Czytelnia
Jak wysłać paczkę do Irlandii?

Jak wysłać paczkę do Irlandii?

Szacuje się, że liczba Polaków zamieszkujących wyspę to około 120 000. Wybierasz się na wakacje do Irlandii? A może chcesz wysłać prezenty dla rodziny czy przyjaciół? Zobacz jak szybko i wygodnie wysłać z nami tanie paczki do Irlandii.

 

Aby dokonać wyceny przesyłki należy ją najpierw dokładnie zmierzyć i zważyć. Pamiętaj, że cena paczki zależy od jej wymiarów i wagi. Obecnie wszystkie firmy kurierskie wymagają aby przesyłki były opakowane w karton. Jeżeli jesteś już pewien gabarytów swojej paczki do Irlandii możesz przystąpić do zamówienia kuriera. W tym celu wejdź na stronę https://przesylarka.pl/zamow-przesylke i wybierz kierunek transportu Polska - Irlandia. Na wybranym kierunku oferujemy usługi „od drzwi do drzwi”, co oznacza, że przesyłka zostanie odebrana od nadawcy i dostarczona do odbiorcy przez wybranego kuriera. 

Wypełnij formularz i wyslij paczke do Irlandii. Wpisz wagę oraz wymiary paczki.

Po wybraniu opcji „następny krok” wyświetli się lista dostępnych firm kurierskich wraz z ceną za paczkę do Irlandii. Najtańsza oferta to usługa DPD Classic, w której przesyłka do 31,5kg kosztuje jedyne 112,99 zł. Kolejno w GLS i UPS cena paczki zależy od jej wagi. Przykładowo za paczkę o wadze 25 kg zapłacisz: w GLS 142,99 zł, w UPS 190,49 zł. Każdy z Przewoźników oferuje inne ubezpieczenie-informacje te znajdziesz w opisie usługi.

Paczki do Irlandii wyślesz kurierem DPD, GLS i UPS. Zamówienie składasz na stronie: https://przesylarka.pl/zamow-przesylke

W kolejnym etapie należy uzupełnić wartość paczki, jej zawartość oraz wskazać datę odbioru paczki od nadawcy. Następnie zostaniesz poproszony o uzupełnienie adresów nadawcy i odbiorcy. Upewnij się, że wszystkie dane, w tym lokalny numer telefonu odbiorcy, zostały poprawnie wpisane. 

Ostatni krok to opłata za zamówienie. Już na samym początku możesz wybrać jedną z trzech dostępnych walut: PLN, EUR i GBP. U nas sam decydujesz jaką firmą chcesz przetransportować paczkę do Irlandii i płacisz jak Ci wygodniej. Po dokonaniu płatności otrzymasz potwierdzenie złożenia zamówienia. 

Od tego momentu Twoja paczka jest już w dobrych rękach:)

Ile jedzie paczka do Irlandii?

Czas transportu różni sie w zależności od wybranej firmy kurierskiej. Średni czas transportu przesyłki do Irlandii wynosi 4-5 dni roboczych.

  • Firma DPD Classic doręczy przesyłkę w ciągu 3-7 dni roboczych. 
  • Kurier GLS dowiezie przesyłke w ciągu 3 - 9 dni roboczych.
  • UPS - dostarczy paczkę w ciągu 3 - 9 dni roczych.
  • UPS Express w ciągu 2 dni jest w stanie oddać paczkę w ręce odbiorcy.

Przy liczeniu czasu transportu należy pamiętać, że dzień odbioru paczki jest "dniem zero", a weekendy nie są brane pod uwagę do średniego i gwarantowanego czasu transportu.

Tracking paczek na trasie Polska - Irlandia - Polska

W dniu odbioru paczki otrzymasz od nas numer przesyłki, dzięki czemu będziesz mógł śledzić jej transport online. Paczkę można śledzić już w tym samym dniu, kiedy kurier odebrał ją od Ciebie. Zdarza się, że skany paczek nie są aktualizowane na bieżąco i występuje 2-3 dniowa przerwa. Wynika ona najczęściej z tego, że paczki nie są skanowane w każdej sortowni lub transport pomija jakąś sortownię. Jeżeli skanynie aktualizuja się dłużej niż 4 dni - prosimy o kontakt - zajmiemy się sprawą.

Przesyłakę do Irlandii możesz sledzić na naszej stronie - https://przesylarka.pl/zlokalizuj/ wpisując numer zamówienialub numer trackingwy oraz na stronie wybranego Przewoźnika (tylko po numerze listu przewozowego):

Kiedy kurier doręczy moją paczkę?

W dniu doręczenia Klient otrzymuje informację sms-owo lub mailowo o podjeździe kuriera. Nie ma możliwości ustalenia, o której godzinie kurier dostarczy paczkę na terenie Irlandii. Doręczenia mają miejsce między godziną 9:00 a 18:00 czasu lokalnego.

Częściowe doręczenie - co to takiego?

Jeżeli nadawca wysyłał kilka pacek do tego samego odbiorcy może się zdarzyć, że paczki zostaną doręczone w innych dniach. Dlaczego? Przesyłki mogły zostać rozdzielone w sortowni i trafić na różne tiry, a tym samym dotrzeć do Irlandii w innym czasie.

Doręczenie paczki - na co zwrócić uwagę?

Przy odbiorze paczki należy ją sprawdzić. Jeżeli karton jest uszkodzony z zewnątrz - trzeba spisac protokół szkody z kurierem. Jeżeli po odjeździe kurira zauważysz, że przedmioty w paczce są zniszczona, a karton nie nosił znaków zniszczenia - skontaktuj sie z nami jak najszybciej, abyśmy umówili kuriera na spisanie protokołu szkody.

Jeżeli masz więcej pytań dotyczących wysyłki paczki do Irlandii - serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym przesympatycznym Biurem Obsługi Klienta.

 
Fot. Dimitry Anikin on Pexels
 
Rozmawiaj z konsultantem