Czytelnia
Jak wysłać tanie paczki do Niemiec

Jak wysłać tanie paczki do Niemiec

Kurier do Niemiec to aktualnie najszybszy, najtańszy i najbezpieczniejszy sposób na wysyłkę przesyłki. Ceny paczki do Niemiec są niższe niż bagażu w samolocie czy w busie. A korzystać może każdy – Klient indywidualny oraz przedsiębiorca. 
 


Wielu Polaków, których rodziny i bliscy przebywają u naszego zachodniego sąsiada zastanawia się, jak tanio i bezpiecznie wysłać paczkę do Niemiec. Szczególnie w okresie pandemii koronawirusa, kiedy podróż, ze względu na kwarantannę stoi pod znakiem zapytania, warto skorzystać z opcji wysyłki paczki do Niemiec za pośrednictwem Przesyłarka.pl. Odpowiadamy na najczęstsze pytania.

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Najwygodniejsza formą wysyłki paczki do Niemiec jest usługa kurierska zamówiona za pośrednictwem serwisu Przesyłarka.pl. Na naszej stronie możesz porównać kurierów i wybrać tę sługę, która będzie Ci najbardziej odpowiadała. Aktualnie do wyboru masz trzy firmy kurierskie: DPD, GLS oraz UPS. Już niebawem udostępnimy usługę DHL na kierunku Polska – Niemcy. Wybierając usługę kurierską do Niemiec DPD i GLS nie musisz drukować listu przewozowego – kurier przyjedzie z gotową etykietą i naklei ja na przesyłke do Niemiec. W usłudze UPS, nadawca drukuje etykietę (wysyłamy ją mailowo po opłaceniu zamówienia) i nakleja na karton przed odbiorem paczki przez kuriera.

Przeczytaj więcej o Przesyłarka.pl jako pośredniku/ brokerze usług kurierskich

Jak zamówić paczkę do Niemiec?

Nadanie paczki do Niemiec bez wychodzenia z domu to aktualnie najbezpieczniejsza opcja. Warto skorzystać w tym celu z wysyłki kurierskiej. Kuriera do Niemiec możesz wycenić i zamówić w kilka minut na stronie Przesyłarka.pl. Bez konieczności kontaktu telefonicznego czy wychodzenia z domu. Zrobisz to w 6 szybkich krokach.

1. Kierunek transportu i paczka

W pierwszym kroku należy wybrać z listy kraj nadania - Polska i doręczenia – Niemcy i podać dokładne wymiary i wagę wysyłanej paczki. Pamiętaj, że dokładne pomiary pozwolą na realną wycenę i rzetelne porównanie wszelkich dostępnych firm na rynku, z którymi współpracujemy. Każda paczka musi stanowić karton o regularnych kształtach, dlatego należy znać jego wymiary i wagę przed dokonaniem wyceny. 

2. Wycena

Po kliknięciu w „wycena przesyłki” pojawi się lista dostępnych kurierów do Niemiec wraz z ofertą cenową. Na tym etapie możesz wybrać dla siebie najbardziej korzystną opcję. Porównasz czas doręczenia, ubezpieczenie oraz inne parametry oferty kurierskiej.

Koszt zależny jest od podanych wymiarów i wagi, dlatego tak ważny jest dokładny pomiar paczki przed złożeniem zamówienia na transport paczki do Niemiec. W związku z tym, że kierunek wysyłki Polska-Niemcy to jeden z najbardziej popularnych usług w naszym serwisie, dajemy możliwość wyboru kilku najtańszych firm kurierskich: DPD Classic, GLS, czy UPS. Oferta cenowa Przewoźników zależy od wielkości i wagi wysyłanej przesyłki. Dodatkowo każdy z nich posiada inne wytyczne, co do maksymalnych wymiarów i wagi nadawanej paczki.

DPD- 31,5 kg, 300 cm (obwód podstawy + wysokość)

GLS- 30 kg, 300 cm (obwód podstawy + wysokość)

UPS- 70 kg, przy czym paczka powyżej 32 kg uznawana jest za przesyłkę niestandardową, co wymaga dokonania dodatkowej opłaty podczas składania zamówienia, 400 cm (obwód podstawy + wysokość)

Nie musisz martwić się tym, w jaki sposób obliczyć wzór obwodu, aby sprawdzić, czy Twoja paczka mieści się w wymaganych normach danej firmy. Nasz formularz zrobi to za Ciebie! Algorytm obliczy, który kurier będzie w stanie przewieźć Twoją paczkę. Jeśli paczka okaże się za duża lub za ciężka - opcja danej firmy nie pojawi się na liście.

Ceny na tym kierunku w podanej ofercie wahają się w granicach 65-150 zł.

Zobacz porównanie cen dla 20 kg paczki o wymiarach 20x30x40 cm. Dokonaliśmy jej w dn. 08.03.2023:
 

Paczka do Niemiec cena - Przesylarka.pl
Kurier Cena Średni czas transportu Wymagana drukarka
Kurier do Niemiec DPD 86,39 zł 2-3 dni robocze NIE
Kurier do Niemiec GLS 144,99 zł 2 dni robocze NIE
Kurier do Niemiec UPS 119,29 zł 2 dni robocze TAK

3. Szczegóły

Na tym etapie wskazujesz zawartość paczki do Niemiec, jej wartość oraz określasz dzień, w którym kurier podejmie próbę odbioru Twojej paczki. Oznaczasz także, czy przesyłka jest standardowa, czy niestandardowa. 
Wybór daty nie gwarantuje, że kurier odbierze przesyłkę do Niemiec w pierwszym terminie. Ok. 96% paczek odbieranych jest w wybranym dniu. Nietsety zdarzają się sytuacje, kiedy kurier nie podjedzie po paczke we wskazanym dniu. Należy wtedy skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, abyśmy ponowili bezpłatnie podjazd kuriera po paczkę do Niemiec.

Możesz o tym przeczytać w naszym wpisie: Kiedy Twoja paczka jest niestandardowa

4. Adresy

Aby kurier DPD, GLS czy UPS mógł odebrać i doręczyć paczkę do Niemiec musi znać dokładne dane Nadawcy paczki oraz odbiorcy. Ważne jest, aby wskazać lokalny numer telefonu odbiorcy, tak aby kurier mógł się z nim skontaktować w razie potrzeby. Kurier w Niemczech nie wykona telefonu na polski numer komórkowy. Sprawdź także poprawność kodu pocztowego oraz adresu. Literówka w ulicy lub w kodzie pocztowych uniemożliwi szybkie doręczenie przesyłki w Niemczech i opóźni je.

5. Podsumowanie

Tutaj sprawdzasz uzupełnione do tej pory dane. Możesz je zmienić, jeśli zauważysz jakiś błąd. Należy zaakceptować Regulamin Przesyłarki oraz wybranej firmy kurierskiej i przejść dalej do Płatności.

6. Koszyk i płatność

To ostatni etap zamówienia kuriera do Niemiec. Wybierasz walutę: EUR, PLN lub GBP oraz metodę płatności. Oferujemy Wam najpopularniejsze i sprawdzone sposoby dokonania płatności za paczkę. Ty zdecyduj, jak jest Ci najwygodniej dokonać płatności. Jeżeli wybierzesz przelew tradycyjny – wyślij nam potwierdzenie płatności – przyspieszy to zaksięgowanie wpłaty i akceptację zamówienia. Po opłaceniu zlecenia dane trafiają do systemu informatycznego firmy kurierskiej i przekazywane są do realizacji do odpowiedniego oddziału.
 


Ile kosztuje paczka do Niemiec?

Najistotniejsze znaczenie podczas wyceny mają 3 parametry: waga, wymiary oraz wartość przesyłki. 

Cena paczki do Niemiec DPD

Najtańszą opcją wysyłki paczki do Niemiec jest kurier DPD. Paczki do 30 kg wyślesz w cenie ok. 88 zł.
Jeżeli towar, który wysyłasz jest cenny warto skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia. Będzie to znaczące w ewentualnym procesie reklamacyjnym i ubieganiu się o odszkodowanie. 
W DPD max. wartość transportowanego towaru wynosi 20 000 zł, a w cenie usługi towary ubezpieczone są do 1 000 zł. Można podwyższyć wartość paczki, jednak wiąże się to z dodatkową opłatą. Szczegóły poznasz w trakcie zamawiania kuriera.

Cena paczki do Niemiec UPS

Korzystną ofertę na wysyłkę paczek do Niemiec ma firma UPS - 5 kg przesyłke wyślesz za 90 zł, 10 kg za 105 zł, a 30 kg paczka do Niemiec kosztuje 144,79 zł.
W cenie paczki sa ubezpieczone do 323 zł, ale za dodatkową opłatą można podwyższyć poziom ubezpieczenia, jeżeli rzeczywista wartośc wysyłanego towaru przekracza 323 zł.

Ceny paczki do Niemiec GLS

Cena paczek do Niemiec w usłudze GLS zależna jest od wagi rzeczywistej przesyłki. Za 5 kg paczkę zapłacisz 88 zł, za 10 kg - 101 zł, a paczka do 30 kg bedzie kosztował ok. 145 zł. Firma GLS przyjmuje do transportu paczki do 30 kg.
Wysyłając paczkę do Niemiec z firmą GLS w cenie jest ubezpieczenie tzw. SDR, czyli ok. 42 zł za każdy kg wysyłanego towaru. Można podwyższyć wartość ubezpieczenia paczki, co wiąże sie z dodatkową opłatą. Max. ubezpieczenie w GLS wynosi 4 000 zł.

Jak opłacić paczke do Niemiec?

Sam decydujesz, jaką walutą płacisz: PLN, GBP lub EUR. Płatność za zlecenie realizujesz w wygodny dla siebie sposób: kartą płatniczą, przelewem tradycyjnym, PayPal lub przelewem online. Już po opłaceniu zamówienia otrzymasz potwierdzenie na adres e-mail, a zlecenie automatycznie będzie przekazane do realizacji.

Klienci biznesowi, mali i średni przedsiębiorcy mogą liczyć na promocyjne ceny przy wysyłce ok. 20 paczek do Niemiec w miesiącu.

O której godzinie kurier odbierze paczkę do Niemiec

Dzień odbioru przesyłki od nadawcy wybierasz samodzielnie. Może to być każdy dzień roboczy od poniedziałku do piątku. 

Kuriera najwcześniej zamówisz na następny dzień roboczy. Jeśli złożysz zlecenie dziś, już jutro Twoja paczka zostanie odebrana. W usłudze DPD Classic, GLS oraz UPS kurierzy odbierają i doręczają przesyłki w godzinach 8:00-18:00. Są to usługi ekonomiczne, dlatego nie ma możliwości wyboru godziny przyjazdu. 

Przy odbiorach z Polski, usługa DPD i GLS dają możliwość kontaktu z kurierem przed planowanym przyjazdem, dzięki czemu nie musisz czekać w domu cały dzień. W przypadku firmy DPD- SMS z numerem do kuriera wysyłany jest do Nadawcy rano w dniu planowanego przyjazdu. W usłudze GLS, rano wysyłamy email z numerem telefonu do danego oddziału, gdzie możesz uzyskać numer do kuriera. 

Przy odbiorcach z Niemiec kontakt z kurierem nie jest możliwy niezależnie od wybranej usługi.

Jak przygotować paczkę do Niemiec

Każda przesyłka musi być zapakowana w karton o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Walizka również musi być umieszczona w pudełku, aby nie uległa uszkodzeniu podczas przewozu. Wszelkie folie stretch służące do owinięcia paczki są wykluczone, dlatego przesyłka powinna być oklejona wyłącznie taśmą na łączeniach. Na paczce umieść kartkę z danymi Nadawcy i Odbiorcy oraz przymocuj ją do kartonu.

Każda przesyłka musi być również oznaczona etykietą z kodem kreskowym. W usłudze DPD Classic oraz GLS etykietę przywiezie kurier i naklei ją na paczkę. Jedynie wybór opcji UPS powoduje konieczność samodzielnego wydruku etykiety. Jeśli nie mamy możliwości samodzielnego wydruku, kurier może przywieźć etykietę, jednak jest to usługa dodatkowo płatna w firmie UPS. 

Przed wysłaniem paczki do Niemiec sprawdź Jak przygotować paczkę dla kuriera

Reklamacja - paczki do Niemiec

Jeśli Twoja przesyłka nie została doręczona do Niemiec w terminie gwarantowanym lub widzisz, że skany paczki nie aktualizują się - niezwłocznie zgłoś się do Nas celem rozpoczęcia procedury poszukiwawczej. Jeśli przewoźnik nie odnajdzie paczki, złożymy reklamację w Twoim imieniu i poprowadzimy cały proces uzyskania odszkodowania. 

Jeśli paczka dotrze uszkodzona lub karton nosi znamiona uszkodzenia przy doręczeniu – koniecznie odznacz ten fakt na padzie kuriera lub poproś go o spisanie protokołu szkody. Sprawdź też przy kurierze, czy zawartość nie uległa uszkodzeniu. To niezbędny etap, aby móc ubiegać się o potencjalne odszkodowanie w wybranej firmie kurierskiej.

W zależności od wyboru firmy kurierskiej, proces reklamacyjny wygląda inaczej w sytuacji uszkodzenia:

DPD Classic - odbiorca samodzielnie składa reklamację.

UPS oraz GLS - reklamację składa serwis Przesyłarka.pl w imieniu Klienta.

Jak złożyć reklamację uszkodzonej paczki do Niemiec - dowiedz się z wpisu Reklamacje paczek

W przypadku uszkodzenia lub zaginięcia paczki do Niemiec, niezwłocznie zgłoś się do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.
 


Ile idzie paczka do Niemiec?

Średni czas transportu paczki do Niemiec w usłudze GLS wynosi 2 dni robocze. DPD doręcza paczki z Polski do Niemiec w ciągu 2-3 dni roboczych. UPS dostarcza paczki do Niemiec w dwa dni w usłudze Standard oraz kolejnego dnia w serwisie Express. Należy zwrócić uwagę, że dzień odbioru paczki jest tzw. dniem zero – czyli nie wlicza się on w czas transportu. Kurierzy gwarantują doręczenie do Niemiec w ciągu 5-7 dni roboczych, jednak 95% paczek doręczanych jest trzeciego dnia roboczego. Pamiętaj jednak, że termin gwarantowany jest różny w zależności od Przewoźnika. 

Kurier DPD- Termin gwarantowany 7 dni roboczych.

Kurier GLS- Termin gwarantowany 5 dni roboczych.

Kurier UPS Standard- Brak terminu gwarantowanego.

Kurier UPS Express Saver- Brak terminu gwarantowanego.

Zobacz Ile idzie paczka kurierska do Niemiec

Nie mam drukarki – czy wciąż mogę wysłać paczkę?

Brak drukarki nie stanowi problemu. Kurierzy współpracujący z Przesyłarka.pl nie wymagają od Klientów drukowania listów przewozowych. Kurier przyjedzie po paczkę z gotową etykietą. Zadaniem nadawcy jest odpowiednie przygotowanie paczki do transportu i przekazanie jej kurierowi. Uwaga! Przy odbiorze paczki należy sprawdzić czy na etykiecie znajdują się poprawne dane wysyłki. Przy wysyłce kilku paczek do Niemiec, to nadawca musi dopilnować, aby kurier poprawnie nakleił etykiety na przesyłki. Kurier pozostawi potwierdzenie nadania, co jest podstawą i dowodem na to, że przesyłka została mu przekazana. 

Sprawdź czy nadasz paczkę do Niemiec bez etykiety kurierem DPD, GLS lub UPS we wpisie Czy muszę drukować list przewozowy

Czy mogę wysłać żywność?

Każda z firm kurierskich w różny sposób podchodzi do kwestii wysyłki paczki z artykułami spożywczymi. 

Większość z nich zabrania wysyłki tego typu towarów, ze względu na bezpieczeństwo transportu. Paczka, która ulegnie uszkodzeniu w tranzycie ze względu na jej zawartość, może uszkodzić nie tylko pozostałe przedmioty znajdujące się w środku, ale także inne przesyłki. 

Kategorycznie zakazane jest pakowanie do paczki żywności płynnej jak miód, soki, olej, przetwory domowe, a także produktów szybko i łatwo psujących się. 

Produkty zabronione – czego unikać w paczce do Niemiec

Pamiętaj, że nie wszystko nadaje się do przewozu kurierskiego. W przypadku nadania przesyłki do Niemiec za pośrednictwem firmy transportowej, istnieje lista przedmiotów, które uznane są za wykluczone i nie podlegają ubezpieczeniu na wypadek uszkodzenia czy zaginięcia paczki.

Produkty niepożądane w transporcie to przede wszystkich:

Alkohol

Tytoń

Żywność płynna i łatwopsująca się

Żywe zwierzęta i rośliny

Broń

Narkotyki i trucizny

Jak śledzić paczkę do Niemiec?

W ciągu kilku godzin od odebrania przesyłki przez kuriera zobaczysz jej skan. Wystarczy, że wpiszesz numer zamówienia lub numer trackingowym w narzędzie do śledzenia przesyłek i otrzymasz rezultat lokalizacji Twojej paczki do Niemiec. Skany nie zawsze aktualizowane są na bieżąco i mogą pojawić się 12-24 godzinne opóźnienia w aktualizacji skanów.

Więcej o śledzeniu paczek do Niemiec przeczytasz we wpisie Jak śledzić paczkę

Jeżeli niepokoisz się, co się dzieje z Twoją paczką – skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta – pomożemy w lokalizacji przesyłki.

Czytaj więcej:
Kurier do Niemiec
Nie przepłacaj, nie ryzykuj - jak taniej wysłać paczkę do Niemiec

Paczki z Niemiec do Polski – jak wysłać szybko, tanio i sprawnie

Jak wysyłacie paczki do Niemiec

 

 

Fot. Ricardo Gomez Angel/ Unsplash