Czytelnia
Jak wysłać paczki do Polski – przewodnik

Jak wysłać paczki do Polski – przewodnik

Mieszkasz lub pracujesz w Unii Europejskiej i chciałbyś wysłać paczki do Polski? Zobacz, jak szybko, tanio i bezpiecznie zamówić kuriera i nadać przesyłkę.

 

1. Paczki do Polski wyślij z Przesyłarka.pl

Przesylarka.pl to pośrednik usług kurierskich – inaczej mówiąc broker. Serwis ma podpisane umowy z najlepszymi i sprawdzonymi firmami kurierskimi w Polsce i Europie. Dzięki dużemu wolumenowi zamówień, jesteśmy w stanie wynegocjować lepsze stawki w firmach kurierskich, a Ty możesz wysłać paczki do Polski taniej.

Zobacz, jaka rolę pełni broker usług kurierskich

2. Tylko sprawdzeni kurierzy 

W Przesyłarka.pl dbamy przede wszystkim o naszych Klientów i zależy nam, aby oferować usługi sprawdzonych i rzetelnych firm kurierskich, które oferują transport przesyłek do Polski. Za naszym pośrednictwem nadasz paczkę z Anglii, Szkocji, Walii firmami: DPD International Parcel oraz Parcelforce. Paczki z Niemiec i Holandii do Polski wyślesz za pośrednictwem firm: DPD, GLS i UPS także ozostałe państwa w Unii Europejskiej obsługują kurierzy: DPD, GLS i UPS.

3. Ceny paczki do Polski

Ceny przesyłek do Polski zależą od kraju nadania, wagi i wymiarów paczki oraz wartości. Paczki z Anglii do Polski wyślesz już za 22,99 GBP kurierem DPD zaś z Niemiec do Polski koszt 31,5 kilogramowej przesyłki DPD to 21,99 EUR. Porównaj ceny paczki do Polski na naszej stronie. Zobacz także, jak możesz zapłacić za kuriera.

4. Ile jedzie paczka do Polski

Czas transportu paczek do Polski różni się, w zależności od kraju wysyłki. I tak paczki z Niemiec do Polski jadą średnio 2-3 dni robocze zaś z Anglii do Polski 3 – 5 dni roboczych. Do czasu transportu nie wliczają się: dzień odbioru paczki przez kuriera oraz weekendy, święta i dni wolne od pracy.

Zobacz, ile jedzie paczka do Polski oraz jakie są terminy doręczeń paczek międzynarodowych

5. Przedmioty zakazane w paczkach do Polski

Każda firma kurierska ma swoje zasady, co do towarów dopuszczalnych i zabronionych w transporcie. Pełną listę rzeczy zabronionych znajdziesz w naszym wpisie dedykowanym Towarom zabronionym w transporcie.

Jakie przedmioty możesz wysłać w paczce do Polski, a jakie towary są zabronione

6. Jak wygląda doręczenie paczek w Polsce

W zależności od tego, jaka firma kurierska realizuje transport do Polski - doręczenie paczki w Polsce będzie wyglądało inaczej. Kurier DPD podejmuje 2 próby doręczenia paczki w Polsce. Jeżeli nie uda się jej zostawić - paczki kierowane są do punktów Pick-up point lub zawracane do nadawcy. Niestety wiele zalezy od kuriera doręczającego paczki i z doświadczenia wiemy, że nie stosują oni jednej procedury przy doręczeniu.
Kurier GLS podejmie jedną próbę doręczenia paczki - jeśli nie zastanie odbiorcy zostawi przesyłkę w najbliższym punkcie Parcel Shop. Kurierzy UPS podejmują 3 próby doręczenia paczki w Polsce. Jeżeli okaże się to niemozliwe - paczki zawracane są do nadawcy na jego koszt.
 

Paczki do Polski - doręczenie przesyłki w kraju

 

 

Rozmawiaj z konsultantem