Czytelnia
Jak wysłać tanie przesyłki kurierskie? Zamów paczkę w 3 minuty!

Jak wysłać tanie przesyłki kurierskie? Zamów paczkę w 3 minuty!

Chcesz wysłać prezent? Sprzedajesz towar online? Rodzina lub bliscy są daleko i chcesz pokazać, że o nich pamiętasz przy okazji ważnych dni jak Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca, czy Wigilia? Podpowiadamy, jak możesz tanio wysłać przesyłki kurierskie.
 

 

Streszczenie, jak tanio wysłać przesyłkę kurierską:
1. Szybko, tanio i bezproblemowo zamówisz paczkę na Przesylarka.pl.
2. Najtańszym kurierem jest najczęściej firma DPD.
3. Broker kurierski to pośrednik między Tobą lub Twoją firmą a przewoźnikiem (DPD, GLS, UPS, DHL i Parcelforce).
4. W usłudze DPD i GLS nie musisz drukować etykiety - kurier będzie miał list przewozowy.

 

Jak wysłać paczkę?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – szybko, tanio i bezproblemowo. Taką właśnie usługę oferuje broker kurierski Przesyłarka.pl. Na stronie znajdziesz oferty najlepszych i sprawdzonych firm kurierskich: DPD, DHL, GLS, UPS i Parcelforce. Po wpisaniu kierunku wysyłki oraz wagi i wymiarów paczki otrzymasz listę kurierów, którzy przetransportują Twoją paczkę wraz z ceną za usługę. To Ty decydujesz, którego kuriera wybierzesz. Najtańszy kurier będzie na pierwszej pozycji. Zamiast stać w kolejce na Poczcie lub obciążać znajomych dodatkowym pakunkiem, możesz złożyć zamówienie online w 3 minuty (potwierdzone statystykami) i zamówić kuriera pod dowolny adres. 

Jaki kurier jest najtańszy?

W ofercie, którą znajdziesz na stronie brokera kurierskiego Przesylarka.pl cena usługi zależy od kierunku, wagi i wymiarów paczki oraz wartości ubezpieczenia. Z doświadczenia wiemy, że na kierunku krajowym najtańszą opcją wysyłki jest kurier DPD, a na kierunkach międzynarodowych eksportowych DPD lub DHL, a importowych: DPD i UPS. Najtańszy kurier pojawi się jako pierwszy w wynikach wyszukiwania. Nie zawsze najtańszy kurier jest najlepszy – może się zdarzyć, że czas transportu na danym kierunku będzie dłuższy w usłudze najtańszej, ale to są wyjątki. 

Youtube Preview

Czym jest broker kurierski?

Broker kurierski to pośrednik między Klientem indywidualnym lub biznesowym a firmą kurierską. Ze względu na duży wolumen wysyłanych przesyłek, broker ma szanse wynegocjować niższą cenę w firmie kurierskiej i nawet po nałożeniu swojej marży zaoferować usługę taniej niż bezpośrednio w firmie kurierskiej. Są też firmy kurierskie, które nie przyjmują pojedynczych paczek od osób indywidualnych ani biznesów i dzięki brokerowi kurierskiemu Przesyłarka.pl masz szansę zamówić paczkę „od drzwi do drzwi”.
 

Kurierzy w Polsce i za granicą

Najczęściej „trzyliterowe” firmy kurierskie są międzynarodowymi spółkami i działają zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. Każda z firm pozycjonuje się w innym przedziale cenowym i jakościowym oferując dodatkowe cechy usługi: sms z numerem do kuriera, informacja o godzinie odbioru i doręczenia paczki, możliwość przekierowania doręczenia czy serwis expressowy. Od Ciebie zależy, jakie funkcje usługi kurierskiej mają dla Ciebie największe znaczenie i ile jesteś w stanie za nie zapłacić.

Odbiór i doręczenie paczki 

Zamawiając taniego kuriera na Przesyłarka.pl wybierasz dzień, kiedy paczka ma być odebrana od nadawcy. Według naszych statystyk 95%-97% paczek odbieranych jest w pierwszym terminie. Niestety zdarzają się sytuację, kiedy kurier nie podjedzie po paczkę i błędnie oznaczy jej status (np. paczka niegotowa). Takie sytuacje wynikają z kilku czynników – kurier może zachorować i oddział nie znalazł zastępstwa na dany region, może się zepsuć samochód i odbiór będzie niemożliwy lub zwyczajnie w świecie kurier nie zdąży podjechać pod wskazany adres ze względu na dużą liczbę przesyłek w danym dniu i w danym rejonie. Dużą część pracowników firm kurierskich stanowią obcokrajowcy (np. Ukraińcy), którzy z uwagi na obecną sytuację musieli wrócić do kraju, co sprawia, że wiele firm kurierskich boryka się z brakami kadrowymi.

Jak wysłać paczkę kurierem?

Jeżeli chcesz wysłać dużą paczkę (np. 30 kg i wymiary powyżej 50x50x50) zastosuj odpowiedni karton do wysyłki. Musi on być nowy lub niezużyty, w kształcie prostopadłościanu, bez wypukłości i wystających elementów. Nie owijaj go folią stretch tylko zabezpiecz łączenia taśmą klejącą. Puste przestrzenie musza być wypełnione wypełniaczami, papierem lub innym materiałem w taki sposób, aby towary nie przemieszczały się wewnątrz i miały osłonę. 

Mam problem z paczką. Co zrobić?

Pamiętaj, że usługę zakupiłeś w Przesyłarka.pl i to my widniejemy jako płatnik w firmie kurierskiej. Skontaktuj się z nami, a nasz Dział Obsługi Klienta uzyska informacje dla Ciebie i załatwi potrzebne sprawy. Mniej na uwadze, że broker kurierski nie jest wykonawca usługi. To nie nasz kurier wozi paczki, tylko kurier wybranej przez Ciebie firmy kurierskiej, a wszelkie pytania lub ewentualne nieprawidłowości musi ustalić z przewoźnikiem. Zdarza się, że na odpowiedź musimy poczekać. Bez konkretów otrzymanych od obsługi klienta firmy kurierskiej nie mamy jak wrócić do Ciebie z informacją. Nie chcesz chyba, żebyśmy przekazywali niesprawdzone informacje. Poczekaj i bądź pewien, że działamy w Twojej sprawie.

 

Jeżeli chcesz wysłać tanie przesyłki kurierskie, możesz skorzystać z usług brokera kurierskiego Przesyłarka.pl i wybrać tego kuriera, który najbardziej Ci odpowiada. U nas to Ty wybierasz. Jeżeli masz pytania odnośnie wysyłki paczki kurierem – zapraszamy do kontaktu.

Czytaj więcej:

Broker usług kurierskich - sposób na tańszą przesyłkę

Jak zapakować paczkę kurierską - przewodnik

Jak zamówić kuriera?