Czytelnia
Paczki do Walii - wyślij kurierem

Paczki do Walii - wyślij kurierem

Walia jest autonomiczną częścią Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Mimo, że jest najmniejszą z czterech składowych Wielkiej Brytanii, cieszy się ogromną popularnością pod względem emigracji oraz podróży.
 

 

W związku z Brexitem obowiązują przepisy przejściowe, które jednak w żaden sposób nie ograniczają swobody transportu towarów. Do końca bieżącego roku procedura wysyłki przesyłek pozostaje bez zmian. Możesz w łatwy i szybki sposób wysłać paczkę do Cardiff, Wrexham, Newport czy innego rejonu Walii. 

Ile będzie kosztować paczka do Walii? Nie chcę przepłacać.

Dla swojej wygody i komfortu, zamiast tradycyjnie wysyłać paczkę na poczcie, możesz skorzystać z usług firm kurierskich.  

Na cenę mają wpływ 3 podstawowe parametry: kierunek transportu, jej ciężar oraz dokładne wymiary. Przed dokonaniem wyceny dokładnie zważ i zmierz przygotowaną przez siebie przesyłkę.

Mały gabarytowo pakunek, załóżmy do 5 kg o wymiarach 20x20x20, najtaniej wyślesz kurierem UPS za 113,49 zł. Jeżeli Twoja paczka jest większa i cięższa, cena zmieni się. Paczkę do 30 kg nadasz kurierem DHL za 158,99 zł lub UPS za 161,89 zł. Nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat drogowych i paliwowych, wszystko jest już wliczone w cenę transportu, odprawa celna także.

Czy kurier będzie do mnie dzwonił?

W kurierskich usługach ekonomicznych, kontakt kuriera niestety nie jest gwarantowany, kurierzy nie mają obowiązku dzwonić przez przyjazdem. Chociaż niejednokrotnie kierowca, także dla swojej wygody, dzwoni do nadawcy czy odbiorcy, aby omówić wszelkie szczegóły wizyty. 

Jeżeli chodzi o wysyłkę paczki z Polski, sytuacja jest komfortowa. Przewoźnicy zazwyczaj udostępniają numery do kurierów, wtedy nadawca może samodzielnie zadzwonić i uzyskać m.in. informacje o godzinie przyjazdu. 

Kwestia doręczenia paczki i kontaktu z kurierem w Walii jest nieco trudniejsza. Zagraniczne oddziały firm kurierskich nie przekazują numerów telefonów do swoich pracowników. Natomiast odbiorca ma możliwość śledzenia przesyłki online za pośrednictwem numeru trakingowego. W śledzeniu zawsze pojawia się informacja, że danego dnia paczka jest wydana z magazynu do doręczenia. Wiele firm daje także możliwość monitorowania trasy kuriera oraz na swojej stronie internetowej udostępnia orientacyjną godzinę dostawy. To na pewno jest bardzo przydane np. w planowaniu swojego dnia.

Większość przewoźników gwarantuje transport do Wielkiej Brytanii w ciągu 3-5 dni roboczych. 

Czy mogę wysłać kilka paczek na raz?

To żaden problem. Jeżeli wysyłasz kilka paczek do jednego odbiorcy, możesz to zrobić w jednym zamówieniu. 

Usługa „door to door” gwarantuje, że kurier odbierze i doręczy paczkę z i na adres.

Należy mieć na uwadze, że jeżeli paczki będą duże i ciężkie, kurier może poprosić o pomoc w ich załadunku. Jest to podyktowane dbaniem o zdrowie pracowników i zasadami BHP. 

Twoje paczki będą wysyłane na kilka różnych adresów w Walii? Twoim zadaniem jest przypilnowanie, aby zostały one poprawnie oklejone. W większości usług to kurier przyjeżdża z gotowymi listami przewozowymi. Należy mu jasno wskazać, którą etykietę nakleić na daną przesyłkę, aby nie doszło do sytuacji, że nasz odbiorca otrzyma nieswój pakunek.

Poprawne pakowanie.

Poprawne przygotowanie paczki jest obowiązkiem nadawcy. Prawidłowo spakowana paczka to karton o standardowym kształcie. 

Nie owijaj opakowania folią, sznurkiem, papierem. Takie paczki są problematyczne podczas ich sortowania w magazynach. Dodatkowe zabezpieczanie przesyłki na zewnątrz uniemożliwia jej swobodne przesuwanie po sorterze i pracownicy magazyny muszą je „ręcznie” segregować. Znacząco opóźnia to cały proces, który jest bardzo zautomatyzowany. 

Nie można łączyć dwóch paczek w jedną. Najlepiej, by nie miała ona żadnych wystających elementów. Nie może to być też walizka ani torba.

Taka paczka będzie traktowana jako niestandardowa, co wiąże się z dodatkowymi opłatami. Aby tego uniknąć użyj zwykłego kartonu. 

Nie musisz wychodzić z domu na pocztę, zawozić paczki do punktu czy oddziału, wypełniać szeregu dokumentów. Wysyłając paczkę do Walii kurierem, jedyne co musisz to poprawie ją przygotować do transportu i oczekiwać na odbiór.

Czytaj więcej: