Czytelnia
Paczki do Anglii - zamów kuriera

Paczki do Anglii - zamów kuriera

Mimo tego, że Wielka Brytania wyszła z UE i nastapił długo oczekiwany Brexit, to do końca roku 2020 obowiązują przepisy przejściowe, co oznacza, że wciąż można wysyłać paczki do Anglii. Bez opłat celnych i w dobrej cenie.

Do 31 grudnia 2020 roku przepływ towarów jest szybki i bezcłowy, ponieważ funkcjonuje w ramach wspólnego, wolnego rynku. Po wyjściu z UE z pewnością nastąpią zmiany w transporcie paczek do UK, jednak na razie jest to dość proste, tanie i wygodne.

Przed wysłaniem paczki do Anglii, należy ją dokładnie zmierzyć i zważyć. Pomiaru dokonujemy na każdym boku paczki, ponieważ musimy znać jej: długość, wysokość i szerokość.  Ważymy paczkę na wadze i najlepiej dodać 1-2 kg, ponieważ nasze domowe wagi są nieskalibrowane i mogą fałszować rzeczywistą wagę, a to od niej zależy cena paczki do Anglii.

Skoro znamy już potrzebne wartości naszej przesyłki do UK, przechodzimy do zamówienia kuriera. W tym celu należy wejść na stronę https://przesylarka.pl/paczki-polska-anglia i wybrać kierunek transportu Polska -> Wielka Brytania.

 


Następnie wpisujemy wagę paczki oraz wysokość, szerokość i długość. Możesz wpisywać je dane dowolnie (poza wagą) – system dopasuje odpowiednie wartości do danego pola.

Po prawej stronie zobaczymy podgląd ofert firm kurierskich transportujących paczki do Anglii. 

 

Formularz zamówienia paczki do Anglii

 

Klikając w przycisk „Następny krok”, po przeładowaniu strony  zobaczymy dokładną ofertę firm kurierskich ze wszystkimi szczegółami. I tak za 25 kg paczkę z Polski do Wielkiej Brytanii zapłacimy:  99,99 zł w usłudze GLS i 118,19 w usłudze DPD i Świat Przesyłek lub w usłudze premium UPS.

Różnica jest nie tylko w cenie wyjściowej, ale także w ubezpieczeniu. I tak w GLS paczka ubezpieczona będzie do 4 000 zł w  cenie, w DPD i Świat Przesyłek do 500 zł w cenie, a w UPS do ok. 1 000 zł (zależy od kursu jednostki zwanej SDR).

Po wyborze firmy kurierskiej należy uzupełnić szczegóły zamówienia, czyli wartość paczki, zawartość przesyłki, datę odbioru paczki od nadawcy. Następnie przechodzimy do danych adresowych i uzupełniamy adres skąd paczka ma być odebrana i gdzie doręczona. 

Po zaakceptowaniu tego kroku w formularzu zamówienia paczki do Anglii, wybieramy walutę oraz metodę płatności, akceptujemy Regulamin przewoźnika oraz Przesyłarki i dokonujemy płatności.

Po opłaceniu zamówienia otrzymamy maila z podsumowaniem i potwierdzeniem wpłaty.  Oznacza to, że nasze zamówienia na transport paczki do Anglii zostało poprawnie zweryfikowane i będzie w realizacji w wybranym przez nas dniu.

Średni czas transportu przesyłki z Polski do UK trwa ok 3-5 dni roboczych. 

Pamiętajmy, że zawsze możemy skontaktować się z Działem Obsługi Klienta – konsultanci odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące paczki do Wielkiej Brytanii oraz naszego zamówienia.

 

Czytej więcej:
Paczki Polska - Anglia

 
Rozmawiaj z konsultantem