Czytelnia
Jak wysłać paczki do Irlandii - poradnik

Jak wysłać paczki do Irlandii - poradnik

Sprawdź jak szybko i wygodnie możesz wysłać z nami tanie paczki do Irlandii i z Irlandii do Polski. Do wyboru najlepsze i sprawdzone firmy kurierskie: DPD, GLS, UPS. 

 

 


Streszczenie najważniejszych informacji o wysyłce paczek do Irlandii:
1. Paczki do Irlandii zamówisz online w 3 minuty i wyślesz kurierem DPD, UPS i GLS.
2. Cena 2 kilogramowej paczki do Irlandii to 97,99 zł kurierem UPS, 124,59 zł kurierem DPD i 168,39 zł kurierem GLS.
3. Doręczenie paczki do Irlandii następuje średnio w ciągu 4-5 dni roboczych.

 

Jak zamówic paczkę do Irlandii?

Zamówienie paczki do Irlandii należy zacząć od wyceny przesyłki. Aby dokonać wyceny paczki trzeba ją najpierw dokładnie zmierzyć i zważyć. Pamiętaj, że cena paczki zależy od jej wymiarów i wagi. Obecnie wszystkie firmy kurierskie wymagają aby przesyłki były opakowane w karton. Jeżeli jesteś już pewien gabarytów swojej paczki do Irlandii możesz przystąpić do zamówienia kuriera. W tym celu wejdź na stronę, gdzie zamówisz paczkę do Irlandii. Wybierz kierunek transportu Polska - Irlandia lub Irlandia - Polska. Na wybranym kierunku oferujemy usługi „od drzwi do drzwi”, co oznacza, że przesyłka zostanie odebrana od nadawcy i dostarczona do odbiorcy przez wybranego kuriera. 

 
Wypełnij formularz i wyślij paczki do Irlandii. Wpisz wagę oraz wymiary przesyłki.

Po wybraniu opcji „następny krok” wyświetli się lista dostępnych firm kurierskich wraz z ceną za paczkę do Irlandii.

Ile kosztuje paczka do Irlandii?

Cana paczek do Irlandii zależy od wagi, jej wartości oraz wymiarów. Najtańsza ofertę na duże i ciężkie paczki do Irlandii ma kurier DPD - przesyłkę do 31,5kg wyślesz za jedyne 137,39 zł. Firma DPD stosuje jedną cenę na paczki od 20 do 31,5 kg. W GLS i UPS cena paczki zależy od jej wagi. Przykładowo za paczkę o wadze 30 kg zapłacisz: w GLS 390,59 zł, w UPS 173,89 zł. Każdy z Przewoźników oferuje inne ubezpieczenie - informacje te znajdziesz w opisie usługi.

Poniżej wycena 2 kg paczki do Irlandii na dzień 31.05.2024.

Paczki do Irlandii wyślesz kurierem DPD, GLS i UPS. Zamówienie składasz na stronie: https://przesylarka.pl


W kolejnym etapie należy uzupełnić wartość paczki, jej zawartość oraz wskazać datę odbioru paczki od nadawcy. Możesz wybrać datę z kalendarza na miesiąc do przodu. Jeśli jakiś dzień jest dniem wolnym - będzie on zablokowany i nie bedzie można zamówić kuriera.
Następnie zostaniesz poproszony o uzupełnienie adresów nadawcy i odbiorcy. Upewnij się, że wszystkie dane, w tym lokalny numer telefonu odbiorcy, zostały poprawnie wpisane.
Ostatni krok to opłata za zamówienie. Już na samym początku możesz wybrać jedną z trzech dostępnych walut: PLN, EUR i GBP. U nas sam decydujesz jaką firmą chcesz przetransportować paczkę do Irlandii i płacisz jak Ci wygodniej. Po dokonaniu płatności otrzymasz potwierdzenie złożenia zamówienia.
Od tego momentu Twoja paczka jest już w dobrych rękach:)

 


Ile idzie paczka do Irlandii

Czas transportu różni sie w zależności od wybranej firmy kurierskiej. Średni czas transportu paczki do Irlandii wynosi 4-5 dni roboczych.

  • Firma DPD Classic doręczy przesyłkę do Irlandii w ciągu 3-7 dni roboczych. 
  • Kurier GLS dowiezie przesyłke do Irlandii i z Irlandii do Polski w ciągu 3 - 9 dni roboczych.
  • UPS - dostarczy paczkę do oraz z Irlandii w ciągu 3 - 9 dni roczych.
  • UPS Express w ciągu 2 dni jest w stanie oddać paczkę w ręce odbiorcy.

Przy liczeniu czasu transportu należy pamiętać, że dzień odbioru paczki jest "dniem zero", a weekendy nie są brane pod uwagę do średniego i gwarantowanego czasu transportu.

Gdzie jest moja paczka?

Zastanawiasz się, gdzie aktulanie znajduje się Twoja paczka do Irlandii? W dniu odbioru paczki otrzymasz od nas numer przesyłki, dzięki czemu będziesz mógł śledzić jej transport online. Paczkę można śledzić już w tym samym dniu, kiedy kurier odebrał ją od Ciebie. Zdarza się, że skany paczek nie są aktualizowane na bieżąco i występuje 2-3 dniowa przerwa. Wynika ona najczęściej z tego, że paczki nie są skanowane w każdej sortowni lub transport pomija jakąś sortownię. Jeżeli skanynie aktualizuja się dłużej niż 4 dni - prosimy o kontakt - zajmiemy się sprawą.

Przesyłkę do Irlandii możesz sledzić na naszej stronie - https://przesylarka.pl/zlokalizuj wpisując numer zamówienia lub numer trackingwy oraz na stronie wybranego Przewoźnika (tylko po numerze listu przewozowego):

Kiedy kurier doręczy moją paczkę do Irlandii?

W dniu doręczenia Klient otrzymuje informację sms-owo lub mailowo o podjeździe kuriera. Nie ma możliwości ustalenia, o której godzinie kurier dostarczy paczkę na terenie Irlandii. Doręczenia mają miejsce między godziną 9:00 a 18:00 czasu lokalnego. Po doręczeniu paczki wyślemy maila do Odbiorcy i Nadawcy potwierdzającego dostarczenie paczki w Irlandii.

Częściowe doręczenie - co to takiego?

Jeżeli nadawca wysyłał kilka pacek do tego samego odbiorcy może się zdarzyć, że paczki zostaną doręczone w innych dniach. Dlaczego? Przesyłki mogły zostać rozdzielone w sortowni i trafić na różne tiry, a tym samym dotrzeć do Irlandii w innym czasie.

Doręczenie paczki - na co zwrócić uwagę?

Przy odbiorze paczki należy ją sprawdzić. Jeżeli karton jest uszkodzony z zewnątrz - trzeba spisac protokół szkody z kurierem. Jeżeli po odjeździe kurira zauważysz, że przedmioty w paczce są zniszczona, a karton nie nosił znaków zniszczenia - skontaktuj sie z nami jak najszybciej, abyśmy umówili kuriera na spisanie protokołu szkody.

Jeżeli masz więcej pytań dotyczących wysyłki paczki do Irlandii - serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym przesympatycznym Biurem Obsługi Klienta.

List przewozowy - paczka do Irlandii i z Irlandii do Polski

Zamawiając kuriera do Irlandii możesz skorzystać z opcji: DPD, GLS oraz UPS. Wybierając usługę DPD i GLS nie musisz drukować listu przewozowego - kurier będzie miał z sobą wydrukowane etykiety na Twoją paczkę. Korzystając z usług kuriera UPS - samodzielnie należy wydrukowac list przewozowy i nakleić go na paczkę przed przyjazdem kuriera. 

Zobacz, jakim kurierem wyślesz paczkę do Irlandii bez koniczności drukowania etykiety.

Czego nie można wysyłać w paczce do Irlandii

Do Irlandii, podobnie, jak do innych krajów UE, gdzie odbywa się transport drogowy funkcjonuje lista towarów zabranionych. Są to przedmioty, która są zabronione w transporcie kurierskim, a ich wysłanie może się wiązać z karą od służb celnych (w przypadku przewozu towarów objętych akcyzą (np.tytoń, alkohol). 

W paczkach w transporcie drogowym nie można wysyłać niektórych produktów. Zobacz, które przedmioty są zabronione w paczkach do Irlandii.

Kurier do Irlandii 

W Przesyłarka.pl możesz wysłać paczkę do Irlandii trzema serwisami kurierskimi: DPD, GLS i UPS. Według naszych danych, 80% Klientów wybiera kuriera DPD do transportu paczki do Irlandii.
 

Czytaj więcej:

Jak wysłać paczkę do Irlanii Północnej - poradnik

Cena paliwa a cena usługi kurierskiej

Jak wysłać tanie przesyłki kurierskie? Zamów paczkę w 3 minuty!

Jak wysłać paczki do Anglii - zamów kuriera


Fot. Dimitry Anikin on Pexels