Czytelnia
Jak adresować przesyłki do Niemiec - wszystko co musisz wiedzieć

Jak adresować przesyłki do Niemiec - wszystko co musisz wiedzieć

Adresowanie przesyłek do Niemiec może się wydawać skomplikowane, ale w rzeczywistości jest to prostsze, niż myślimy. W tym artykule przedstawimy wszystko, co musisz wiedzieć, aby poprawnie adresować przesyłki do Niemiec.
 

 
 

Streszczenie informacji, jak adresować przesyłki do Niemiec:
1. Pierwszym krokiem jest wybranie kuriera, który przewiezie Twoją paczkę do Niemiec.
2. Poprawnie wpisz nazwę ulicy i numer domu/ mieszkania w Niemczech.
3. Upewnij się, że znasz kod pocztowy i nazwę miejscowości w Niemczech.
4. Podaj lokalny numer odbiorcy. 

Kurier do Niemiec - jak działa i czego należy się spodziewać?

Wybierając wysyłkę paczki przez serwis Przesyłarka.pl cały proces jest uproszczony do maksimum. Wystarczy wybrać potrzebny kierunek, podać wymiary i wagę przesyłki oraz dane nadawcy i adresata. We wskazany dzień kurier zjawi się u nadawcy po odbiór przesyłki. W zależności od wybranej firmy kurierskiej kurier będzie miał już ze sobą gotową etykietę adresową lub taką etykietę otrzymasz wcześniej, aby ją wydrukować i umieścić na paczce -  możesz wybrać, która opcja jest dla Ciebie odpowiednia w trakcie porównywania ofert firm kurierskich. Po przekazaniu paczki kurierowi powinna ona dotrzeć do adresata w Niemczech w ciągu 2-3 dni roboczych.

Jak poprawnie adresować przesyłki do Niemiec?

Aby dobrze adresować przesyłki do Niemiec należy pamiętać o poprawnym ułożeniu poszczególnych elementów adresu. 

Oto, co powinno się znaleźć w adresie przesyłki:

  • Imię i nazwisko adresata (ewentualnie także nazwa firmy, jeśli wysyłka jest na adres firmowy).
  • Numer domu/mieszkania oraz nazwa ulicy (jeśli nie zmieścisz się w jednym wierszu - możesz uzupełnić dane adresowe w kolejnej linijce).
  • Kod pocztowy i miejscowość
  • Kraj
  • Telefon komórkowy (ważne, aby podać lokalny, niemiecki numer Odbiorcy przesyłki)

Pierwszym elementem adresu powinno być imię i nazwisko adresata. Zawsze też warto się upewnić czy nazwisko adresata jest umieszczone na skrzynce czy też domofonie. Niestety w Niemczech kurier może nie dostarczyć paczki, jeśli nazwisko na domofonie lub na drzwiach i na liście przewozowym różnią się.

Kolejnym elementem adresu powinien być numer domu i nazwa ulicy. Należy upewnić się, że podany numer jest poprawny, ponieważ w Niemczech system numeracji ulic może różnić się od tego w Polsce.

Trzecim elementem jest kod pocztowy i miejscowość, które są niezbędne do zlokalizowania adresu. Kody pocztowe w Niemczech składają się z pięciu cyfr.
Formularz zamówienia podpowie Ci nazwę miejscowości - należy wybrać ją z listy. Jeżeli na liście nie ma miasta, do którego adresujesz przesyłkę - możesz wpisać ją manualnie (w języku niemieckim).

Należy pamiętać, że w przypadku Niemiec często istnieje kilka miejscowości o tym samym kodzie pocztowym. Dlatego ważne jest, aby podać dokładną nazwę miejscowości, w której znajduje się adresat.

Ostatnim elementem adresu jest kraj. W Przesyłarka.pl to pole wypełniamy za Ciebie automatycznie.

Jakie są najważniejsze zasady adresowania przesyłek do Niemiec?

Istnieje kilka zasad, które należy przestrzegać, gdy adresujemy przesyłki do Niemiec. Przede wszystkim należy pamiętać o poprawnej pisowni adresu. Błędne lub niedokładne adresowanie może spowodować opóźnienia w dostawie.

Innym ważnym aspektem jest umieszczenie na paczce lokalnego numeru telefonu adresata. W przypadku problemów z dostawą lub gdy kurier nie może zlokalizować adresata, numer telefonu może pomóc w rozwiązaniu problemu. Najlepiej, aby był to numer niemiecki, gdyż zdarza się często, że kurierzy mają zablokowaną możliwość kontaktu na numery inne niż krajowe.

Jeżeli masz pytania dotyczące tego, jak dobrze zaadresować przesyłkę do Niemiec - zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.

Czytaj więcej:

Jak najszybciej wysłać paczkę do Niemiec - poznaj nasze wskazówki

Jak wysłać paczkę z Niemiec do Polski w 3 minuty?

Kurier do Berlina - na co zwrócić uwagę?