Czytelnia

Jak wysłać paczki do Polski ze Szkocji?

Sprawdź, jak szybko, tanio i sprawnie możesz wysłać paczki ze Szkocji do Polski. Podpowiadamy który kurier jest najtańszy do wysyłki paczki do Polski ze Szkocji i jak zapakować przesyłkę, aby bezpiecznie dotarła do odbiorcy.

 

 
 

Streszczenie, jak wysłać paczki do Polski ze Szkocji:
1. Wybierz kuriera (rekomendujemy UPS), ktory odbierze paczkę z Glasgow, Edynburga, Inverness, Aberdeen i całej Szkocji.
2. Zajmiemy się formalnościami - Ty możesz byc spokojny.
3. Nie zapłacisz VAT-u ani cła, jeśli wartość towaru będzie poniżej 200 zł/ 45 EUR/ 39 GBP - nasz kalulator nie przepuści paczki przekraczającej max. wartość zwolnioną z VAT-u.
4. Czas transportu w usłudze UPS to 3-7 dni roboczych, a kurierem Parcelforce  10 - 20 dni roboczych.

Paczki ze Szkocji do Polski – wybierz kuriera

Najszybszą, najtańszą i najskuteczniejszą opcją wysyłki paczki do Polski ze Szkocji jest wybór firmy kurierskiej UPS. Ponieważ Szkocja jest częścią Wielkiej Brytanii na formularzu zamówienia należy wybrać kierunek wysyłki Wielka Brytania (Anglia, Walia, Szkocja) – Polska. Następnie wpisujemy wagę i wymiary paczki. Klikając w przycisk Dalej otrzymamy oferty dwóch firm kurierskich: UPS i Parcelforce. 

Paczki Szkocja – Polska – cennik

Cena przesyłki ze Szkocji do Polski zależy od jej wagi oraz wymiarów. Najtańszą opcją jest wysyłka kurierem UPS. Paczka o wadze do 19 kg kosztuje £23.69, a za przesyłkę do Polski o wadze powyżej 19 kg trzeba zapłacić £24.99

Firma Parcelforce jest droższą opcją. Wysyłka 30 kg przesyłki to koszt £29.49. Przy czym jako porównywarka usług kurierskich możemy polecić raczej usługę UPS niż Parcelforce, gdzie paczki transportowane są znacznie dłużej (ok. 20 dni roboczych), a przesyłki w Polsce dostarcza Poczta Polska. Odprawa celna tych paczek jest bardzo długa. Polecamy wybrać firmę UPS do transportu paczki ze Szkocji do Polski – jest taniej, szybciej, wygodniej i pewniej.

Ile idzie paczka do Polski ze Szkocji? 

W zależności od wybranej firmy kurierskiej transport trwa 3-7 dni roboczych lub ok. 20 dni roboczych. Ponad 90% paczek wysłanych ze Szkocji do Polski usługą UPS dociera do Odbiorcy w ciągu 3 dni roboczych. Zdarzają się pojedyncze przypadki, kiedy agencja celna UPS kontaktuje się z nami, jako płatnikiem usługi z prośbą o wyjaśnienia dot. dokumentów celnych, jednak są to pojedyncze przypadki i dotyczą wielkopaków, gdzie wartość towaru przekracza £36.

Poczta Polska jeśli ma wątpliwości odnośnie przesyłki wysyła do Odbiorcy list (co oczywiście trwa) i należy odpowiedzieć im na wezwanie (co znowu generuje dodatkowy czas).

Jeśli chcesz szybko i sprawnie wysłać paczkę do Polski – wybierz UPS

Paczki do Polski z Glasgow

Paczki do Polski z Glasgow możesz wysłać bez wychodzenia z domu. Wystarczy zamówić kuriera pod wskazany adres w Glasgow lub nadać paczkę w jednym z punktów UPS dostępnych na terenie Glasgow. 

Paczki do Polski z Glasgow - punkty UPS - Przesylarka.pl

Na stronie UPS Drop Off możesz wyszukać punkt, gdzie najbliżej można zostawic paczkę do Polski z Glasgow

Paczki do Polski z Edynburga

Nie ma najmniejszego problemu, aby zamówić kuriera i wysłać paczkę z Edynburga do Polski. Podobnie, jak w przypadku pozostałych miejscowości w Szkocji – wystarczy wybrać odpowiedni kierunek wysyłki i podać w szczegółach zamówienia kod pocztowy w Edynburgu, pod który powinien przyjechać kurier i odebrać paczkę do Polski.

Jeśli nie możesz lub nie chcesz czekać na kuriera – możesz samodzielnie dostarczyć paczkę do jednego z punktów Drop Off UPS w Edynburgu. Uwaga! Ze względu na regulacje BHP w punktach przyjmowane są najczęściej paczki o wadze do 20 kg. Warto wcześniej zadzwonić do wybranego punktu i zapytać, czy przyjmą cięższą paczkę. Jeśli miałbyś problem z uzyskaniem takiej informacji – daj nam znać – skontaktujemy się z wybranym punktem w Twoim imieniu i uzyskamy niezbędne informacje dotyczące wysyłki paczki z Edynburga do Polski.

Paczki do Polski z Edynburga - punkty UPS - Przesylarka.pl

Na stronie UPS Drop Off możesz wyszukać punkt, gdzie najbliżej można zostawic paczkę do Polski z Edynburga

 

Paczki do Polski z Dundee

Paczki do Polski możesz wysłać z miasta Dundee kurierem UPS lub Parcelforce (polecamy UPS). Należy poprawnie wpisać kod pocztowy w formularzu zamówienia, aby kurier trafił pod wskazany adres, skąd ma zostać odebrana przesyłka do Polski. 


Paczki do Polski z Aberdeen i z Inverness

W usługach kurierskich nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o to, skąd ma zostać odebrana paczka. Jeśli wysyłka ma być z Aberdeen lub Inverness do Polski – wybierz kuriera UPS lub Parcelforce. Ze względu na odległość i położenie tych miejscowości cena usługi może być nieco droższa, ale wciąż poniżej 180 zł. Jeśli chcesz wysłać paczkę do Polski z Inverness lub Aberdeen – złóż zamówienia na stronie Przesylarka.pl i oczekuj kuriera lub dowieź paczkę do punktu UPS. Najbliższy punkt znajdziesz w wyszukiwarce UPS – wystarczy, że wpiszesz kod pocztowy i wybierzesz kraj – United Kingdom.

Jeśli masz pytania dotyczące wysyłki paczek do Polski ze Szkocji – zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.

Czytaj więcej:

Paczki do Polski po Brexicie 

5 błędów przy wysyłce paczki do Polski

Zamów kuriera do Szkocji

Jak wysłać paczki do Polski z Anglii?