Czytelnia
Jak wysyłacie paczki do Niemiec

Jak wysyłacie paczki do Niemiec

Sprawdziliśmy, w jaki sposób wysyłacie paczki do Niemiec i który kurier cieszy się największą popularnością. Zobaczmy.

 

Streszczenie:
1. Najczęściej wybieranym kurierem do transportu paczek do Niemiec jest kurier DPD - 20 kg paczkę wyślesz za 74,89 zł.
2. Na drugim miejscu jest GLS i czas dostawy 2-3 dni robocze.
3. Usługą UPS Express Saver paczki kolejnego dnia roboczego są w Niemczech.

 

Przede wszystkim widzimy, że wysyłka paczek z Polski do Niemiec jest coraz bardziej popularna wśród naszych Klientów oraz nowych Klientów, którzy wybierają Przesyłarkę do transportu paczki do Niemiec. W 2021 roku wysłaliście o 66% więcej paczek niż w 2017 roku.

Najczęściej wybieranym kurierem do Niemiec jest DPD Classic. 78,40% przesyłek zostało przetransportowanych tym kurierem. Średni czas transportu dla DPD na kierunku Polska – Niemcy to 2-3 dni robocze (nie liczymy dnia odbioru oraz weekendów i dni ustawowo wolnych od pracy). Za 30 kg paczkę w usłudze DPD trzeba zapłacić 74,89 zł. W cenie tej paczka jest ubezpieczona do 1 000 zł. Jeżeli chcesz wysłać bardziej wartościowe przedmioty – możesz dodatkowo ubezpieczyć przesyłkę. UWAGA! Należy posiadać dowody potwierdzające wartość transportowanych towarów oraz wstrzymać się od wysyłania w jednej paczce towarów wartościowych i zakazanych (np. żywności) – w przeciwnym razie DPD może oddalić wniosek o ewentualna reklamację. Wysyłając paczkę do Niemiec kurierem DPD nie musisz drukować etykiety – kurier przyjedzie z gotowym listem przewozowym.

Drugim najchętniej wybieranym kurierem jest GLS. Za pośrednictwem tej firmy kurierskiej wysłaliście do Niemiec w 2021 roku 20,47% przesyłek. GLS wygrywa przy paczka o mniejszej wadze, ponieważ jest tańszy niż DPD i 2 kg paczkę można wysłać za 68,99 zł. W usłudze GLS paczki ubezpieczone są według wskaźnika SDR, czyli ok. 42 zł za kg wysyłanego towaru. Można dodatkowo ubezpieczyć przesyłkę, co wiąże się z niewielką dopłatą. Również GLS dotrzymuje 2-3 dniowego czasu doręczenia paczki do odbiorcy w Niemczech. W usłudze GLS nie musisz drukować etykiety. Kurier będzie miał list przewozowy.

Pozostała część przesyłek (1,13%) wysyłanych jest kurierem UPS (w usłudze Standard oraz Express Saver). Wysyłka expressowa jest znacznie droższa od standardowej, ale czas doręczenia to 1 dzień roboczy. Także jeżeli potrzebujesz szybko dostarczyć towar do Niemiec – możesz wybrać tę usługę UPS. W serwisie ekonomicznym paczki docierają w ciągu 2 dni roboczych do odbiorcy w Niemczech, a 2 kg paczka kosztuje 92,79 zł. Decydując się na wysyłkę paczki do Niemiec kurierem UPS należy mieć na uwadze, że nadawca drukuje i przykleja etykietę, która wysyłamy mailem. Udogodnieniem w usłudze UPS jest możliwość wybrania przedziału czasowego, w którym kurier podjeżdża po naszą paczkę do Niemiec.

Wszystkie usługi transportu paczek do Niemiec, które znajdziesz w serwisie Przesyłarka.pl są sprawdzone i bardzo dobrej jakości. Od Ciebie zależy, który kurier doręczy paczkę w Niemczech. Jeżeli masz pytania i chciałbyś uzyskać więcej informacji na temat wysyłki paczki do Niemiec  skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta.

 
 
 
 

Czytaj więcej:

Paczki z Niemiec do Polski – jak wysłać szybko, tanio i sprawnie
Paczki do Niemiec – odpowiedzi na 5 najczęstszych pytań
Jak wysłać tanie paczki do Niemiec