Czytelnia
Czego nie można wysyłać w paczce do Niemiec - sprawdź!

Czego nie można wysyłać w paczce do Niemiec - sprawdź!

Planując wysłać paczkę do Niemiec, należy mieć na uwadze istniejące przepisy i regulacje dotyczące przedmiotów zabronionych. Zrozumienie tych ograniczeń jest istotne, aby uniknąć opóźnień lub innych problemów związanych z przesyłką. 

 

 

 

Streszczenie informacji na temat czego nie można wysyłać w paczce do Niemiec:
1. Zapoznaj się z Regulaminem Przewoźnika i sprawdź, czego nie możesz wysłać w przesyłce do Niemiec.
2. Nie wysyłaj towarów zabronionych.
3. Rzeczy zakazane wysyłasz do Niemiec na własną odpowiedzialność.
4. Paczki zawierające towary zakazane nie są ubezpieczone. 

Przed wysyłką paczki do Niemiec warto zapoznać się z regulaminem wybranego Przewoźnika i Listą towarów zabronionych. Najczęściej wymieniane przez firmy kurierskie przedmioty zabronione to:

Substancje niebezpieczne: Przesyłki zawierające przedmioty takie jak materiały wybuchowe (także fajerwerki), łatwopalne, trujące, cuchnące czy radioaktywne są surowo zabronione. Uwagę należy też zwracać na wysyłkę takich przedmiotów jak farby, kleje, paliwo oleje, baterie, gaśnice, a także chemikalia, nawozy i materiały biologiczne. Firmy kurierskie nie przyjmują też paczek zawierających materiały niebezpieczne ADR.

Ostrza i przedmioty niebezpieczne: Wysyłając przesyłkę do Niemiec nie można w niej umieszczać przedmiotów takich jak noże, scyzoryki, narzędzia o ostrych krawędziach, broń palna i części do niej oraz amunicja, a także szkło, ceramika i inne kruche i delikatne przedmioty, które mogą spowodować obrażenia lub wyrządzić szkodę, ludziom oraz innym przesyłkom, które są z nią transportowane.

Narkotyki i leki: Paczki zawierające narkotyki, leki recepturowe, substancje psychotropowe, a czasami także produkty farmaceutyczne są zakazane. Przesyłki te podlegają surowym przepisom międzynarodowym oraz krajowym regulacjom, a także często wymagają specjalistycznych warunków transportu.

Produkty spożywcze: Przewoźnicy zabraniają wysyłki produktów spożywczych płynnych oraz przetworów w słoikach, a także żywności łatwo psującej się, takiej jak mięso czy nabiał. W zależności od firmy kurierskiej ograniczeniom może podlegać też przewóz przetworów ze zbóż, mąki, warzyw czy owoców.

Produkty roślinne: Ograniczeniom podlega również wysyłka roślin, nasion, kwiatów czy drzew. W przesyłkach nie powinny znajdować się żywe drzewa i inne rośliny, cebulki, korzenie, kwiaty cięte, nasiona, ziarna, słoma.

Produkty tytoniowe i alkohol: Przesyłanie wyrobów tytoniowych, takich jak papierosy, cygara, tytoń do żucia czy e-papierosy oraz akcesoria do nich jest zabronione. W paczce nie może znajdować się też alkohol, w tym piwo, wino i mocniejsze trunki. Niedozwolone są także inne produkty objęte akcyzą.

Pieniądze i wartościowe przedmioty: Wysyłka gotówki, czeków, kart kredytowych i debetowych, obligacji, biżuterii, klejnotów, antyków, dzieł sztuki czy innych wartościowych przedmiotów jest ryzykowna. Przedmioty te są regulaminowo zabronione. Jeśli musisz przesłać takie przedmioty, najlepiej skorzystać z dedykowanych usług specjalistycznych firm.

Przewoźnicy zabraniają też wysyłki przesyłek zawierających futra, skóry, pornografię, a także szczątków zwierzęcych i ludzkich. Niedozwolone również są żywe zwierzęta i owady.

Znajomość powyższych zasad i ograniczeń pozwoli uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i zagwarantować, że Twoja paczka do Niemiec dotrze do odbiorcy bez problemów.

Warto mieć także na uwadze, że przedmioty wymienione na liście zabronionych danego przewoźnika, nie są objęte ubezpieczeniem. W przypadku uszkodzenia przesyłki, w której znajduje się produkt zabroniony, nie masz możliwości ubiegania się o odszkodowanie. Taką przesyłkę wysyłasz jedynie na własną odpowiedzialność.

Pamiętaj! Składając zamówienie potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem.

W razie wątpliwości co do zawartości swojej przesyłki do Niemiec, zawsze możesz się zweryfikować to w regulaminie lub skontaktować się z przesympatycznym Działem Obsługi Klienta serwisu Przesyłarka.pl.

 

Czytaj więcej:

Kurier do Bawarii - to musisz wiedzieć

Jak wysłać paczkę do Niemiec, aby uniknąć opóźnień w dostawie?

Czy można ubezpieczyć paczkę wysłaną z Niemiec do Polski?