Czytelnia
Jak wysłać paczki do Niemiec?

Jak wysłać paczki do Niemiec?

W Niemczech w 2017 roku przebywało 703 tysiące Polaków – wynika z raportu GUS. Z roku na rok wzrasta więc liczba rodaków wybierających naszych zachodnich sąsiadów na cel wyjazdów zarobkowych. Pobyt za granicą zawsze budzi sporo emocji ale także potrzeb – na domowe smakołyki czy potrzebne towary. Zobacz, jak łatwo i tanio można wysłać paczki do Niemiec.

 

Przed wysłaniem paczki do Niemiec, należy ją zważyć i zmierzyć, bowiem od wymiarów i wagi zależy cena przesyłki. 

 

Kiedy znamy już wymiary naszej paczki do Niemiec możemy zamawiać kuriera. W tym celu należy wejść na stronę https://przesylarka.pl/zamow-przesylke i wybrać kierunek transportu Polska -> Niemcy, wpisać wymiary i wagę paczki. Następnie klikamy Następny krok.


Formularz zamówienia paczki do Niemiec
 

Po przeładowaniu strony otrzymamy ofertę firm kurierskich na transport paczki do Niemiec. Najtaniej, bo 59,99 zł zapłacimy w usłudze DPD, za transport paczki z firma GLS zapłacimy 77,99 zł, z za UPS 133,29 zł. Sami możemy wybrać, którą firmą kurierską przetransportujemy naszą paczkę do Niemiec.


Oferta na transport paczki do Niemiec
 

Dalej już pozostanie uzupełnienie zawartości paczki, określenie jej wartości, daty odbioru oraz danych adresowych skąd paczka ma być odebrana i dokąd doręczona na terenie Niemiec.

 

Następnie należy opłacić zamówienie. Mamy do wyboru trzy waluty: PLN, EUR i GBP – płacimy, jak nam wygodniej. Po opłaceniu zamówienia otrzymamy mailowo potwierdzenie i podsumowanie naszej paczki do Niemiec. To oznacza, że zamówienia zostało poprawnie przyjęte i zostanie przesłane do realizacji na wybrany dzień.

 

Teraz zostaje już tylko czekać na kuriera☺ Średni czas transportu przesyłki do Niemiec wynosi 2-4 dni robocze. Więc za 2 dni Twoja paczka może trafić do rąk odbiorcy w Niemczech i to wszystko za niecałe 60 zł!

 

W razie pytań dotyczących wysyłki paczki do Niemiec lub złożonego już zamówienia – zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.

 

Czytaj więcej:
Kurier do Niemiec

Ile jedzie paczka kurierska?
Jak dobrać odpowiednie opakowanie przesyłki kurierskiej?

 

Fot. Ricardo Gomez Angel/ Unsplash