czytalnia

Kurier bez drukowania listu przewozowego

Znasz to? Brak dostępu do drukarki lub nagła awaria a Ty właśnie musisz szybko nadać paczkę? W takiej lub podobnej sytuacji zapewne znalazł się niejeden z nas. Co zrobić? Można udać się do najbliższego oddziału pocztowego i tam nadać paczkę, wypełniając na miejscu ręcznie pocztowe druki - jeśli oczywiście masz czas na to. Drugim sposobem jest wysyłka paczki kurierem, w usłudze w której nie musisz drukować listu przewozowego. W tym rozwiązaniu kurier przyjedzie do Ciebie z gotowym listem przewozowym, który nakleisz na paczkę.
Do niedawna, opcja wysyłki paczki kurierskiej bez drukowania etykiety była usługą dodatkowo płatną. Dziś jest ona w standardowych usługach w ramach oferty DPD Classic, Geis, Parcelforce oraz GLS. Korzystając z wymienionych usług, kurier podczas odbioru paczki przywiezie gotową etykietę na paczkę, którą powinien nakleić w Twojej obecności. By uniknąć problemów koniecznie sprawdź czy dane na etykiecie są prawidłowe, a jeśli nadajesz więcej paczek koniecznie dopilnuj by wszystkie etykiety zostały poprawnie naklejone. Z doświadczenia rekomendujemy by własnoręcznie nakleić etykiety zgodnie z adresatami - prawidłowe zaadresowanie paczek nie jest w zakresie obowiązków kuriera.Nie pozwól by kurier zabrał paczkę bez naklejenia etykiety - wciąż zdarzają się takie sytuacje, w efekcie czego paczka najpewniej zaginie. To nadawca ma obowiązek przygotować paczkę i dopilnować aby jej odbiór był prawidłowy.
Alternatywnym rozwiązaniem w przypadku wysyłki paczki kurierem będzie nadanie paczki bezpośrednio w oddziale firmy kurierskiej.  Jednak szczerze mówiąc, jest to mniej wygodne niż zamówienie kuriera bezpośrednio do wskazanego miejsca odbioru paczki. 
Nagła awaria drukarki lub brak dostępu do niej, może ale nie musi utrudnić wysyłkę paczki kurierem. W takiej lub podobnej sytuacji pewnie znalazła się niejeden z nas. Co zrobić? Można udać się do najbliższego oddziału pocztowego i tam nadać przesyłkę, wypełniając na miejscu ręcznie pocztowe druki - jeśli oczywiście masz czas na to, lub skorzystać z wysyłki paczki kurierem, w usłudze w której nie musisz drukować etykiety. W takiej usłudze to kurier przyjedzie do Ciebie z gotowym listem przewozowym. 
 

Kurier bez drukowania listu

Do niedawna, opcja wysyłki paczki kurierskiej bez konieczności wydrukowania etykiety była opcją dodatkowo płatną. Dziś to standardowe usługi w ramach oferty DPD Classic, Geis, Parcelforce oraz GLS. Korzystając z wymienionych usług, kurier podczas odbioru paczki przywiezie gotową etykietę na paczkę, którą powinien nakleić w Twojej obecności. By uniknąć problemów koniecznie sprawdź czy dane na etykiecie są prawidłowe, a jeśli nadajesz więcej paczek dopilnuj by wszystkie etykiety zostały poprawnie naklejone.
Nie dopuść do sytuacji, w której kurier odbierze od Ciebie przesyłkę nie naklejając etykiety, nie zostawiając potwierdzenia odbioru. Dopilnowanie tych szczegółów leży w obowiązku Nadawcy. 
 

Jak zamówić kuriera?

Najwięcej możliwości daje korzystanie z ofert brokerów usług kurierskich, czyli serwisów takich jak Przesyłarka.pl. Pośrednicy umożliwiają dostęp do usług kurierskich wielu firm, szybką wycenę i porównanie ofert. By otrzymać wycenę skorzystaj z kalkulatora wyceny przesyłki, porównaj oferty i wybierz najbardziej odpowiednią - w przypadku serwisu Przesyłarka.pl oferty, przy których widnieje ikonka drukarki oznaczają konieczność wydrukowania etykiety przez nadawcę.
 

Inne rozwiązanie?

Alternatywnym rozwiązaniem w przypadku wysyłki paczki kurierem będzie nadanie paczki bezpośrednio w oddziale firmy kurierskiej.  Jednak szczerze mówiąc, jest to mniej wygodne niż zamówienie kuriera bezpośrednio do wskazanego miejsca odbioru paczki.
 

 

Rozmawiaj z konsultantem