Czytelnia

Jak wysłać paczki do Polski po Brexicie?

Wyślij paczki do Polski jak przed Brexitem! Ceny od £22.49, czas dostawy 3 dni robocze, bez formalności! Z Przesyłarka.pl zrobisz to szybko, tanio i sprawnie. Bez VAT-u i cła.
 

 
 

Streszczenie informacji na temat wysyłki paczki do Polski:
1. Czas transportu paczki z UK do Polski w usłudze UPS to 3-5 dni roboczych, a kurierem Parcelforce ok. 20 dni roboczych.
2. Nie musisz martwić się formalnościami - dokumenty celne przygotujemy dla Ciebie w cenie usługi.
3. Wskaż towary w paczce do Polski. Zobacz filmik instruktażowy Jak uzupełnić formularz zamówienia na Paczki do Anglii
4. Nie zdarzyło się, aby agencja celna podważyła wartość wysyłanych towarów. Wyceniasz towary według własnego uznania.
5. Nie zapłacisz VAT-u ani cła, jeśli wartość towaru będzie poniżej 200 zł/ 45 EUR/ 39 GBP -> zobacz naszą ofertę Paczki do Polski - zero VAT-u.

 
 

Odprawa celna paczek do Polski

Wiele osób obawia się, że będzie musiało płacić VAT i cło za przesyłki wysyłane do Polski. Nie martw się - nie zapłacisz żadnej dopłaty, jeżeli deklarowana wartość towaru będzie wynosiła 200 zł/ 45 EUR/ 39 GBP.

Nie musisz też nic dodatkowo wypełniać - wszystkie dokumenty przygotujemy za Ciebie i wyślemy Ci na maila. Ty musisz jedynie wydrukować, podpisać i dołączyć dokumenty do paczki.

Odprawa celna polega na zgłoszeniu transportowanych towarów. Każda paczka wysyłana z Anglii, Walii i Szkocji do Polski musi zatem zostać zgłoszona do odprawy celnej.

Funkcjonuje kilka rodzajów dokumentów celnych, w zależności od firmy kurierskiej, która transportuje towar do Polski:

1. W Parcelforce wystawiany jest dokument CN23, który nadawca musi wydrukować w trzech kopiach, podpisać i załączyć w foliowej koszulce do zewnętrznej strony kartonu.  

2. Kurier UPS wymaga, aby Klient wydrukował i dołączył do paczki Fakturę Proformę (dokumenty wysyłane są na adres mailowy dzień przed przyjazdem kuriera). Pracujemy nad tym, aby obieg dokumentów celnych był w pełni elektroniczny, a Klienci nie musieli drukować żadnych dodatkowych dokumentów, prócz etykiety.

Jak przygotowywane są dokumenty celne?

Dokumenty celne opracowywane są na podstawie danych z zamówienia. Dlatego tak ważne jest, aby w formularzu na stronie Przesylarka.pl wykazać towary w paczce.
Np. 3 x Spodnie damskie lub 4 x zabawki dziecięce, plastikowe, klocki lego, 1 x torebka damska itd.

Na podstawie opisu zawartości, nasi konsultanci przyporządkowują określony kod taryfy celnej, który jest niezbędny do prawidłowego wystawienia dokumentów celnych do odprawy. Zobacz, jak poprawnie wypełnić formularz zamówienia paczki do Polski.

Opłaty celne - paczki do Polski

Występują trzy rodzaje opłat:

1. Opłata celna eksportowa i importowa

Paczki do Polski przechodzą odprawę celną eksportową – przy wywozie z terenu UK (jej koszt zawarty jest już w cenie przesyłki) oraz odprawę celną importową – przy wwiezieniu towaru na teren Unii Europejskiej (koszt ponosi odbiorca paczki). 

W firmie Parcelforce, która działa jako operator pocztowy, paczki w Polsce doręcza Poczta Polska. Opłata importowa pobierana przez Pocztę to 8,50 zł. Powinien ją zapłacić odbiorca przed otrzymaniem przesyłki. 

W firmie UPS opłata importowa nie występuje, o ile paczki wysyłane są między osobami prywatnymi jako prezenty, a ich wartość nie przekracza 200 zł./ £37 Zobacz dokładne informacje na ten temat w naszym wpisie - Paczki do Polski po Brexicie - to musisz wiedzieć

2. VAT

Wszystkie towary przywożone z Anglii na teren Unii Europejskiej powinny być objęte VAT-em europejskim. Generalna przepisy w Polsce mówią o zwolnieniu z podatku VAT towarów, których wartość nie przekracza 45 EUR/ £37/ 200 zł i wysyłane są w celach niehandlowych. Pisaliśmy o tym w tym wpisie.

3. Cło

Dzięki umowie, która została zawarta między Unią Europejską a Wielką Brytanią, towary są zwolnione z cła, jesli ich wartość jest poniżej 150 EUR. Jest jednak jeden warunek – powinny one pochodzić z jednego z krajów UE lub UK. Jeżeli towar pochodzi z innego kraju – cło może się pojawić. 

Towary zabronione w transporcie paczki do Polski 


Po Brexicie towary, które są transportowane do Unii Europejskiej podlegają bardziej szczegółowej kontroli. Można nadać żywność suchą (słodycze i artykuły spożywcze), ale już przetwory, mięsa i płyny są zabronione i wysyłając je - robisz to na własną odpowiedzialność.

 
 

Co można wysłać w paczce po Brexicie

Lista towarów zabronionych Parcelforce

Lista towarów zabronionych DPD IP