Czytelnia
Przesyłki kurierskie do UK – to musisz wiedzieć

Przesyłki kurierskie do UK – to musisz wiedzieć

Coraz więcej osób decyduje się na wysyłkę przesyłki kurierskiej do UK. Brexit sprawił chwilowy zastój na tym kierunku, ale widzimy już powrót do liczby wysyłek sprzed Brexitu. Chcesz wysłać przesyłkę do Anglii? Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania.
 

 


Streszczenie najważniejszych informacji o wysyłce przesyłki kurierskiej do Anglii:
1. Najtańszą opcją wysyłki paczki do Angli jest kurier DHL - 8 kg paczkę wyślesz za 115,49 zł.
2. Najszybciej docierają do Anglii przesyłki wysłane UPS - w ciągu 3-5 dni roboczych.
3. Dokumenty celne i odprawę celną zrobimy za Ciebie.
4. Dokumenty celne drukujesz tylko w usłudze DHL. W UPS dokumenty celne wysyłamy elektronicznie do agencji.

 

Jak najlepiej wysłać przesyłkę kurierską do Anglii?

Już od wielu lat firmy kurierskie specjalizują się w wysyłce przesyłek kurierskich do Anglii. Brexit spowodował chwilowy zastój wysyłek z Polski do Anglii, jednak już od drugiej połowy ubiegłego roku usługi wróciły do łask, a firmy kurierskie wypracowały sprawdzone i pewne procedury wysyłki paczek do UK. Aktualnie na stronie Przesyłarka.pl masz do wyboru oferty 3 firm kurierskich: DHL, UPS oraz usługę łączoną DPD Polska – Przesyłarka.pl – DPD UK. Trudno określić, która usługa jest najlepsza, ponieważ każda jest inna pod kątem ceny, czasu transportu oraz wartości wysyłanego towaru.

Jaka jest cena przesyłki kurierskiej do Anglii?

Cena wysyłki paczki do Anglii zależy od jej wagi i wymiarów. Poniżej prezentujemy tabelę porównującą ceny przesyłki kurierskiej do UK według cennika z dn. 25.05.2022. Ceny przesyłek kurierskich do UK zaczynają się już od 115,49 zł. 

Ceny przesyłki kurierskiej do Anglii, Przesylarka.pl, 21.07.2022
Waga DHL UPS DPD PL/DPD UK - usługa wstrzymana
do 10 kg 115,49 zł 125,89 zł 154,89 zł
10 - 15 kg 127,49 zł 136,49 zł 156,89 zł
15-20 kg 127,49 zł 146,49 zł 156,89 zł
20 - 25 kg 137,49 zł 153,49 zł 159,89 zł
25 - 30 kg 137,49 zł 158,89 zł 159,89 zł

Jaki jest tani kurier do Anglii?

Najtańszą opcją wysyłki paczki do Anglii jest kurier DHL. W każdym przedziale wagowym, cena DHL jest najniższa (na dzień 21.07.2022). Drugi pod względem ceny jest kurier UPS, a trzeci usługa łączona DPD Polska – Przesyłarka.pl – DPD UK.

Ile idzie przesyłka kurierska do Anglii?

Czas transportu przesyłki do Anglii zależy od wybranej firmy kurierskiej. Aktualnie najszybciej docierają paczki w usłudze UPS. Najczęściej w ciągu 3-5 dni roboczych paczka jest u odbiorcy. Przesyłki w usłudze DHL transportowane są do UK w ciągu 5-7 dni roboczych. W UK paczki doręcza kurier Parcelforce. 

Co z odprawą celną przesyłek do UK?

Klient nie musi mysleć o odprawie celnej - formalności są po stronie firmy kurierskiej i Przesyłarki. Pracownicy Przesyłarka.pl przygotowują dokumenty celne w imieniu Klienta. Klient nic nie musi robić, nic przygotowywać, tylko wydrukować otrzymane na maila dokumenty, które wysyłamy dzień przed odbiorem paczki do Anglii przez kuriera. Zajmujemy się wszystkimi formalnościami. Więcej znajdziesz w artykule Dokumenty potrzebne do odprawy celnej po Brexicie.

Czy muszę drukować etykietę i dokumenty celne do przesyłki kurierskiej do UK?

Wydruk dokumentów celnych i etykiety zależy od wybranej firmy kurierskiej, która transportuje Twoją przesyłkę do UK. 

Jeżeli wybrałeś kuriera DHL – nadawca musi wydrukować etykietę oraz dokument CN23 i FV Proformę. Dokumenty celne umieszczane sa w koszulce foliowe lub kopercie i doczepiane do kartonu, w taki sposób, aby pracownicy agencji celnej mieli do nich dostęp.

W usłudze UPS – nadawca drukuje tylko etykietę i dokleja ją do pudła. Dokumenty celne (kartę odprawy celnej oraz FV Proformę) wysyłamy do agencji celnej UPS w formie elektronicznej. 

Więcej o Wysłaniu paczki bez konieczności drukowania etykiety

Jeśli chcesz wysłać przesyłki kurierskie do UK (przesyłki do Anglii, Walii i Szkocji) – złóż zamówienie na Przesyłarka.pl. Oddaj paczkę w dobre ręce. Będziesz zadowolony!