Czytelnia

Jak wysłać paczki do Polski z Anglii?

Mieszkasz i pracujesz w Anglii? A może jesteś na wakacjach w Wielkiej Brytanii? Zobacz jak tanio, szybko i sprawnie możesz wysłać paczki do Polski z UK.

 

 
 

Streszczenie, jak wysłać paczki do Polski z UK:
1. Wybierz kuriera UPS lub Parcelforce (rekomendujemy UPS), ktory odbierze paczkę z Londynu, Birgmingham, Leeds, manchesteru i całej Anglii.
2. Zajmiemy się formalnościami - Ty masz "problem z głowy".
3. Nie zapłacisz VAT-u ani cła, jeśli wartość towaru będzie poniżej 200 zł/ 45 EUR/ 39 GBP.

Paczki z Anglii do Polski – wybierz kuriera

Najszybszym, najtańszym i najbezpieczniejszym sposobem na wysyłkę paczki do Polski z UK jest skorzystanie z usług firm kurierskich, które oferują serwis na kierunku Anglia – Polska. Kuriera do Polski z Anglii zamówisz na stronie Przesylarka.pl. Wybierz kierunek transportu – Anglia – Polska, następnie wpisz wagę oraz wymiary paczki i kliknij w przycisk Dalej. Otrzymasz oferty firm kurierskich na tym kierunku. Na chwilę obecną masz do wyboru dwóch kurierów do Polski – UPS oraz Parcelforce.

Paczki do Polski z Anglii – cennik

Cena paczki z UK do Polski zaczyna się już od £23.69 przy wadze do 19 kg. W przedziale powyżej 19 kg do 30 kg cena paczki do polski z UK wzrasta do £24.99. Takie ceny oferuje kurier UPS na transport przesyłek z UK do Polski. 

Droższą alternatywą jest firma Parcelforce. Paczki do Polski z Anglii w tej usłudze kosztują £31,49 bez względu na wagę (1-30 kg). 

Ile idzie paczka do Polski z UK?

Czas transportu paczki do Polski z Anglii zależy od wybranej firmy kurierskiej. I tak kurier UPS przetransportuje przesyłkę do Polski w ciągu 3 – 7 dni roboczych, a usługą Parcelforce paczka będzie szła nawet 20 dni roboczych, ponieważ jest to usługa pocztowa i przesyłki w Polsce dostarcza Poczta Polska i czas transportu jest wydłużony.

Jaka jest max. wartość towaru w paczce z UK do Polski?

W usłudze UPS wartość paczki do Polski jest ograniczona do ok. £36 - £37 (zależy od kursu walutowego i przelicznika stosowanego przez agencję celną UPS), a w serwisie Parcelforce do 150 EUR. Deklaracja dla celów celnych to coś innego niż ubezpieczenie przesyłki na wypadek uszkodzenia lub zagubienia. Tutaj możesz podnieść wartość towaru do 323 zł w usłudze UPS.

UWAGA! Przy wysyłce paczek do jednego odbiorcy ich wartość sumuje się i jeśli jest powyżej £36 mogą zostać doliczone opłaty celne (VAT i cło jeśli paczka jest powyżej £135). Dlatego rekomendujemy, aby wysyłać paczki osobno do różnych odbiorców pod tym samym adresem, aby uniknąć niepotrzebnych opłat.

Paczki do Polski z Londynu

Możesz bez problemu wysłać przesyłkę do Polski z Londynu. W formularzu zamówieniu wpisz poprawny londyński kod pocztowy pod którym kurier odbierze paczkę i przewiezie ją do Polski. Paczki odbierane są z całego Londynu i doręczane w dowolne miejsce w Polsce. Pamiętaj, że zamawiając kuriera na wskazany dzień może się zdarzyć, że przesyłka do Polski nie zostanie odebrana w pierwszym wskazanym terminie. Niestety kurierzy nie dają gwarancji odbioru pierwszego dnia. W takiej sytuacji masz kilka możliwości. Możesz skontaktować się z nami i bez dodatkowych opłat ponowimy zlecenie odbioru na pierwszy możliwy termin. Możesz też zanieść przesyłkę do dowolnego punktu UPS i kurier odbierze ją z niego i przetransportuje do Polski. Możesz też skontaktować się z nami i zrezygnować z zamówienia, a my zlecimy zwrot kosztów za transport.

Paczki do Polski z Londynu możesz nadać w punkcie UPS
Lista punktów UPS w Londynie - zanieś paczkę do Polski do wybranego punktu

Paczki do Polski z Birmingham

Kurier UPS i Parcelforce odbierze paczkę do Polski z terenu Birmingham. Wystarczy, że w formularzu zamówienia wpiszesz kod pocztowy danego miasta, a kurier zjawi się pod wskazanym adresem w Birmingham. Cena paczki Z Birmingham do Polski wyniesie £23.69 w usłudze UPS do 19 kg i £24.99 kurierem UPS powyżej 19 kg. W przypadku kuriera Parcelforce cena za paczkę z Birmingham do Polski będzie stała w przedziale 1-30 kg i wyniesie £31.49.

Paczki do Polski z Birmingham - UPS
Paczki do Polski z Birmingham możesz zanieść do dowolnego punktu UPS na terenie miasta.

Jeżeli chcesz wysłać paczki do Polski z Anglii (paczki z Londynu, Birmingham, Leeds i innych popularnych miast) – zamów kuriera w 3 minuty na stronie Przesylarka.pl i mniej temat „z głowy”. My zajmiemy się całą resztą.

Masz pytanie odnośnie do paczek do Polski z UK? Skontaktuj się z nami.

 

Czytaj więcej:

Jak wysłać paczki do Polski ze Szkocji

Paczki do Polski z UK – co z VAT-em?

Paczki do Anglii i paczki z UK do Polski nadaj w punkcie