Czytelnia
Paczki do Anglii i paczki z UK do Polski nadaj w punkcie

Paczki do Anglii i paczki z UK do Polski nadaj w punkcie

Chcesz wysłać paczkę do Anglii lub z Anglii do Polski? Możesz czekać na kuriera pod adresem odbioru lub zanieść paczkę do wybranego punktu. To proste i funkcjonalne rozwiązanie dla paczek o wadze do 20 kg, a nawet cięższych.

 

 

Streszczenie najważniejszych informacji o wysyłce paczek do Anglii i z Uk do Polski z punktu:
1. Paczki do Anglii możesz nadać w punkcie UPS. Wystarczy wydrukować etykietę.
2. Paczki do Anglii DHL możesz nadać w dowolnym punkcie DHL w kraju (Żabki, stacje benzynowe itd.)
3. Paczki z UK do Polski UPS nadaj z punktu - bez konieczności czekania na kuriera UPS.
4. Paczki do Polski z UK możesz wysłać Parcelforce i przesyłkę zostawić w dowolnej placówce pocztowej (Post Office).

 

Po złożeniu zamówienia na transport paczki do UK lub z UK do Polski otrzymasz od nas etykietę i/lub dokumenty celne do wydrukowania. Możesz czekać na kuriera pod adresem wskazanym w zamówieniu lub samodzielnie zanieść paczkę do dowolnego punktu UPS w UK i Polsce lub DHL w Polsce.

Paczki do Anglii – nadaj w punkcie

Paczki do UK możesz wysłać za pośrednictwem dwóch firm kurierskich: UPS i DHL

Paczki do Anglii - DHL

Decydując się na wybór kuriera DHL otrzymasz od nas dokumenty celne do wydrukowania oraz etykietę do naklejenia na paczkę. Należy wydrukować otrzymany komplet dokumentów i etykietę nakleić na karton, a dokumenty celne (CN23 i FV proformę) włożyć do foliowej koszulki lub koperty i przyczepić do kartonu, tak, aby pracownik agencji celnej miał do niej łatwy i swobodny dostęp. Z tak przygotowaną paczką do Anglii możesz czekać na podjazd kuriera lub nadać przesyłkę w punkcie DHL. Jedyny warunek, jaki należy spełnić, to paczka nie powinna ważyć więcej niż 20 kg. Nie jest powiedziane, że punkt nie przyjmie cięższej przesyłki – warto zadzwonić i zapytać. Punkty DHL znajdują się w sieci sklepów Żabka, na stacjach Shell, w InMedio, niektórych Lidlach i Kauflandach. Lista punktów nadań paczek do Anglii DHL w Polsce.

Paczki do Anglii – UPS

Podobnie działają punkty nadań firmy UPS. Po opłaceniu zamówienia na paczkę do Anglii otrzymasz od nas etykietę do wydrukowania. Nie musisz drukować dokumentów celnych, ponieważ przesyłamy je do agencji celnej UPS w formie elektronicznej. Z gotową etykietą możesz czekać na kuriera lub nadać paczkę do UK w jednym z punktów UPS. Jeżeli paczka waży więcej niż 20 kg, warto wcześniej zadzwonić i zapytać, czy punkt przyjmie taką przesyłkę. Najczęściej nie ma z tym problemu. Jeżeli osoba przyjmująca paczkę w punkcie zapyta o dokumenty celne, należy powiedzieć, że są wysyłane elektronicznie. Na etykiecie jest dopisana informacja o tym, że dokumenty celne zostały przesłane elektronicznie. W razie problemów – prosimy o kontakt z naszym DOK – będziemy interweniowali.
 Punkty nadań paczek do UK w firmie UPS na terenie Polski znajdziesz tutaj

Paczki z UK do Polski

Przesyłki z Anglii do Polski można wysłać przy pomocy dwóch kurierów: UPS oraz Parcelforce

Paczki do Polski – UPS

Po opłaceniu zamówienia na paczkę z UK do Polski otrzymasz od nas dokumenty celne oraz etykietę. Należy wszystko wydrukować zgodnie z załączona instrukcją i podobnie, jak w przypadku paczek do UK, nakleić na paczkę etykietę, a dokumenty doczepić w koszulce foliowej lub innej przyldze do kartonu. Tak przygotowaną paczkę możesz zostawić w dowolnym punkcie Drop Off UPS. W przypadku cięższych paczek rekomendujemy wcześniejszy kontakt z wybranym punktem. Godziny otwarcia oraz telefon kontaktowy znajduje się w wyszukiwarce punktów Drop Off UPS

Paczki do Polski – Parcelforce

Paczki wysyłane usługą kurierską Parcelforce również mogą być nadane w dowolnym Post Office na terenie Wielkiej Brytanii. Listę punktów znajdziesz tutaj 
Nie mieliśmy sytuacji, aby na poczcie nie przyjęli paczek cięższych niż 20 kg. 

To Twój wybór, w jaki sposób nadasz paczkę do UK. W razie pytań lub problemów – zapraszamy do kontaktu z naszym DOK. Jesteśmy tu dla Ciebie i do nas dodzwonisz się bez problemu!

Czytaj więcej:

Paczki do Anglii – rozmowa z ekspertem

Przesyłki kurierskie do UK – to musisz wiedzieć

Paczki do Polski z UK – zero VAT-u

Paczki do Polski 10, 20, 30 kg - sprawdź cenę

Ile trwa odprawa celna paczki