Czytelnia
Paczki do Niemiec – odpowiedzi na 5 najczęstszych pytań

Paczki do Niemiec – odpowiedzi na 5 najczęstszych pytań

Wysyłka paczek do Niemiec jest coraz bardziej popularna zarówno wśród osób indywidulanych, jak i przedsiębiorców. Nic dziwnego, skoro u naszego zachodniego sąsiada mieszka i pracuje ponad 700 tysięcy Polaków, a dla firm Niemcy, to ogromny rynek docelowy. Odpowiadamy na 5 najczęstszych pytań dotyczących wysyłki paczki do Niemiec.

 

 

1. Ile kosztuje przesłanie paczki do Niemiec?

Cena usługi kurierskiej przesłania paczki z Polski do Niemiec zależy od wagi, wymiarów oraz wartości przesyłanego towaru (ubezpieczenia). Aktualnie w serwisie Przesyłarka.pl możesz skorzystać z trzech firm kurierskich, które przetransportują paczki do Niemiec: DPD, UPS oraz GLS. Już niebawem pojawi się także opcja wysyłki paczki DHL. Wysyłając 10 kg paczkę do Niemiec zapłacisz 74,89 zł w usłudze DPD. Niewiele droższa jest usługa GLS, gdzie paczka do Niemiec o wadze 10 kg kosztuje 80,99 zł. Usługa UPS za transport przesyłki do Niemiec kosztuje 86,69 zł. Zamówienie możesz opłacić w trzech walutach: PLN, EUR lub GBP i w wygodnej dla siebie formie: przelewem online, przelewem tradycyjnym, kartą płatniczą, BLIKIEM lub Paypalem.

2. Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Najwygodniejsza formą wysyłki paczki do Niemiec jest usługa kurierska zamówiona za pośrednictwem serwisu Przesyłarka.pl. Na naszej stronie możesz porównać kurierów i wybrać tę sługę, która będzie Ci najbardziej odpowiadała. Aktualnie do wyboru masz trzy firmy kurierskie: DPD, GLS oraz UPS. Już niebawem udostępnimy usługę DHL na kierunku Polska – Niemcy. Wybierając usługę kurierską do Niemiec DPD i GLS nie musisz drukować listu przewozowego – kurier przyjedzie z gotową etykietą i naklei ja na przesyłke do Niemiec. W usłudze UPS, nadawca drukuje etykietę (wysyłamy ja mailowo po opłaceniu zamówienia) i nakleja na karton przed odbiorem paczki przez kuriera.

Przeczytaj więcej o Przesyłarka.pl jako pośredniku/ brokerze usług kurierskich

3. Ile idzie paczka do Niemiec?

Paczki do Niemiec transportowane są średnio 2 dni robocze. Czyli przesyłka odebrana w poniedziałek przez kuriera w Polsce, zostanie doręczona odbiorcy w Niemczech w środę lub w czwartek. Do czasu transportu nie wlicza się dnia odbioru przesyłki przez kuriera ani weekendów i dni ustawowo wolnych od pracy.

Więcej informacji na temat czasu transportu znajdziesz w naszym artykule Ile jedzie paczka kurierska?

4. Co można wysłać w paczce do Niemiec?

W przesyłce do Niemiec możesz wysłać wszystko, co nie jest regulaminowo zabronione w danej firmie kurierskiej. Nie wysyłaj więc: alkoholu, tytoniu, substancji trujących, żrących, płynnych, szklanych i delikatnych. Nie wysyłaj żywych zwierząt, dział sztuki ani narkotyków. Możesz wysłać żywność (na własną odpowiedzialność). 

Zobacz więcej na stronie Co można wysłać kurierem?

5. Jak zapakować paczkę do Niemiec?

Wszystkie paczki powinny być w kartonowym opakowaniu w kształcie prostopadłościanu. Nie owijaj ich folią stretch ani żadnymi innymi materiałami (sznurkami, workami itp.) – wystarczy, że zabezpieczysz paczki do Niemiec na łączeniach zwykłą szeroką taśmą klejącą. 

Przedmioty wewnątrz także powinny być zabezpieczone – owiń je kocem lub innym materiałem, a wolne przestrzenie wypełnij wypełniaczami lub zmiętą gazetą. Nic w paczce nie powinno się ruszać. Więcej informacji znajdziesz Jak przygotować paczkę dla kuriera?

Tak przygotowaną przesyłke wyceń na Przesyłarka.pl, opłać zamówienie, a już po dwóch dniach paczka zostanie doręczona do odbiorcy w Niemczech. W razie pytań – zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.