Czytelnia

Jak wysłać paczki z Irlandii do Polski

Zobacz, jak szybko, sprawnie i tanio możesz wysłać paczki z Irlandii do Polski. Do wyboru masz sprawdzone firmy kurierskie, które przetransportują Twoją paczkę z Irlandii – UPS i GLS.

 

 


Streszczenie najważniejszych informacji o wysyłce paczek z Irlandii do Polski:
1. Paczki z Irlandii zamówisz online w 3 minuty i wyślesz kurierem UPS i GLS.
2. Cena 10 kg paczki z Irlandii to 144,69 zł kurierem UPS.
3. Doręczenie paczki z Irlandii następuje średnio w ciągu 5-7 dni roboczych.

 

Jak zamówić paczkę z Irlandii do Polski?

Zamówienie paczki z Irlandii do Polski zacznij od złożenia zamówienia na stronie Przesylarka.pl. Wybierz kierunek Irlandia – Polska, wpisz wagę i wymiary paczki. Klikając przycisk Dalej zobaczysz oferty firm kurierskich, które przewiozą Twoje paczki z Irlandii do Polski. (zdjęcie)

Ile kosztuje paczka z Irlandii do Polski?

Cena paczki z Irlandii do Polski zależy od wagi i wymiarów kartonu. Firmy kurierskie wprowadziły tzw. wagę gabarytową, gdzie przeliczane są wymiary na wagę. Więcej o wadze gabarytowej znajdziesz w naszym tekście - Waga gabarytowa paczki czyli o co w tym chodzi?

Paczki z Irlandii do Polski wyślesz najtaniej firmą UPS. Ceny zaczynają się od ok. 144 zł za 2 kg przesyłkę po ok. 195 zł za 30 kg paczkę. Firma GLS jest droższa i paczki kosztują nawet powyżej 200 zł.


Paczki z Irlandii do Polski wyslesz kurierem UPS i GLS. Czas transportu to ok. 5-7 dni.

Ile idzie paczka z Irlandii do Polski?

Paczki z Irlandii do Polski transportowane są zazwyczaj w ciągu 5-7 dni roboczych. Wyjątkiem jest UPS Express, gdzie paczka powinna zostać doręczona na drugi dzień roboczy. Do czasu transportu nie wlicza się dnia odbioru oraz dni wolnych od pracy. 

Odbiór paczki z Irlandii można zamówić na kolejny dzień roboczy w usłudze GLS (zamówienie należy opłacić do godziny 14.00 czasu polskiego) lub na ten sam dzień w usłudze UPS. 

Jak śledzić paczkę z Irlandii do Polski?

Po złożeniu i opłaceniu zamówienia w Przesyłarka.pl otrzymasz numer zlecenia od Przesyłarki oraz numery trackingowe wybranej firmy kurierskiej. Wystarczy, że na stronie https://przesylarka.pl/zlokalizuj/ wpiszesz numer zamówienia, a uzyskasz informacje na temat swojej przesyłki z Irlandii.

Możesz także śledzić paczkę bezpośrednio na stronach firm kurierskich. Wtedy wymagane będzie wpisanie numeru trackingowego paczki. Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu Gdzie jest moja paczka? Jak śledzić przesyłkę?

Czy muszę drukować list przewozowy na paczkę z Irlandii?

Konieczność drukowania etykiety zależy od wybranej firmy kurierskiej. Jeśli decydujesz się wysłać paczkę kurierem UPS należy wydrukować etykietę i przykleić ją na paczkę przed przyjazdem kuriera. Jeśli chcesz wysłać paczkę z Irlandii firmą GLS nie musisz nic drukować. Kurier przywiezie list przewozowy i naklei go na paczkę. Więcej na temat drukowania etykiet znajdziesz w artykule Jak nadać paczkę bez etykiety?

Czy paczki z Irlandii do Polski są ubezpieczone?

Zarówno w przypadku kuriera UPS, jak i GLS paczki z Irlandii do Polski są ubezpieczone na wypadek uszkodzenia w transporcie lub zagubienia. Obie firmy przyjmują tzw. wskaźnik SDR do szacowania wartości ubezpieczenia. Co to oznacza? Każdy kg paczki jest ubezpieczony do ok. 42 zł. Jeżeli paczka waży 10 kg – ubezpieczenie w cenie to 10 x 42 = 420 zł, paczka o wadze 30 kg będzie ubezpieczona do 30 x 42 = 1 260 zł. Istanieje możliwość dodatkowego ubezpieczenia towaru w przesyłce. Opcja ta jest dodatkowo płatna, ale pozwala zabezpieczyć cenniejszy towar w przesyłce z Iralndii. 

Czego nie można wysyłać w paczce z Irlandii?

Firmy kurierskie mają indywidulane regulaminy dotyczące towarów zabronionych w transporcie. Nie możesz wysłać alkoholu, tytoniu, narkotyków, materiałów pirotechnicznych, substancji płynnych, żywych zwierząt i roślin oraz produktów szybko psujących się. Listę towarów zabronionych zamieściliśmy w naszym Regulaminie

Jeżeli masz pytania dotyczące wysyłki paczki z Irlandii do Polski – skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na pytania i rozwiejemy wątpliwości. 

Czytaj więcej: