Czytelnia
Paczka do Niemiec - porady eksperta

Paczka do Niemiec - porady eksperta

Z tego wpisu dowiesz się, jak wysłać paczkę do Niemiec tanio, szybko i bez problemów. Rozmawiamy z ekspertem z Przesyłarka.pl.

 

 


Czy wysyłka paczek do Niemiec jest popularna w Przesyłarka.pl?

Przesylarka.pl: Tak, zdecydowanie. Niemcy są naszym trzecim rynkiem, pod względem ilości wysyłki paczek zarówno przez Klienta indywidualnego, jak i przez biznes. W kraju tym mieszka i pracuje ogromna część polskiej emigracji, stąd pewnie ta duża popularność i zapotrzebowanie na usługi kurierskie oraz sprawną i tanią wysyłkę paczek do Niemiec i z Niemiec do Polski.

Jakim kurierem wysłać paczkę do Niemiec?

Do wyboru mamy trzy najpopularniejsze i sprawdzone firmy kurierskie, które przewiozą paczki z Polski do Niemiec. Są to DPD, GLS i UPS. To, jakiego kuriera wybierze Klient zależy od jego indywidualnych preferencji. Dla jednego znaczenie ma czas, więc wybierze UPS Express, dla innego liczy się cena, więc będzie się kierował preferencją kosztu, dla kogoś innego ważne będzie ubezpieczenie paczki do Niemiec. W Przesyłarka.pl to Klient wybiera tego, kuriera, który mu najbardziej odpowiada. 

Skoro mowa o cenach, to ile kosztuje paczka do Niemiec?

Tutaj też nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ ceny zależą od wagi oraz wymiarów paczki do Niemiec. Ale, żeby podać przykładowe ceny w trzech przedziałach wagowych. Paczka do Niemiec o wadze 10 kg kosztuje: 81,99 zł w DPD, 100,39 zł kurierem GLS i 105,29 zł serwisem UPS. Ale już 30 kg przesyłka do Niemiec kosztuje: 83,79 zł w DPD, 132,69 zł w UPS i 143,39 zł kurierem GLS. Najtańszą opcją wysyłki paczki do Niemiec jest zatem kurier DPD.

Co zawiera ta cena? 

W cenie podanej powyżej jest odbiór przesyłki, sortowanie jej, transport do Niemiec, doręczenie paczki w Niemczech, powiadomienie mailowe o odbiorze i doręczeniu, opłata paliwowa i drogowa oraz ubezpieczenie do 1 000 zł. Można dodatkowo skorzystać z opcji powiadomienia SMS-owego dla odbiorcy w dniu doręczenia paczki, jednak jest to dodatkowo płatna opcja i kosztuje 5 zł.

Czy dobrze rozumiem, że w cenie ok. 85 zł jest 30 kg paczka do Niemiec, która pokona nawet 600 km między np. Warszawą a Berlinem?

Tak, dokładnie.

Skąd tak atrakcyjna cena?

Przesyłarka.pl ma wynegocjowane indywidualnie stawki w poszczególnych firmach kurierskich na wysyłkę paczek. Ponieważ Klienci wysyłają tysiące paczek do Niemiec miesięcznie, nasz cennik jest cennikiem hurtowym i stąd nawet po dodaniu marży, cena wciąż jest atrakcyjna dla Klientów.

Rozumiem. A jaki jest czas transportu paczki do Niemiec i od czego zależy?

Nie jesteśmy w stanie określić precyzyjnie czasu transportu paczki do Niemiec. Posługujemy się średnią obliczaną na podstawie wszystkich wysłanych paczek w miesiącu i ich czasu doręczenia. Średni czas dostawy paczki do Niemiec to 2-3 dni robocze. Może się zdarzyć, że jakaś paczka podróżowała do Niemiec 4-5 dni (np. z powodu błędnego kodu pocztowego lub literówki w nazwisku odbiorcy), ale są też przypadki, że już kolejnego była doręczona. Dlatego mówimy o średnim czasie dostawy i wynosi on właśnie 2-3 dni robocze.

Na co mamy zwrócić szczególną uwagę przy wysyłce paczki do Niemiec?

Pierwsze, co mogę zasugerować, to odpowiednie wypełnienie formularza. Czyli, dokładne wpisanie kodu pocztowego i całego adresu nadawcy i odbiorcy paczki oraz podanie lokalnego numeru kontaktowego, na wypadek, gdyby kurier potrzebował się skontaktować przed doręczeniem. Kolejna sprawa, to odpowiednie zważenie i pomiar kartonu. Paczka do Niemiec jest ważona na skalibrowanych wagach kurierskich i mierzona laserowo. Warto dodać 1-2 kg do wagi oraz ok. 1 -2 cm do każdego wymiaru kartonu. Pozwoli nam to uniknąć ewentualnej dopłaty za niestandard. Kolejna ważna rzecz, to zabezpieczenie towarów w paczce. Jeśli chcesz wysłać delikatny przedmiot, owiń go folią bąbelkową lub ręcznikiem i zabezpiecz puste przestrzenie w kartonie, aby rzeczy nie przemieszczały się w nim. Użyj w miarę nowego pudła i oklej łączenia taśmą klejącą. Nie owijaj paczki folią stretch, sznurkiem ani żadnym innym materiałem, ponieważ grozi to awarią sortera i naliczeniem dodatkowej opłaty przez firmę kurierską.

Powiedziałaś o dopłatach. Czyli cena podana wcześniej nie jest ostateczna?

Jest ostateczna, jeśli paczka ma rzeczywiście podane w zamówieniu wymiary i wagę oraz nie jest niestandardem. Ale jeśli zadeklarujesz w zamówieniu, że wysyłasz 5 kg paczkę i my taką paczkę kupimy w DPD, a okaże się, że paczka waży 30 kg, to cena w DPD jest już inna i wtedy należy dopłacić do rzeczywistej wagi paczki. Ta sama reguła dotyczy wymiarów. Podasz, że wysyłasz mały karton o wymiarach 20 cm x 22 cm x 25 cm, a paczka będzie rzeczywiście mierzyła 30 cm x 25 cm x 28 cm – to jest już inna, droższa paczka i trzeba do niej dopłacić.

Czyli jeśli dobrze zważę i zmierzę paczkę do Niemiec nie czekają mnie już żadne niespodzianki?

Pamiętaj jeszcze, żeby nie owijać kartonu żadnym materiałem i wtedy możesz spać spokojnie

Dziękuję za rozmowę. Jeśli masz więcej pytań na temat wysyłki paczki do Niemiec – skontaktuj się z ekspertem Przesylarka.pl.