Czytelnia
Jak wysłać prywatną paczkę do Anglii?

Jak wysłać prywatną paczkę do Anglii?

Chcesz wysłać prywatną paczkę do Anglii? Zobacz, jak szybko, tanio i bezpiecznie wysłać taką przesyłkę.

 

 

Streszczenie najważniejszych informacji o wysyłce prywatnych paczek do Anglii:
1. Prywatne paczki do Anglii możesz nadać w punkcie UPS lub DHL. Wystarczy wydrukować etykietę.
2. Wysyłka prywatnej paczki do Anglii jest możliwa na stronie Przesylarka.pl
3. Ceny paczek zaczynają się od 118 zł w usłudze UPS.

Wysłanie prywatnej paczki do Anglii może wydawać się trudnym zadaniem, ale w rzeczywistości jest to stosunkowo łatwe i proste, o ile postępujesz zgodnie z kilkoma podstawowymi zasadami. Dlatego też przygotowaliśmy instrukcję krok po kroku, jak wysłać prywatną paczkę do Anglii za pośrednictwem serwisu Przesyłarka.pl

Jak prywatnie wysłać paczkę do Anglii?

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego opakowania. Powinieneś znaleźć  opakowanie kartonowe, które jest wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkie przedmioty, a jednocześnie nie przekracza dozwolonych wymiarów w wybranej firmie kurierskiej. Upewnij się, że opakowanie jest również wystarczająco wytrzymałe, aby dotrzeć bezpiecznie do Anglii. Zabezpiecz zawartość paczki, wykorzystując np. folię bąbelkową, styropian lub gazety. Pamiętaj o zapakowaniu przesyłki zgodnie z wytycznymi - poprzez Przesyłarkę możesz wysyłać paczki tylko w opakowaniu kartonowym. Do wyboru masz dwie opcje pakowania - standardowe i niestandardowe. Miej na uwadze, że opakowanie standardowe to paczka w kartonie o kształcie prostopadłościanu, bez zniekształceń i uwypukleń, zabezpieczona taśmą jedynie na brzegach i łączeniu oraz nie owinięta żadnymi dodatkowymi materiałami (folia, sznurek itp.). Upewnij się, że paczka jest dobrze zapakowana, aby uniknąć uszkodzeń w czasie transportu.

Po spakowaniu zmierz i zważ swoją prywatną paczkę do Anglii - wymiary będą potrzebne do złożenia zamówienia.

Wskazówka! Dla pewności zawyż wymiary w górę, pamiętaj też, że Twoja domowa waga nie jest tak dokładna, jak certyfikowane i skalibrowane wagi, których używa Przewoźnik.

Jak wysłać prywatną paczkę do Anglii kurierem?

W Przesyłarka.pl na kierunku z Polski do Wielkiej Brytani możesz wybrać transport swojej paczki poprzez DHL lub UPS. Miej na uwadze, że w przypadku DHL na terenie Wielkiej Brytanii, paczkę będzie doręczać Parcelforce. Zapoznaj się z opisem dostępnych usług, czasem transportu i opcjami ubezpieczenia. Następnie wybierz usługę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Pamiętaj, że niektóre rodzaje usług mogą być droższe, ale oferują szybszą dostawę.
 

Wskazówka! Najedź kursorem na pomarańczową ikonkę z literą “i”, znajdziesz tam więcej informacji o danej usłudze.

Jak osoba prywatna można wysłać paczkę do Anglii kurierem?

Gdy już wybierzesz preferowanego przewoźnika, w kolejnym kroku należy wypełnić formularz przesyłki. Informacje w nim zawarte potrzebne będą nam, aby móc wygenerować wszystkie dokumenty dla Twojej prywatnej przesyłki do Anglii. Jeśli wysyłasz paczkę jako osoba prywatna, to automatycznie otrzymuje ona deklarację “prezent”. Istotnym krokiem podczas składania zamówienia jest prawidłowe wypełnienie pól w Zawartości przesyłki. Pamiętaj, aby podawać dokładne nazwy i nie używać zbyt ogólnych określeń typu rzeczy, prezenty, akcesoria, ciuchy, odzież. Wpisz nazwę wysyłanego przedmiotu, ilość sztuk i cenę za sztukę w funtach. Każdy produkt otrzymuje osobny kod taryfy celnej (przydzielają go nasi specjaliści), dlatego niezbędne jest, aby produkty rozdzielić w osobnych rubrykach jedna pod drugą, korzystając z pomarańczowego przycisku ”+Dodaj kolejny przedmiot”.

Kiedy już wpiszesz wszystkie przedmioty, podaj wartość przesyłki do ubezpieczenia w złotówkach. Powinna ona być zbieżna z wartością przesyłki do odprawy celnej, która automatycznie zlicza się podczas wypełniania formularza. Następnie zapoznaj się Warunkami i potwierdź ich akceptację w formularzu. Potem wybierz datę odbioru przesyłki od nadawcy i wybierz opcję opakowania Twojej prywatnej przesyłki do Anglii.
 

Wskazówka! Upewnij się, że wypełniasz dokumenty dokładnie i zgodnie z prawdą, ponieważ fałszywe informacje mogą skutkować opóźnieniami lub dodatkowymi opłatami.


Na koniec składania zamówienia należy podać dane miejsca odbioru oraz doręczenia paczki. Podaj dokładne adresy i lokalne numery telefonów. W kolejnym kroku upewnij się, że wszystkie informacje są poprawne i dokładne. Zapoznaj się z regulaminami i potwierdź ich akceptację. Teraz już możesz przejść do opłaty za zamówienie - wybierz walutę i formę płatności. Opłać zamówienie i czekaj na dokumenty. Pamiętaj, że przesyłamy je zawsze dzień roboczy przed wskazaną przez Ciebie datą odbioru przesyłki.

Wskazówka! Po nadaniu prywatnej przesyłki do Anglii, warto śledzić jej status, aby mieć pewność, że dotrze do odbiorcy na czas i bezpiecznie. 

Czytaj więcej:

Paczki do Anglii po Brexicie
Jak wysłać paczki do Anglii