Czytelnia
Jak wysłać paczki do Niemiec?

Jak wysłać paczki do Niemiec?

Zobacz, jak łatwo i tanio możesz wysłać paczki do Niemiec. W Niemczech w 2020 roku przebywało 706 tysięcy Polaków – wynika z raportu GUS. Z roku na rok wzrasta więc liczba rodaków wybierających naszych zachodnich sąsiadów na cel wyjazdów zarobkowych. Pobyt za granicą zawsze budzi sporo emocji ale także potrzeb – na domowe smakołyki czy potrzebne towary. 
 

 

Streszczenie informacji o wysyłce paczki do Niemiec:
1. Masz do wybory trzech kurierów do Niemiec: DPD, GLS i UPS.
2. Cena paczki do Niemiec zaczyna się od 73,99 zł.
3. Czas transportu paczki do Niemiec to ok. 2-3 dni roboczych.
4. Zamówienie kuriera do Niemiec zajmuje 3 minuty i możesz to zrobić 24/7.

 

Zamów paczki do Niemiec

Przed wysłaniem paczki, należy ją zważyć i zmierzyć, bowiem od wymiarów i wagi zależy cena przesyłki. 

Kiedy znamy już wymiary naszej paczki do Niemiec możemy zamawiać kuriera. Aby zamówić kuriera do Niemiec należy wejść na stronę https://przesylarka.pl/kurier-do-niemiec i wybrać kierunek transportu Polska -> Niemcy, wpisać wymiary i wagę paczki. Następnie klikamy Następny krok. Zobacz, jak zamówić kuriera do Niemiec. 

Ile kosztuje paczka do Niemiec

Po przeładowaniu strony otrzymamy ofertę firm kurierskich na transport paczki do Niemiec. Najtaniej, bo 68,99 zł zapłacimy za 5 kg paczkę do Niemiec w usłudze UPS - 73,99 zł. Za transport paczki do Niemiec z firmą DPD zapłacimy 82,89 zł,
a za GLS 84,89 zł. Sami możemy wybrać, którą firmą kurierską przetransportujemy naszą paczkę do Niemiec. 

Tani kurier do Niemiec i z Niemiec do Polski

Paczki z Polski do Niemiec i z Niemiec do Polski mogą zostać przetransportowane trzema kurierami: DPD, GLS i UPS. Od Ciebie zależy, na którego kuriera się zdecydujesz. 

Paczka do Niemiec DPD - waga i wymiary

Paczka wysyłana do Niemiec w usłudze DPD może ważyć max. 31,5 kg, a jej wymiary nie mogą przekroczyć 300 cm po obwodzie. Także waga gabarytowa paczki nie może być większa niż 31,5 kg, a wyliczamy ją według wzoru: 
 

                                               wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)     
       waga gabarytowa = ------------------------------------------------------------------------
                                                                                   6000

 

Paczka do Niemiec DPD - ubezpieczenie

W cenie paczka jest ubezpieczona do 1 000 zł. Można jednak podwyższyć poziom ubezpieczenia deklarując wyższą wartość przesyłanych towarów do Niemiec. Dodatkowe ubezpieczenie wiąże się z dopłatą. Max. wartośc paczek do Niemiec w usłudze DPD w serwisie Przesyłarka.pl to 20 000 zł. Pamiętaj, aby uzyskać odszkodowanie, musisz posiadać faktury lub paragony na przesyłany towar.

Paczki do Niemiec DPD - list przewozowy

Aby wysłać paczki do Niemiec nie musisz drukować etykiety, jeżeli wybierzesz firmę DPD. Kurier przyjedzie w gotowym listem przewozowym, który naklei na paczkę. Jeżeli wysyłasz kilka paczek, w różne miejsca - to Ty musisz dopilnować, aby etykiety zostały poprawnie naklejone na paczki.

Paczki do Niemiec GLS

Aktualnie, w czasie pandemii max. waga paczek wysyłanych do Niemiec kurierm GLS nie może przekracać 30 kg. Jeżeli waga będzie wyższa przewoźnik stosuje dopłaty do przeważonych paczek. Wymiary paczek podobnie, jak w usłudze DPD nie moga być większe niż 300 cm po obwodzie.

Paczka do Niemiec GLS - ubezpieczenie

Kurier GLS ubezpiecza paczki do Niemiec według tzw. wskaźnika SDR, czyli ok. 42 zł na każdy kilogram transportowanego towaru. Czyli wysyłając paczkę 20 kg jest ona ubezpieczona do 840 zł w cenie paczki. Jeżeli chcesz doubezpieczyć przesyłkę - wymagana jest dopłata. Jej wysokośc uzleżniona jest od rzeczywistej wartości paczki do Niemiec.

Kurier do Niemiec GLS - list przewozowy

Decydując się na usługę GLS, kurier przywiezie ze soba list przewozowy. Nie musisz drukowac etykiety, ponieważ dane nadawcy i odbiorcy paczki do niemiec zostaną przesłane do firmy kurierskiej i jej pracownik przywiezie list przewozowy z sobą.

Po wybraniu kuriera do Niemiec zostają dwa kroki - dane przesyłki oraz opłacenie zamówienia. Należy uzupełnić informacje skąd paczka ma być odebrana i dokąd doręczona na terenie Niemiec. Następnie należy opłacić zamówienie. Mamy do wyboru trzy waluty: PLN, EUR i GBP – płacimy, jak nam wygodniej. Po opłaceniu zamówienia otrzymamy mailowo potwierdzenie i podsumowanie naszej paczki do Niemiec. To oznacza, że zamówienia zostało poprawnie przyjęte i zostanie przesłane do realizacji na wybrany dzień.

Jak zaadresować paczkę do Niemiec

Aby nasza paczka dotarła szybko do odbiorcy należy ją dokładnie i poprawnie zaadresować. Uzupełnij dane: imie i nazwisko nadawcy oraz odbiorcy paczki. Jeżeli wysyłasz jako firma, uzupełnij dane firmy, a jeśli paczka ma trafic na adres firmowy w Niemczech również należy wpisać nazwę firmy w odpowiednich polach. 
Ważna jest ulica Odbiorcy w Niemczech oraz kod pocztowy. Poprawnośc kodu pocztowego w Niemczech sprawdzisz na stronie Deutsche Post. Podając numer Odbiorcy paczki, pamietaj, aby podać loklny, niemiecki numer telefonu. Kurier w Niemczech nie będzie dzwonił na polski numer telefonu.

Teraz zostaje już tylko czekać na kuriera☺ Średni czas transportu przesyłki do Niemiec wynosi 2-4 dni robocze. Więc za 2 dni Twoja paczka może trafić do rąk odbiorcy w Niemczech i to wszystko za niecałe 60 zł!

Koronawirus a paczki do Niemiec

W okresie pandemii niektóre kody pocztowe na terenie Niemiec były zablokowane i odbiory i doręczenia nie odbywały się. Aktualnie transport drogowy działa sprawnie, nie ma opóźnień i cały obszar Niemiec jest otwarty i dostępny dla paczek międzynarodowych. Aktualności na temat ewentualnych ograniczeń w transporcie do niemiec i innych krajach europejskich znajdziesz w naszym tekście, który aktualizujemy na bieżąco Koronawirus. Możesz wysyłać paczki.

W razie pytań dotyczących wysyłki paczki do Niemiec lub złożonego już zamówienia – zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.

 

Czytaj więcej:
Paczki do Niemiec
Ile jedzie paczka kurierska?
Jak dobrać odpowiednie opakowanie przesyłki kurierskiej?
Paczki z Niemiec do Polski – jak wysłać szybko, tanio i sprawnie

Najtańszy kurier do Niemiec - sprawdź

Fot. Ricardo Gomez Angel/ Unsplash