dokumentów celnych? Wybierz usługę do Anglii DPD.

Paczki do Anglii - cena

Po Brexicie zmieniły się warunki przewozu, firmy kurierskie oferujące transport paczek do Anglii oraz ceny. Aktualnie wyślesz paczkę do Anglii kurierem DHL w cenie już od 99,89 zł lub UPS w cenie 115,99 zł.

[obowiązuje do 31.12.2020]
Cena wysyłki paczki do Anglii zależy od jej wagi. Najtańszą opcją wysyłki paczek do 20 kg jest usługa łączona DPD i Świat Przesyłek. W tej usłudze kurierskiej wysyłka paczki do UK jest w cenie 79,29 zł, zaś cięższe paczki - powyżej 20 kg taniej jest wysłać kurierem GLS, który przewiezie 20-30 kg przesyłki do Anglii już od 99,99 zł.

Za wysyłkę 20 kg paczki do UK zapłacimy:

 - 99,99 zł - Kurierem GLS,

 - 110,19 zł - Usługą DPD i Świat Przesyłek.

 - 178,69 zł - Kurierem UPS.

Różnica jest nie tylko w cenie transportu paczek do Anglii, ale także w ubezpieczeniu. I tak w GLS paczki do Anglii ubezpieczone będą do 42 zł za kilogram (w przypadku naszej 20 kilkogramowej paczki to 20x42 zł = 840 zł). Jeżeli wartość towaru jest większa - można za dodatkową opłatą podwyższyć to ubezpieczenie - max. do 4 000 zł.
Paczki w usłudze DPD i Świat Przesyłek ubezpieczone są do 500 zł w cenie, a w UPS do ok. 840 zł (podobnie, jak w przypadku GLS, wysokość ubezpieczenia zależy od wskaźnika SDR, czyli wartości ubezpieczenia za kilkogram transportowanego towaru).

Po wyborze firmy kurierskiej należy uzupełnić szczegóły zamówienia, czyli wartość paczki, zawartość przesyłki, datę odbioru paczki od nadawcy.

Zobacz, jaki kurier jest najczęściej wybierany przy wysyłce paczek do Anglii, a jaki cieszy się największą popularnością przy transporcie z Anglii do Polski

Dane nadawcy i odbiorcy

Paczki z Polski do Anglii odbierane są w dni robocze z całego terytorium Polski. Należy w formularzu zamówienia kuriera uzupełnić adres skąd paczka ma być odebrana i gdzie doręczona. Po wpisaniu kodu pocztowego w Anglii, należy wybrać odpowiedni kod z listy rozwijanej. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ w ten sposób firma kurierska identyfikuje odbiorcę paczki w UK. Istotny jest także numer telefonu. Podaj lokalny, brytyjski numer odbiorcy. Kurierzy w Anglii nie będą dzwonili na polski numer telefonu i brak uzupełnionego numeru może skutkować opóźnieniem w doręczeniu przesyłki w UK.

Płatność i regulaminy

Zamówienie kuriera do Anglii możemy opłacić w trzech walutach: GBP, PLN i EUR. W zależności od wybranej waluty pojawią się odpowiednie metody płatności: przelew online, karta płatnicza, BLIK, paypal lub przelew tradycyjny. Zamówienie kuriera nie będzie możliwe bez zaakceptowania Regulaminu Przesyłarka.pl oraz wybranego przewoźnika: GLS, DPD i Świat Przesyłek lub UPS.

Po opłaceniu zamówienia otrzymamy maila z podsumowaniem i potwierdzeniem wpłaty.  Oznacza to, że nasze zamówienia na transport paczki do Anglii zostało poprawnie zweryfikowane i będzie w realizacji w wybranym przez nas dniu.

Ile jedzie paczka do Anglii

Paczka do Anglii jedzie średnio 3-4 dni robocze. Podobnie jest w transporcie z Anglii do Polski. Zdarzają się przypadki, że paczka nadana w poniedziałek z Polski jest już w czwartek u odbiorcy w UK. Do czasu transportu nie wliczamy dnia odbioru, weekendów oraz dni wolnych od pracy. 

Szczegóły możesz sprawdzić we wpisie Ile jedzie paczka kurierska

Jak śledzić paczki do Anglii

W dniu odbioru paczki przez kuriera otrzymasz od nas numer trackingowy, dzięki któremu będziesz mógł po odebraniu paczki, już wieczorem śledzić jej status. 

Chcesz wiedzieć, gdzie jest Twoja przesyłka? Sprawdź, jak możesz śledzić paczki do Anglii. 
Wystarczy, że w narzędziu do lokalizacji wpiszesz numer zamówienia Przesyłarki lub numer trackingowy paczki do Anglii, a uzyskasz informacje z aktualnym statusem przesyłki. 

Czy muszę drukować list przewozowy?

Paczki do Anglii
Przy wysyłce paczek do Anglii możesz skorzystać z usług kuriera, w których nie musisz drukować listu przewozowego. Wybierając usługę GLS oraz DPD i Świat Przesyłek kurier przywiezie gotową etykietę - nic nie musisz drukować. Przypilnuj, aby kurier odpowiednio nakleił etykiety na paczkę i zostawił potwierdzenie nadania paczki do UK. Przy wysyłce kilku paczek do różnych odbiorców, to Klient musi dopilnować, aby etykiety znalazły się na odpowiednich paczkach. 
Wybierając kuriera UPS do transportu paczki do Anglii będziesz musiał wydrukować list przewozowy.

Paczki z Anglii do Polski

Wysyłając paczki do Polski z UK możesz wybrać usługę bez drukowania etykiety i taką, gdzie będzie wymagana drukowarka i naklejenie listu przewozowego przez Nadawcę. Wysyłając paczkę do Polski kurierem DPD IP, czy to w opcji od drzwi do drzwi, czy w opcji pick-up musisz wydrukować etykietę przed przyjazdem kuriera. W przeciwnym razie paczka zostanie nadana sewisem expresowym/ lotniczym, co wiąże się z ogromnym kosztem dla nadawcy.
Mozesz wysłać paczkę z Angli do Polski bez konieczności drukowania etykiety. Jeśli nie masz drukarki - wybierz kuriera Parcelforce. Przedstawiciel firmy przyjedzie po paczkę z wydrukowanym listem, a Ty tylko oddajesz paczkę kurierowi. 

Zobacz, w jakich usługach nadawca drukuje list przewozowy, a w jakich kurier przyjeżdża z gotową etykietą na paczkę do Anglii i z Anglii do Polski - Czy muszę drukować etykietę?

Czytej więcej:
Paczki Polska - Anglia
Paczki do Walii
Paczki do Szkocji
Paczki do Irlandii Północnej

Dokumenty potrzebne do odprawy celnej po Brexicie