Czytelnia
Paczki do Anglii - zamów kuriera

Paczki do Anglii - zamów kuriera

Planujesz wysłać paczki do Anglii? Szukasz taniego i szybkiego sposobu na wysyłkę przesyłki do Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej? Nic prostszego - zamów kuriera w 3 minuty i wyślij paczkę do UK.

 

Do 31 grudnia 2020 roku przepływ towarów do Anglii i z Anglii do Polski jest szybki i bezcłowy, ponieważ funkcjonuje w ramach wspólnego, wolnego rynku Unii Europejskiej. Po Brexicie z pewnością nastąpią zmiany w transporcie paczek do UK. Jednak na razie jest to dość proste, tanie i wygodne - korzystaj i wysyłaj paczki do Anglii zanim nadejdzie twardy Brexit. Zobacz, jak będziesz mógł wysłać tanie paczki do Anglii po Brexicie.

Dowiedz się więcej o zmianach w transporcie paczek do Anglii od stycznia 2021 roku.

Paczki do Anglii - pomiar i waga

Przed wysłaniem paczki do Anglii, należy ją dokładnie zmierzyć i zważyć. Pomiaru dokonujemy na każdym boku paczki, ponieważ musimy znać jej: długość, wysokość i szerokość.  Aktualnie firmy kurierskie korzystają z automatycznych sortowni, gdzie paczki są mierzone laserami i ważone na profesjonalnych, skalibrowanych wagach. Firmy kurierskie stosują dwie wyceny - według wagi rzeczywistej lub wagi gabarytowej (która waga jest większa). Aby uniknąć dopłaty w przyszłości i odpowiednio wycenić paczkę do Anglii, warto do wymierzonych długości dodać po 1 - 2 cm.

Ważymy paczkę na wadze i najlepiej dodać 1-2 kg, ponieważ nasze domowe wagi są nieskalibrowane i mogą fałszować rzeczywistą wagę, a to od niej zależy cena paczki do Anglii.

Zamówienie kuriera do Anglii

Transport do Anglii oferują trzy firmy kurierskie: GLS, DPD i Świat Przesyłek oraz UPS (w usłudze ekonomicznej oraz expresowej). Transport z Anglii do Polski oferują firmy: DPD (w usłudze od drzwi do drzwi lub nadanie w punkcie), GLS, Parcelforce oraz UPS.

Skoro znamy już potrzebne wartości naszej przesyłki do UK, przechodzimy do zamówienia kuriera. W tym celu należy wejść na stronę https://przesylarka.pl i wybrać kierunek transportu Polska -> Wielka Brytania lub Wielka Brytania - Polska.

 


Następnie wpisujemy wagę paczki oraz wysokość, szerokość i długość paczki. Możesz wpisywać te dane dowolnie (poza wagą) – system Przesyłarka.pl dopasuje odpowiednie wartości do danego pola. Po prawej stronie zobaczymy podgląd ofert firm kurierskich transportujących paczki do Anglii. 

 

Wycena paczki do Anglii: GLS, DPD i UPS

Krok wycena porównuje oferty kurierów do Anglii. Chcesz wysłać tanio paczkę do Anglii? Wybierz Przesylarka.pl.

Paczki do Anglii - cena

Cena wysyłki paczki do Anglii zależy od jej wagi. Najtańszą opcją wysyłki paczek do 20 kg jest usługa łączona DPD i Świat Przesyłek. W tej usłudze kurierskiej wysyłka paczki do UK jest w cenie 79,29 zł, zaś cięższe paczki - powyżej 20 kg taniej jest wysłać kurierem GLS, który przewiezie 20-30 kg przesyłki do Anglii już od 99,99 zł.

Za wysyłkę 20 kg paczki do UK zapłacimy:

 - 99,99 zł - Kurierem GLS,

 - 110,19 zł - Usługą DPD i Świat Przesyłek.

 - 178,69 zł - Kurierem UPS.

Różnica jest nie tylko w cenie transportu paczek do Anglii, ale także w ubezpieczeniu. I tak w GLS paczki do Anglii ubezpieczone będą do 42 zł za kilogram (w przypadku naszej 20 kilkogramowej paczki to 20x42 zł = 840 zł). Jeżeli wartość towaru jest większa - można za dodatkową opłatą podwyższyć to ubezpieczenie - max. do 4 000 zł.
Paczki w usłudze DPD i Świat Przesyłek ubezpieczone są do 500 zł w cenie, a w UPS do ok. 840 zł (podobnie, jak w przypadku GLS, wysokość ubezpieczenia zależy od wskaźnika SDR, czyli wartości ubezpieczenia za kilkogram transportowanego towaru).

Po wyborze firmy kurierskiej należy uzupełnić szczegóły zamówienia, czyli wartość paczki, zawartość przesyłki, datę odbioru paczki od nadawcy.

Zobacz, jaki kurier jest najczęściej wybierany przy wysyłce paczek do Anglii, a jaki cieszy się największą popularnością przy transporcie z Anglii do Polski

Dane nadawcy i odbiorcy

Paczki z Polski do Anglii odbierane są w dni robocze z całego terytorium Polski. Należy w formularzu zamówienia kuriera uzupełnić adres skąd paczka ma być odebrana i gdzie doręczona. Po wpisaniu kodu pocztowego w Anglii, należy wybrać odpowiedni kod z listy rozwijanej. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ w ten sposób firma kurierska identyfikuje odbiorcę paczki w UK. Istotny jest także numer telefonu. Podaj lokalny, brytyjski numer odbiorcy. Kurierzy w Anglii nie będą dzwonili na polski numer telefonu i brak uzupełnionego numeru może skutkować opóźnieniem w doręczeniu przesyłki w UK.

Płatność i regulaminy

Zamówienie kuriera do Anglii możemy opłacić w trzech walutach: GBP, PLN i EUR. W zależności od wybranej waluty pojawią się odpowiednie metody płatności: przelew online, karta płatnicza, BLIK, paypal lub przelew tradycyjny. Zamówienie kuriera nie będzie możliwe bez zaakceptowania Regulaminu Przesyłarka.pl oraz wybranego przewoźnika: GLS, DPD i Świat Przesyłek lub UPS.

Po opłaceniu zamówienia otrzymamy maila z podsumowaniem i potwierdzeniem wpłaty.  Oznacza to, że nasze zamówienia na transport paczki do Anglii zostało poprawnie zweryfikowane i będzie w realizacji w wybranym przez nas dniu.

Ile jedzie paczka do Anglii

Paczka do Anglii jedzie średnio 3-4 dni robocze. Podobnie jest w transporcie z Anglii do Polski. Zdarzają się przypadki, że paczka nadana w poniedziałek z Polski jest już w czwartek u odbiorcy w UK. Do czasu transportu nie wliczamy dnia odbioru, weekendów oraz dni wolnych od pracy. 

Szczegóły możesz sprawdzić we wpisie Ile jedzie paczka kurierska

Jak śledzić paczki do Anglii

W dniu odbioru paczki przez kuriera otrzymasz od nas numer trackingowy, dzięki któremu będziesz mógł po odebraniu paczki, już wieczorem śledzić jej status. Wystarczy, że w narzędziu do lokalizacji wpiszesz numer zamówienia Przesyłarki lub numer trackingowy paczki do Anglii, a uzyskasz informacje z aktualnym statusem przesyłki. 

Chcesz wiedzieć, gdzie jest Twoja przesyłka? Sprawdź, jak możesz śledzić paczki do Anglii.

Pamiętaj, że zawsze możesz skontaktować się z Działem Obsługi Klienta – konsultanci odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące paczki do Wielkiej Brytanii oraz naszego zamówienia.

Czy muszę drukować list przewozowy?

Paczki do Anglii
Przy wysyłce paczek do Anglii możesz skorzystać z usług kuriera, w których nie musisz drukować listu przewozowego. Wybierając usługę GLS oraz DPD i Świat Przesyłek kurier przywiezie gotową etykietę - nic nie musisz drukować. Przypilnuj, aby kurier odpowiednio nakleił etykiety na paczkę i zostawił potwierdzenie nadania paczki do UK. Przy wysyłce kilku paczek do różnych odbiorców, to Klient musi dopilnować, aby etykiety znalazły się na odpowiednich paczkach. 
Wybierając kuriera UPS do transportu paczki do Anglii będziesz musiał wydrukować list przewozowy.

Paczki do Polski

Wysyłając paczki do Polski z UK możesz wybrać usługę bez drukowania etykiety i taką, gdzie będzie wymagana drukowarka i naklejenie listu przewozowego przez Nadawcę. Wysyłając paczkę do Polski kurierem DPD IP, czy to w opcji od drzwi do drzwi, czy w opcji pick-up musisz wydrukować etykietę przed przyjazdem kuriera. W przeciwnym razie paczka zostanie nadana sewisem expresowym/ lotniczym, co wiąże się z ogromnym kosztem dla nadawcy.
Mozesz wysłać paczkę z Angli do Polski bez konieczności drukowania etykiety. Jeśli nie masz drukarki - wybierz kuriera Parcelforce. Przedstawiciel firmy przyjedzie po paczkę z wydrukowanym listem, a Ty tylko oddajesz paczkę kurierowi. 

Zobacz, w jakich usługach nadawca drukuje list przewozowy, a w jakich kurier przyjeżdża z gotową etykietą na paczkę do Anglii i z Anglii do Polski - Czy muszę drukować etykietę?

Czytej więcej:
Paczki Polska - Anglia
Paczki do Walii
Paczki do Szkocji

 

 

Rozmawiaj z konsultantem