Czytelnia

Paczki do Anglii – porównujemy kurierów

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE sytuacja związana z transportem przesyłek do Anglii stabilizuje się. Porównujemy dla Was oferty kurierów przewożących paczki do Anglii.

Znamy średnie czasy transportu, wiemy, co można wysyłać, a czego nie, a firmy kurierskie już dopracowały swoje procedury na tyle, że transport przebiega sprawnie i bez zakłóceń. 

1. Kurier do Anglii

Aktualnie w serwisie Przesyłarka.p możesz wybrać jedną z dwóch firm kurierskich, które przewożą paczki do Anglii – DHL lub UPS. Każda z firm ma inne procedury i ceny, ale podobny czas doręczenia paczek. Zobacz sam.

Porównanie kurierów do Anglii - Przesylarka.pl
Fot. 1 Porównanie kurierów do Anglii na dzień 07.10.2021
 
  DHL UPS
Cena za paczkę do Anglii 99,89 zł w promocji jesiennej 115,99 zł
Max. wartość towaru 135 GBP 135 GBP
Średni czas transportu 5-7 dni roboczych 5-7 dni roboczych
Dodatkowe opłaty celne BRAK BRAK
Druk dokumentów celnych Etykieta + FV Proforma Etykieta + FV Proforma
Firma doręczająca Parcelforce UPS


Cena paczki do Anglii zależy od jej wagi oraz wymiarów. Paczki do Anglii można wysłać już za poniżej 100 zł! Za 1 kg przesyłkę z Polski do Anglii wysyłaną usługą DHL trzeba zapłacić 99,89 zł. 15 kg przesyłka DHL kosztuje 115,89 zł, a 30 kg paczka 127,89 zł. Ceny te są bardzo atrakcyjne i najniższe na rynku – warto skorzystać i zamówić paczkę, póki trwa jesienna promocja na przesyłki do Anglii DHL.2. Ceny paczek do Anglii

 

 

3. Czas transportu paczek do Anglii

Aktualnie czas transportu paczek do UK wraca do poziomu sprzed Brexitu. Firmy kurierskie dopracowały proces sortowania, transportu i odprawy celnej, dzięki czemu czas został zoptymalizowany i często mieści się w 3-5 dniach roboczych. Oznacza to, że paczki odebrane w poniedziałek od nadawcy w Polsce już w czwartek lub piątek mogą być doręczone do odbiorcy w UK.


Warto zauważyć, że odprawa celna stanowi oddzielny etap transportu i często jest niezależna od firm transportowych, tylko od agencji celnych i urzędników. Jeżeli dokumenty celne nie budzą wątpliwości – paczki automatycznie zostaną odprawione. Jeżeli jednak Urząd Celny będzie chciał sprawdzić zawartość paczki i zweryfikować deklaracje celną z rzeczywistą zawartością przesyłki (do czego ma prawo) – może zatrzymać paczkę do wyjaśnienia. Czas wstrzymania paczki przez Urząd Celny nie jest wliczany się do czasu transportu, ponieważ firmy kurierskie nie mają wpływu na działanie agencji rządowych.

4. Wartość towarów

Po zmianie przepisów od 1 lipca 2021, wszystkie towary importowane do UK podlegają opłacie VAT. Nie dotyczy to przesyłek prywatnych wysyłanych w celach niehandlowych o wartości do 39 GBP między osobami indywidualnymi. Tak mówią przepisy, jednak doświadczenie naszych Klientów jest inne – odbiorcy paczek o wartości do 135 GBP wysyłanych jako prezenty nie musieli płacić żadnych opłat celnych ani VAT-u w UK. Być może w pewnym momencie to się zmieni – na chwilę obecną na przesyłki o wartości do 135 GBP nie są nakładane dodatkowe opłaty.

5. Dokumenty celne i odprawa celna – wszystko robimy za Ciebie

Po Brexicie wszystkie paczki wysyłane do Anglii podlegają odprawie celnej. Oznacza to, że do przesyłki generowane są dodatkowe dokumenty. Jako Klient Przesyłarka.pl nie musisz nic wypełniać ani sam tworzyć dokumentów. Przygotujemy je dla Ciebie w cenie zamówienia i wyślemy na adres email nadawcy. Wystarczy, że wydrukujesz, podpiszesz i załączysz do paczki FV Pro-formę. I tyle. Żadnej dodatkowej papierologii i wymagań. 

6. Towary zabronione w paczce do Anglii

Do najczęściej powtarzających się towarów zabronionych należą:

- alkohol i tytoń
- narkotyki, leki i suplementy diety
- żywność i płyny
- materiały pirotechniczne i wybuchowe
- żywe zwierzęta i przetwory odzwierzęce.

O ile kategorycznie zabronione jest wysyłanie towarów akcyzowych lub niebezpiecznych, o tyle artykuły spożywcze możesz wysłać na własne ryzyko. Nie wpisuj ich jednak do listy przedmiotów w paczce, ponieważ firmy kurierskie mogą odrzucić takie zamówienie. 

Zobacz pełną listę towarów zabronionych w transporcie do Anglii.

Po ponad pół roku zawirowań i niepewności, co do procedur celnych, w końcu wysyłka paczek do Anglii jest ponownie przewidywalna, tania i szybka w realizacji. Jedyna zmiana dla Klienta indywidualnego, to wypisanie bardziej szczegółowo towarów w paczce i określenia ich wartości oraz konieczność wydrukowania dokumentów celnych. Resztą zajmiemy się my – Przesyłarka.pl.

Więcej:
Paczki do Anglii i paczki do Polski po Brexicie

Jak wysłać paczki do Anglii

 
 
Rozmawiaj z konsultantem