Czytelnia
Paczki do Niemiec

Paczki do Niemiec

Wielu Polaków, których rodziny i bliscy przebywają u naszego zachodniego sąsiada zastanawia się, jak tanio i bezpiecznie wysłać paczkę do Niemiec. Odpowiadamy na najczęstsze pytania.

Jak zamówić paczkę do Niemiec?

Nadanie paczki bez wychodzenia z domu to aktualnie najbezpieczniejsza opcja. Warto skorzystać w tym celu z wysyłki kurierskiej. W formularzu zamówienia wybierasz kierunek transportu paczki: Polska – Niemcy, uzupełniasz wymiary i wagę przesyłki i w rezultacie otrzymujesz propozycję kurierów do Niemiec wraz z ceną.

Jaka jest cena paczki do Niemiec?

Najistotniejsze znaczenie podczas wyceny mają 3 parametry: waga, wymiary oraz wartość przesyłki. 

Ceny za transport przesyłki do 5 kg zaczynają się od kwoty 66,99 zł. Jeżeli masz do nadania paczkę cięższą, około 30 kg, to nadasz ją już za 69,99 zł. 

Jeżeli towar, który wysyłasz jest cenny warto skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia. Będzie to znaczące w ewentualnym procesie reklamacyjnym i ubieganiu się o odszkodowanie. 

Sam decydujesz, jaką walutą płacisz: PLN, GBP lub EUR. Płatność za zlecenie realizujesz w wygodny dla siebie sposób: kartą płatniczą, przelewem tradycyjnym, PayPal lub przelewem online. Już po opłaceniu zamówienia otrzymasz potwierdzenie na adres e-mail, a zlecenie automatycznie będzie przekazane do realizacji.

Kiedy kurier odbierze moją przesyłkę?

Dzień odbioru przesyłki od nadawcy wybierasz samodzielnie. Może to być każdy dzień roboczy od poniedziałku do piątku. 

Kuriera najwcześniej zamówisz na następny dzień roboczy. Jeśli złożysz zlecenie dziś, już jutro Twoja paczka zostanie odebrana. 

Ile idzie paczka do Niemiec?

Średni czas transportu przesyłki do Niemiec wynosi 2 dni robocze. Należy zwrócić uwagę, że dzień odbioru paczki jest tzw. dniem zero – czyli nie wlicza się on w czas transportu. Kurierzy gwarantują doręczenie do Niemiec w ciągu 7 dni roboczych, jednak 95% paczek doręczanych jest drugiego dnia roboczego.

Nie mam drukarki – czy wciąż mogę wysłać paczkę?

Brak drukarki nie stanowi problemu. Kurierzy współpracujący z Przesyłarka.pl nie wymagają od Klientów drukowania listów przewozowych. Kurier przyjedzie po paczkę z gotową etykietą. Zadaniem nadawcy jest odpowiednie przygotowanie paczki do transportu i przekazanie jej kurierowi. Uwaga! Przy odbiorze paczki należy sprawdzić czy na etykiecie znajdują się poprawne dane wysyłki. Przy wysyłce kilku paczek do Niemiec, to nadawca musi dopilnować, aby kurier poprawnie nakleił etykiety na przesyłki. Kurier pozostawi potwierdzenie nadania, co jest podstawą i dowodem na to, że przesyłka została mu przekazana. 

Czy mogę wysłać żywność?

Każda z firm kurierskich w różny sposób podchodzi do kwestii wysyłki paczki z artykułami spożywczymi. 

Większość z nich zabrania wysyłki tego typu towarów, ze względu na bezpieczeństwo transportu. Paczka, która ulegnie uszkodzeniu w tranzycie ze względu na jej zawartość, może uszkodzić nie tylko pozostałe przedmioty znajdujące się w środku, ale także inne przesyłki. 

Kategorycznie zakazane jest pakowanie do paczki żywności płynnej jak miód, soki, olej, przetwory domowe, a także produktów szybko i łatwo psujących się. Szczegółowa lista towarów zabronionych w przewozie 

Jak śledzić paczkę?

W ciągu 12 godzin od odebrania przesyłki przez kuriera zobaczysz jej skan. Wystarczy, że wpiszesz numer zamówienia lub numer trackingowym w narzędzie do śledzenia przesyłek i otrzymasz rezultat lokalizacji Twojej paczki do Niemiec. Skany nie zawsze aktualizowane są na bieżąco i mogą pojawić się 12-24 godzinne opóźnienia w aktualizacji skanów.

Jeżeli niepokoisz się, co się dzieje z Twoją paczką – skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta – pomożemy w lokalizacji przesyłki.

Czytaj więcej:
Jak wysłać paczki do Niemiec?

 

Fot. Ricardo Gomez Angel/ Unsplash