Czytelnia
Jak wysłać paczkę kurierem DPD z domu?

Jak wysłać paczkę kurierem DPD z domu?

Chcesz wysłać paczkę krajową lub zagraniczną wygodnie, bez wychodzenia z domu, bez podpisywania zobowiązujących umów i w bezpieczny sposób? Wyślij paczkę z domu kurierem DPD.

Wysyłka paczek stała się codziennością w dzisiejszych czasach. Wielu z nas korzysta z usług kurierskich, aby przesłać prezenty, zakupy, czy też swój bagaż. Jedną z bardziej popularnych firm kurierskich na rynku jest DPD, która oferuje szeroką gamę usług dla klientów indywidualnych i biznesowych. Omówimy więc, jak wysłać paczkę kurierem DPD z domu za pośrednictwem serwisu Przesyłarka.pl

 

Wyślij paczkę

Jak nadać paczkę kurierem DPD z domu?

Wysyłka paczek ze swojego adresu stała się ostatnio bardzo popularna. Dzięki temu nie musimy wychodzić z domu, aby wysłać paczkę do odbiorcy. Jak zatem wysłać paczkę kurierem DPD z domu? Przede wszystkim musimy wybrać odpowiednią usługę kurierską oraz dokonać jej zamówienia. Serwis Przesyłarka.pl umożliwia wysyłkę paczki na terenie Polski oraz Unii Europejskiej - ważne, aby jednym z kierunków była Polska. Po wskazaniu wagi i wymiarów paczki oraz kraju przeznaczenia, w kolejnym kroku należy wybrać usługę DPD. W dzień odbioru przesyłki od nadawcy, na adres e-mail wskazany w zamówieniu, przyjdzie wiadomość z numerem przesyłki, który pozwoli na śledzenie jej transportu do odbiorcy. Co najważniejsze, w usłudze DPD w serwisie Przesyłarka.pl nie musisz drukować żadnych dokumentów - to kurier przyjedzie już z gotową etykietą, którą oklei Twoją przesyłkę. Przeczytaj więcej na temat wysyłki paczki bez etykiety.

Jak tanio wysłać paczkę przez DPD?

Po wybraniu usługi DPD, w kolejnym kroku należy uzupełnić pole szczegóły przesyłki. Zostaniesz poproszony o podanie opisu zawartości - pamiętaj, aby ogólnie podać przedmioty w przesyłce oraz określić ich wartość. Jeśli masz wątpliwości, czy dany przedmiot możesz umieścić w paczce, to masz możliwość zapoznania się z listą przedmiotów zabronionych. Przeczytaj, co można wysłać w paczce kurierskiej.

Wybierz dogodny dla Ciebie dzień odbioru przesyłki oraz określ rodzaj opakowania kartonu. Jeśli używasz folii stretch, papieru pakowego lub innego rodzaju zabezpieczenia zewnętrznego to pamiętaj, aby zaznaczyć opakowanie niestandardowe. Kiedy Twoja paczka DPD jest niestandardowa.

Pamiętaj! Opakowanie standardowe to karton o kształcie prostopadłościanu, bez zniekształceń i uwypukleń, zabezpieczony taśmą jedynie na brzegach i łączeniu oraz nieowinięty żadnymi dodatkowymi materiałami (folia, sznurek itp.)

Jak wysłać paczkę DPD za granicę?

Wysyłka paczek za granicę może wydawać się skomplikowana, ale dzięki Przesyłarka.pl możesz to zrobić szybko i bez konieczności drukowania dokumentów. DPD oferuje dostawy paczek do różnych krajów Europy, w tym także do i z Niemiec, Hiszpanii, Irlandii, Belgii, Francji czy Holandii. Po wybraniu usługi DPD w serwisie Przesyłarka.pl, w kolejnym kroku należy podać dane adresowe nadawcy i odbiorcy. Upewnij, się że wskazany adres jest kompletny i prawidłowy. Zawsze warto też podać lokalny numer telefonu - np. w przypadku wysyłki paczki DPD do Hiszpanii, podaj hiszpański numer adresata. Następnie zweryfikuj, czy wszystkie dane podane w zamówieniu są poprawne. Wybierz opcję płatności, która najbardziej Ci odpowiada, dokonaj opłaty i gotowe!

Wysyłka paczki DPD z domu

W wybrany dzień, kurier DPD odbierze paczkę od Ciebie z domu i przekaże do dalszego transportu krajowego lub międzynarodowego. Podczas przekazywania paczki kurierowi, upewnij się, że posiada on właściwą etykietę, na której wskazane są wszystkie dane. Jest to szczególnie ważne, jeśli tego samego dnia nadajesz kilka paczek do różnych odbiorców. Dla pewności warto też umieścić bezpośrednio na paczce dane odbiorcy.

Pamiętaj, że w przypadku wysyłki paczek za granicę warto również pamiętać o tym, że czas dostawy może być kilka dni dłuższy niż w przypadku wysyłki na terenie Polski. Dlatego warto zawsze sprawdzić, jaki jest średni czas transportu przesyłki DPD do wybranego kraju, aby odpowiednio wcześniej złożyć zamówienie w Przesyłarka.pl.

Wysyłka paczek kurierskich to codzienność dla wielu z nas. Dzięki Przesyłarka.pl wyślesz szybko paczkę, nawet jeśli wcześniej tego nie robiłeś. Formularz zamówienia w łatwy i przystępny sposób poprowadzi Cię przez cały proces, a w razie pytań, problemów czy wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z przesympatycznym Działem Obsługi Klienta Przesyłarka.pl.

 

Wyślij paczkę