Czytelnia
Zamów kuriera do Szkocji

Zamów kuriera do Szkocji

Nadając paczkę do Szkocji, sam wybierasz, która firma kurierska będzie ją transportowała. Jeżeli chodzi o wysyłkę z Polski do Wielkiej Brytanii możesz skorzystać z usług kuriera DHL lub UPS. 
 

 

Streszczenie informacji o wysyłce paczki do Szkocji:
1. Paczkę do Szkocji wyślesz kurierem DHL i UPS już od 106,19 zł.
2. Czas transportu to 3-5 dni roboczych.
3. Dokumenty celne przygotujemy za Ciebie. Wystarczy, że wydrukujesz etykiety i nakleisz dokumenty na paczkę do UK. W usłudze UPS wystarczy tylko etykieta - dokumenty celne przesyłamy elektronicznie do UPS.

 

Każdy z przewoźników potrzebuje około 3-5 dni roboczych, aby doręczyć Twoją przesyłkę do odbiorcy. Przesyłka nadana w poniedziałek, już w czwartek lub piątek może być doręczona do odbiorcy w Szkocji. 

Ile kosztuje paczka do Szkocji?

Ponieważ Szkocja jest częścią Wielkiej Brytanii, na formularzu zamówienia zaznaczasz opcję Polska – Wielka Brytania. Cena transportu paczki jest zależna od trzech wskaźników: wagi, wymiarów oraz wartości przesyłki. Ceny paczek zaczynają się od 106,19 zł za 5 kg paczkę w usłudze UPS. Za 30 kg przesyłkę zapłacimy 144,19 zł w DHL i 151,39 zł w UPS. W cenie zawarte są już wszystkie opłaty za odprawę celną eksportową i importową, a także opłaty paliwowe i drogowe oraz podstawowe ubezpieczanie. Jeżeli zadeklarujesz wartość wyższą niż ubezpieczenie w cenie, system doliczy koszt dodatkowego ubezpieczenia. Warto zapoznać się z warunkami ubezpieczenia.

Jak przygotować paczkę do transportu?

Pamiętaj, że kurier przyjeżdża po gotową paczkę. Należy ją odpowiednio zabezpieczyć do transportu przed jego przyjazdem. Przedmioty należy zapakować w mocny, solidny karton i odpowiednio go zabezpieczyć taśmą. 
Uwaga! Aby uniknąć dodatkowych kosztów – nie owijaj kartonu folią, papierem czy sznurkiem. Taka paczka jest traktowana jako niestandardowa, co generuje dodatkowe opłaty.Zapoznaj się z wpisem Szczegółowe zasady pakowania.
Możesz dodatkowo, nakleić na paczkę oraz włożyć do środka adres nadawcy i odbiorcy oraz napisać numer kontaktowy. Pomoże to w identyfikacji paczki w razie jej zagubienia.

Jak śledzić przesyłkę?

To bardzo proste. Po złożeniu i opłaceniu wysyłki, Twoje zamówienie jest automatycznie przekazywane do wybranej firmy kurierskiej, a na adres e-mail otrzymasz tzw. numer trackingowy do śledzenia przesyłki. Po wpisaniu numeru na stronie Przesyłarka.pl/zlokalizuj bądź na stronie wybranego przewoźnika od razu pojawi się informacja o aktualnym statusie paczki. Więcej na temat śledzenia przesyłki znajdziesz we wpisie Jak śledzić przesyłkę? Aktualizacja skanów.
Pamiętaj, że skany są aktualizowane średnio co 24-48 godzin. Paczka otrzymuje kolejny skan w momencie zarejestrowania jej w jednej z sortowni pośrednich. Jak paczka będzie wydane do doręczenia – taka informacja pojawi się na trackingu. 

Paczki do Szkocji po Brexicie

Od stycznia 2021 roku przesyłki wysyłane do Wielkeij Brytanii, w tym paczki do Szkocji, podlegają procedurom celnym. Oznacza to, że do każdej przesyłki przygotowujemy za Ciebie dokumenty celne. Jeśli wybierzesz kuriera DHL otrzymaz od nas do wydrukowania etykietę oraz dokumenty celne CN23. Wystarczy etykietę nakleic na paczkę, a dokumenty celne doczepić do kartonu w foliowej koszulce lub kopercie. W usłudze UPS nie musisz drukować dokumentów celnych, ponieważ fakturę proformę wysyłamy elektronicznie do agencji celnej UPS. Ty jedynie drukujesz etykietę i naklejasz ją na paczkę przed przyjazdem kuriera.

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oznacza, że towary podlegają opłatom: VAT i cło. Z opłat tych zwolnione są przesyłki wysyłane jako prezent lub w innym celu niehandlowym. Także wysyłając paczkę, wpisz jej wartość na 200 zł/ 39 GBP lub 45 EUR, a unikniesz dopłat w UK.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.

Czytej więcej:

Paczki do Anglii

Jak wysłać paczki do Anglii po Brexicie

Co można wysłać w paczce po Brexicie

Paczki do Polski ze Szkocji

Fot. Jack Anstey/Unsplash