Czytelnia

Paczki do Anglii – porównujemy kurierów

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE sytuacja związana z transportem przesyłek do Anglii stabilizuje się. Porównujemy dla Was oferty kurierów przewożących paczki do Anglii.

Znamy średnie czasy transportu, wiemy, co można wysyłać, a czego nie, a firmy kurierskie już dopracowały swoje procedury na tyle, że transport przebiega sprawnie i bez zakłóceń. 

 

Najważniejsze informacje na temat paczek do Anglii i paczek do UK:
1. Najtańszą opcją wysyłki paczki do Angli jest kurier UPS - 20 kg paczkę wyślesz za 140,49 zł, a za kuriera do Anglii FedEx trzeba zapłacić ok. 140,89 zł.
2. Czas transportu paczki do Anglii to 3-7 dni roboczych w usłudze DHL i 3-5 dni roboczych kurierem UPS i 3-5 dni roboczych w serwisie FedEx.
3. Nie musisz martwić się formalnościami - dokumenty celne przygotujemy za Ciebie. Ty tylko drukujesz je (w usłudze DHL) lub są elektronicznie wysyłane do agencji celnej UPS.
4. Nie zdarzyło się, aby agencja celna podważyła deklarowaną wartośc towaru. Wyceniasz przedmioty według własnego uznania.

 

 

 

1. Kurier do Anglii

Aktualnie w serwisie Przesyłarka.p możesz wybrać jedną z trzech firm kurierskich, które przewożą paczki do Anglii – DHL , FedEx lub UPS. Każda z firm ma inne procedury i ceny, ale podobny czas doręczenia paczek. Zobacz sam.
Poniżej jest wycena dla 20 kg paczki do Anglii:


Fot. 1 Porównanie kuriera do Anglii na dzień 22.05.2024 dla 20 kg przesyłki

 
  DHL FedEx UPS
Cena za 20 kg paczkę do Anglii 148,49 zł 140,89 zł 140,49 zł
Max. wartość paczki do Anglii £135 £39 £135
Średni czas transportu przesyłki do UK 3-7 dni roboczych 3-5 dni roboczych 3-5 dni roboczych
Dodatkowe opłaty celne BRAK BRAK BRAK
Druk dokumentów celnych Etykieta + FV Proforma Etykieta + FV Proforma Etykieta 
Firma doręczająca paczkę w UK Parcelforce FedEx UPS

2. Ceny kuriera do Anglii

Cena paczki do Anglii zależy od jej wagi oraz wymiarów. Paczka do Anglii kosztuje już od 101,49 zł kurierem FedEx! 15 kg przesyłka do Anglii UPS kosztuje 130,89 zł, a 30 kg paczka 150,89 zł. Ceny te są bardzo atrakcyjne – warto skorzystać i zamówić paczkę do Anglii kurierem DHL, FedEx lub UPS. Od września wprowadziliśmy także dynamiczny przelicznik walutowy. Dzięki temu płacisz za paczkę do UK w GBP lub EUR tyle, ile wynosi aktualny kurs walutowy NBP.

 

 

3. Czas transportu paczek do Anglii

Aktualnie czas transportu paczek do UK wraca do poziomu sprzed Brexitu. Firmy kurierskie dopracowały proces sortowania, transportu i odprawy celnej, dzięki czemu czas został zoptymalizowany i często mieści się w 3-5 dniach roboczych. Oznacza to, że paczki odebrane w poniedziałek od nadawcy w Polsce już w czwartek lub piątek mogą być doręczone do odbiorcy w UK.


Warto zauważyć, że odprawa celna stanowi oddzielny etap transportu i często jest niezależna od firm transportowych, tylko od agencji celnych i urzędników. Jeżeli dokumenty celne nie budzą wątpliwości – paczki automatycznie zostaną odprawione. Jeżeli jednak Urząd Celny będzie chciał sprawdzić zawartość paczki i zweryfikować deklaracje celną z rzeczywistą zawartością przesyłki (do czego ma prawo) – może zatrzymać paczkę do wyjaśnienia. Czas wstrzymania paczki przez Urząd Celny nie jest wliczany się do czasu transportu, ponieważ firmy kurierskie nie mają wpływu na działanie agencji rządowych.

4. Wartość towarów

Po zmianie przepisów od 1 lipca 2021, wszystkie towary importowane do UK podlegają opłacie VAT. Nie dotyczy to przesyłek prywatnych wysyłanych w celach niehandlowych o wartości do 39 GBP między osobami indywidualnymi. Tak mówią przepisy, jednak doświadczenie naszych Klientów jest inne – odbiorcy paczek o wartości do 135 GBP wysyłanych jako prezenty nie musieli płacić żadnych opłat celnych ani VAT-u w UK. Być może w pewnym momencie to się zmieni – na chwilę obecną na paczki do UK o wartości do 135 GBP nie są nakładane dodatkowe opłaty.

5. Dokumenty celne i odprawa celna – wszystko robimy za Ciebie

Po Brexicie paczki do Anglii podlegają odprawie celnej. Oznacza to, że do przesyłki generowane są dodatkowe dokumenty. Jako Klient Przesyłarka.pl nie musisz nic wypełniać ani sam tworzyć dokumentów. Przygotujemy je dla Ciebie w cenie zamówienia i wyślemy na adres email nadawcy. Wystarczy, że wydrukujesz, podpiszesz i załączysz do paczki FV Pro-formę. I tyle. Żadnej dodatkowej papierologii i wymagań. 

6. Towary zabronione w paczce do Anglii

Do najczęściej powtarzających się towarów zabronionych należą:

- alkohol i tytoń
- narkotyki, leki na receptę
- żywność i płyny
- materiały pirotechniczne i wybuchowe
- żywe zwierzęta i przetwory odzwierzęce.

O ile kategorycznie zabronione jest wysyłanie towarów akcyzowych lub niebezpiecznych, o tyle artykuły spożywcze możesz wysłać na własne ryzyko. Nie wpisuj ich jednak do listy przedmiotów w paczce, ponieważ firmy kurierskie mogą odrzucić takie zamówienie. 

Zobacz pełną listę towarów zabronionych w transporcie do Anglii.

Wysyłka paczek do Anglii kurierem UPS, FedEx lub DHL jest tania, szybka i bezpieczna w realizacji. Jedyna zmiana dla Klienta indywidualnego, to wypisanie bardziej szczegółowo towarów w paczce oraz wydrukowania dokumentów celnych, które wysyłamy przed odbiorem paczki do Anglii przez kuriera.

Resztą zajmiemy się my – Przesyłarka.pl.

Więcej:

Paczki do Anglii i paczki do Polski po Brexicie

Jak wysłać paczki do Anglii

Paczki do Anglii - rozmowa z ekspertem