Czytelnia
Paczki do Niemiec - dodatkowe opłaty - czy mamy się czym przejmować

Paczki do Niemiec - dodatkowe opłaty - czy mamy się czym przejmować

Zobacz, jakie dodatkowe opłaty mogą się pojawiać przy wysyłce paczki do Niemiec i jak ich uniknąć.

Wysyłka paczek do Niemiec za pośrednictwem firm kurierskich dostępnych na Przesylarka.pl stała się bardzo popularna. Polacy przekonali się, że paczki do Niemiec można wysyłać szybko, tanio i pewnie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka elementów, dzięki którym unikniemy dodatkowych dopłat za paczkę do Niemiec.
 

 

 

Streszczenie informacji na temat Paczki do Niemiec - dodatkowe opłaty:
1. Dokładnie zważ przesyłke przed złożeniem zamówienia i dodaj 1-2 kg.
2. Zmierz karton i dodaj po 1-2 cm do każdego boku.
3. Nie owijaj paczki do Niemiec folią stretch ani żadnym innym materiałem.


Paczki do Niemiec - dodatkowe opłaty – przeważenie

Cena paczki do Niemiec zależy między innymi od jej wagi rzeczywistej. Przed złożeniem zamówienia na stronie Przesylarka.pl warto spakować towary do kartonu, okleić go taśmą i zważyć. Ponieważ nasze wagi domowe nie zawsze są dobrze skalibrowane (tez tak masz, że w jednym miejscu ważysz X kg, a metr dalej X + 2 kg). Dlatego warto dodać do wyceny 1-2 kg zapasu. Firmy kurierskie ważą przesyłki do Niemiec w sortowniach na wagach automatycznych. Każda waga posiada certyfikat kalibracji i na tej podstawie wyceniana jest paczka w firmie kurierskiej. Jeśli Twoja paczka na wadze domowej waży 18,5 kg - zapłacisz za przedział do 20 kg. Jednak w sortowni paczka zostanie zważona i okaże się, że waży 1,8 kg więcej, a to już oznacza, że wchodzi w kolejny, droższy przedział. Przesyłarka będzie musiała zapłacić firmie kurierskiej za 20,2 kg i tę różnice w cenie + opłatę manipulacyjną przerzucimy na Ciebie, ponieważ to Twoja paczka była niezgodna z zamówieniem. Aby uniknąć tego typu dopłat – wystarczy dokładnie zważyć przesyłkę i dodać 1-2 kg do jej wyceny.

Paczki do Niemiec - dodatkowe opłaty – za duże wymiary

Cena przesyłki do Niemiec zależy od wagi rzeczywistej, o czym pisaliśmy wcześniej, ale też od wagi gabarytowej, czyli od tego, jak duża jest Twoja paczka. Duża paczka zajmuje więcej przestrzeni na pace i dlatego firmy kurierskie opracowały wzór na wagę gabarytową. Cena paczki zależy zatem od tego, która waga jest większa. Jeśli waga z wymiarów paczki będzie większa niż waga rzeczywista, wtedy to gabaryt będzie podstawą do wyceny. Wzór, w większości firm kurierskich wygląda następująco: długoś X wysokość X szerokość / 5000 lub 6000. Przykładowo paczka o wymiarach 80x30x50 cm waży 20 kg (przy dzielniku 6000), a jej waga rzeczywista może wynosić 10 kg. Dlatego ważne jest aby dokładnie zmierzyć karton przed złożeniem zamówienia i dodać po 1-2 cm do każdego z boków. Paczki są mierzone laserowo w sortowni i na tej podstawie wyceniane w firmie kurierskiej. Jeśli jest tutaj niezgodność – pojawia się wyższa cena i dopłata. Możesz jej uniknąć odpowiednio mierząc boki kartonu.

Paczki do Niemiec - dodatkowe opłaty – niestandardowa paczka

Już od kilku lat firmy kurierskie mają zautomatyzowany proces sortowania przesyłek. Automatyczne sortery zacinają się, jeśli paczka owinięta jest folią stretch, sznurkiem lub cała oklejona jest taśmą. Zatrzymanie maszyny nawet na kilka minut to ogromne straty dla firm kurierskich, dlatego wprowadzono wymów, aby paczki nie były owijane żadnymi dodatkowymi materiałami. Jeśli taka paczka trafi do sieci kurierskiej, jest ręcznie sortowana, co jest droższe niż automatyczny sort. Aby uniknąć tej opłaty – wystarczy, że zabezpieczysz karton taśmą klejąca na łączeniach, a nie będziesz jej owijał niczym dodatkowym. 

Paczki do Niemiec - dodatkowe opłaty – jak to działa?

Jeżeli Twoja paczka była przeważona, miała większe wymiary lub zakwalifikowano ja jako niestandard, wyślemy Ci maila z informacją o wysokości dopłaty wraz z linkiem do płatności. Jeżeli chcesz się odwołać od tej dopłaty – wstrzymamy ją i złożymy reklamację w firmie kurierskiej, potrzebujemy jednak dowód na to, że paczka miała inną wagę lub wymiary. Przydane są tutaj zdjęcia paczki na wadze lub z miarką bądź specyfikacja wysyłanego towaru. Na tej podstawie składamy reklamację i po jej uwzględnieniu w firmie kurierskiej anulujemy Twoją dopłatę. Jeśli nie jesteś pewien czy otrzymany sms lub email z dopłata jest prawdziwy – skontaktuj się z nami – zweryfikujemy to.

Jeśli masz wątpliwości, co do wagi lub wymiarów przesyłki – skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta – chętnie pomożemy.

Czytaj więcej:

Jak najszybciej wysłac paczkę do Niemiec

Waga gabarytowa paczki - o co w tym chodzi?