Czytelnia
Jak wysłać paczki do Polski – przewodnik

Jak wysłać paczki do Polski – przewodnik

Mieszkasz lub pracujesz w Unii Europejskiej lub w Wielkiej Brytanii i chcesz wysłać paczki do Polski? Zobacz, jak szybko, tanio i bezpiecznie zamówić kuriera i nadać przesyłkę do Polski.
 

 

 

Streszczenie informacji na temat wysyłki paczki do Polski:
1. Czas transportu paczki do Polski to 3-5 dni z UK, 2-4 dni z Niemiec i Holandii oraz 3-5 dni z pozostałych krajów UE.
2. To ty porównujesz kurierów do Polski i wybierasz tego, który jest według Ciebie najlepszy.
3. Najtańsze paczki z UK do Polski wyślesz kurierem UPS, a paczki z Niemiec do Polski lub z Holandii do Polski najtańsze są w firmie DPD lub UPS.
4. Żywność jest zabroniona w transporcie drogowym do Polski - możesz ją wysłać na własną odpowiedzialność.
5. Przy paczkach z UK do Polski nie zapłacisz VAT-u, jeśli wartość towaru będzie poniżej 200 zł/ 45 EUR/ 39 GBP - zobacz naszą ofertę -> Paczki do Polski z UK - zero VAT-u.

 
 

1. Paczki do Polski wyślij z Przesyłarka.pl

Przesylarka.pl to pośrednik usług kurierskich – inaczej mówiąc broker. Serwis ma podpisane umowy z najlepszymi i sprawdzonymi firmami kurierskimi w Polsce i Europie. Dzięki dużemu wolumenowi zamówień, jesteśmy w stanie wynegocjować lepsze stawki w firmach kurierskich, a Ty możesz wysłać paczki do Polski taniej.

Zobacz, jaka rolę pełni broker usług kurierskich

2. Tylko sprawdzeni kurierzy 

W Przesyłarka.pl dbamy przede wszystkim o naszych Klientów i zależy nam, aby oferować usługi sprawdzonych i rzetelnych firm kurierskich, które oferują transport przesyłek do Polski. Za naszym pośrednictwem nadasz paczkę z Anglii, Szkocji, Walii firmami: UPS oraz Parcelforce. Paczki z Niemiec i Holandii do Polski wyślesz za pośrednictwem firm: DPD, GLS i UPS także pozostałe państwa w Unii Europejskiej obsługują kurierzy: DPD, GLS i UPS.

3. Ceny paczki do Polski

Ceny przesyłek do Polski zależą od kraju nadania, wagi i wymiarów paczki oraz jej wartości. Paczki z Anglii do Polski wyślesz już za £22.49 kurierem UPS zaś z paczki z Niemiec do Polski o wadze 31,5 kilogramowej kosztują 19.69 EUR w usłudze DPD. Porównaj ceny paczki do Polski na naszej stronie. Zobacz także, jak możesz zapłacić za kuriera.

4. Ile jedzie paczka do Polski

Czas transportu paczek do Polski różni się, w zależności od kraju wysyłki. I tak paczki z Niemiec do Polski jadą średnio 2-3 dni robocze zaś paczki z Anglii do Polski 3 – 5 dni roboczych. Do czasu transportu nie wliczają się: dzień odbioru paczki przez kuriera oraz weekendy, święta i dni wolne od pracy.

Zobacz, ile jedzie paczka do Polski oraz jakie są terminy doręczeń paczek międzynarodowych

5. Przedmioty zakazane w paczkach do Polski

Każda firma kurierska ma swoje zasady, co do towarów dopuszczalnych i zabronionych w transporcie. Pełną listę rzeczy zabronionych znajdziesz w naszym wpisie dedykowanym Towarom zabronionym w transporcie.

Jakie przedmioty możesz wysłać w paczce do Polski, a jakie towary są zabronione

6. Jak wygląda doręczenie paczek w Polsce

W zależności od tego, jaka firma kurierska realizuje transport do Polski - doręczenie paczki w Polsce będzie wyglądało inaczej. Kurier DPD podejmuje 2 próby doręczenia paczki w Polsce. Jeżeli nie uda się jej zostawić - paczki kierowane są do punktów Pick-up point lub zawracane do nadawcy. Niestety wiele zależy od kuriera doręczającego paczki i z doświadczenia wiemy, że nie stosują oni jednej procedury przy doręczeniu.
Kurier GLS podejmie jedną próbę doręczenia paczki - jeśli nie zastanie odbiorcy zostawi przesyłkę w najbliższym punkcie Parcel Shop. Kurierzy UPS podejmują 3 próby doręczenia paczki w Polsce. Jeżeli okaże się to niemozliwe - paczki zawracane są do nadawcy na jego koszt.
 

Paczki do Polski - doręczenie przesyłki w kraju

Paczki do Polski - jak wysłać po Brexicie