Czytelnia
Paczki do Niemiec - Polacy chętniej wysyłają

Paczki do Niemiec - Polacy chętniej wysyłają

Liczba paczek wysłanych z Polski do Niemiec i z Niemiec do Polski wzrasta w dobie pandemii. Tylko w marcu i kwietniu zamówiono średnio 60% przesyłek więcej niż w pozostałych miesiącach roku.

W czasie koronawirusa, kiedy granicę są zamknięte, a podróże między Niemcami a Polską uciążliwe ze względu na kwarantannę, kontakt z bliskimi i rodziną jest utrudniony. Polacy poradzili sobie z problemem i coraz chętniej wysyłają paczki poprzez firmy kurierskie.

W samym kwietniu liczba paczek wzrosła o 88% w porównaniu do średniej liczby przesyłek wysyłanych w 12 miesiącach przed pandemią. W maju trend ten utrzymuje się.

Infografika - wzrost paczek Niemcy - Polska

Zainteresowanie tematyką widoczne jest też w liczbie wyszukiwań w Google. Zapytania na trzy najpopularniejsze słowa kluczowe odnośnie paczek z Niemiec do Polski wzrosły o 95%, zaś słowa kluczowe dotyczące przesyłek z Polski do Niemiec odnotowały średni wzrost o 100% w porównaniu do 12 miesięcy sprzed pandemii.

Bezpieczne nadania i odbiory

Firmy kurierskie wprowadziły szereg procedur, które zabezpieczają nadawcę i odbiorcę oraz ograniczają kontakt bezpośredni do minimum. Paczki zostawiane są kurierowi w widocznym miejscu i nie wymagają podpisu przy odbiorze. Podobnie jest z doręczeniami - kurier zostawi przesyłkę w bezpiecznym miejscu i ewentualnie poprosi o kod odbioru wysłany wcześniej sms-em.

Nie ryzykuj swojego zdrowia – chcesz wysłać paczkę? Zamów kuriera.

Czytaj więcej:

Paczki do Niemiec

Jak wysłać paczki do Niemiec

Jak taniej wysłać paczkę do i z Niemiec