Czytelnia
Zamów kuriera do Szkocji

Zamów kuriera do Szkocji

Nadając paczkę do Szkocji, sam wybierasz, która firma kurierska będzie ją transportowała. Jeżeli chodzi o wysyłkę z Polski do Wielkiej Brytanii możesz skorzystać z usług: DPD i Świat Przesyłek, GLS oraz UPS. 

 


Każdy z przewoźników potrzebuje około 3-5 dni roboczych, aby doręczyć Twoją przesyłkę do odbiorcy. Przesyłka nadana w poniedziałek, już w czwartek lub piątek może być doręczona do odbiorcy w Szkocji. 

Ile to kosztuje paczka do Szkocji?

Ponieważ Szkocja jest częścią Wielkiej Brytanii, na formularzu zamówienia zaznaczasz opcję Polska – Wielka Brytania. Cena transportu paczki jest zależna od trzech wskaźników: wagi, wymiarów oraz wartości przesyłki. Ceny paczek zaczynają się od 79,29 zł za 5 kg w usłudze DPD i Świat Przesyłek. Za 30 kg przesyłkę zapłacimy 115,99 zł w firmie GLS. W cenie zawarte są już wszystkie opłaty paliwowe i drogowe oraz podstawowe ubezpieczanie. Jeżeli zadeklarujesz wartość wyższą niż ubezpieczenie w cenie, system doliczy koszt dodatkowego ubezpieczenia. Warto zapoznać się z warunkami ubezpieczenia.

Jak przygotować paczkę do transportu?

Pamiętaj, że kurier przyjeżdża po gotową paczkę. Należy ją odpowiednio zabezpieczyć do transportu przed jego przyjazdem. Przedmioty należy zapakować w mocny, solidny karton i odpowiednio go zabezpieczyć taśmą. 
Uwaga! Aby uniknąć dodatkowych kosztów – nie owijaj kartonu folią, papierem czy sznurkiem. Taka paczka jest traktowana jako niestandardowa, co generuje dodatkowe opłaty.Zapoznaj się z wpisem Szczegółowe zasady pakowania.
Możesz dodatkowo, nakleić na paczkę oraz włożyć do środka adres nadawcy i odbiorcy oraz napisać numer kontaktowy. Pomoże to w identyfikacji paczki w razie jej zagubienia.

Jak śledzić przesyłkę?

To bardzo proste. Po złożeniu i opłaceniu wysyłki, Twoje zamówienie jest automatycznie przekazywane do wybranej firmy kurierskiej, a na adres e-mail otrzymasz tzw. numer trackingowy do śledzenia przesyłki. Po wpisaniu numeru na stronie Przesyłarka.pl/zlokalizuj bądź na stronie wybranego przewoźnika od razu pojawi się informacja o aktualnym statusie paczki. Więcej na temat śledzenia przesyłki znajdziesz we wpisie Jak śledzić przesyłkę? Aktualizacja skanów.
Pamiętaj, że skany są aktualizowane średnio co 24-48 godzin. Paczka otrzymuje kolejny skan w momencie zarejestrowania jej w jednej z sortowni pośrednich. Jak paczka będzie wydane do doręczenia – taka informacja pojawi się na trackingu. 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.

Czytej więcej:
Paczki do Anglii

Fot. Jack Anstey/Unsplash
 
 

 

Rozmawiaj z konsultantem