Czytelnia
Jak wysłać paczki do Irlandii Północnej – poradnik

Jak wysłać paczki do Irlandii Północnej – poradnik

Chcesz wysłać paczki do Irlandii Północnej? Z nami zrobisz to szybko, tanio i bez odprawy celnej.

 

 


Od stycznia 2021 roku, kiedy Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, Irlandia Północna funkcjonuje na specjalnych warunkach jako część UE. Oznacza to, że paczki wysyłane z Polski do Irlandii Północnej nie wymagają deklaracji celnych ani odpraw celnych. Możesz więc bez problemu i na „starych zasadach” wysłać paczki do Irlandii Północnej.

Jak zamówić przesyłkę do Irlandii Północnej?

Zamówienie kuriera do Irlandii Północnej nie zajmie Ci więcej niż 3 minuty. Przed złożeniem zlecenia należy zważyć i zmierzyć swoją paczkę, aby wpisać odpowiednie parametry do wyceny przesyłki. Z listy rozwijanej wybierz Wielka Brytania/ Irlandia Północna, uzupełnij dane paczki i przejdź dalej, do kolejnego kroku.
 

Paczki do Irlandii Północnej - Przesyłarka.pl

Ile kosztują paczki do Irlandii Północnej?

Po Brexicie nie wszystkie firmy kurierskie uruchomiły wysyłkę paczek do Irlandii Północnej. Powodem jest kodowanie krajów. Rzeczywiście Irlandia Północna pozostaje częścią Zjednoczonego Królestwa, jednak ze względu na wynegocjowaną z Unią Europejską umową – zostaje w unii celnej i handlowej z Europą. Na ten moment transport do Irlandii Północnej obsługuje firma GLSPaczkę 20 kg wyślesz za 105,99 zł, a z Irlandii Północnej do Polski 20-kilkogramowa paczka będzie kosztowała 167,49 zł. Przesyłkę możesz opłacić w trzech walutach: PLN, GBP i EUR. Ty decydujesz, w jakiej walucie zapłacisz.

Ile idzie paczka do Irlandii Północnej?

Średni czas transportu paczek do Irlandii Północnej wskazywany przez firmy kurierskie to 5-7 dni roboczych. Ze względu na Brexit, firmy kurierskie musiały jednak zmienić trasę tranzytu i paczki zamiast przez Wielką Brytanię – transportowane są przez Niemcy. Dlatego czas doręczenia paczki może się wydłużyć.

Kiedy kurier doręczy moja paczkę do Irlandii Północnej?

Aby wiedzieć, kiedy paczka zostanie doręczona, należy śledzić jej status na naszej stronie, w narzędziu do lokalizacji przesyłek. Wszystkie aktualne informacje na temat Twojej paczki są widoczne na stronie firmy doręczającej. W Irlandii Północnej Twoja paczkę doręczy kurier Parcelforce w godzinach między 9:00 a 18:00 czasu lokalnego. Po doręczeniu otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem zostawienia przesyłki u odbiorcy.

Czy muszę drukować list przewozowy?

Korzystając z usługi GLS na trasie Polska – Irlandia Północna nie musisz nic drukować. Kurier przywiezie etykietę i naklei ja na paczkę. Jeżeli wysyłasz więcej paczek – dopilnuj, aby kurier poprawnie nakleił listy przewozowe, w przeciwnym razie paczki mogą dojść „na krzyż”.

Czego nie można wysyłać w paczce do Irlandii Północnej?

Przewoźnicy wskazują całą listę przedmiotów zakazanych w transporcie drogowym do Irlandii Północnej. Przed wysyłką koniecznie zapoznaj się z warunkami przewozu i nie ryzykuj wysyłki towarów ściśle zakazanych: alkoholu, tytoniu, materiałów pirotechnicznych i płynnych.

Zobacz, które przedmioty są zabronione w paczkach do Irlandii Północnej.

Jeżeli masz pytania odnośnie paczki do Irlandii Północnej lub z Irlandii Północnej do Polski – skontaktuj się z nami. Nasz Dział Obsługi Klienta udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji.
 

Czytaj więcej:

Jak wysłać paczki do Irlandii - poradnik
Paczki do Anglii i do Polski po Brexicie

Fot. Magdalena Smolnicka/ Unsplash

 
Rozmawiaj z konsultantem