Czytelnia
Gdzie jest moja paczka? Jak śledzić przesyłkę?

Gdzie jest moja paczka? Jak śledzić przesyłkę?

Twoja przesyłka została odebrana przez kuriera? Super! Teraz chcesz wiedzieć, gdzie jest Twoja paczka? Musisz pilnie wyjść, a przesyłka jest w drodze? Firmy kurierskie pomyślały o tym. Nadając paczkę, zawsze możesz ją śledzić online.

 

Śledzenie przesyłki

Po złożeniu zamówienia i dokonaniu płatności, otrzymasz na adres email numer identyfikacyjny wygenerowany przez wybranego Przewoźnika - jest to tzw. numer trackingowy. Numer generowany jest najczęściej w dniu planowanego odbioru paczki i wysyłany rano na Twój adres email. Wyjątkowo możesz otrzymać numer razem z dokumentami celnymi i etykietami zaraz po opłaceniu zamówienia (w przypadku wyboru usług, w których samodzielnie drukujesz etykietę).

1. Każdą przesyłkę możesz śledzić dopiero po odbiorze przez kuriera. Wystarczy, że wejdziesz na główną stronę Przesyłarka.pl. Opcja śledzenia paczki widoczna jest tuż pod rubryką wyceny paczki. Wpisz numer zlecenia z Przesyłarka.pl lub numer trackingowy od przewoźnika. Dodatkowo wprowadziliśmy opcję powiadomień sms i mailowych w momencie odbioru paczki i doręczenia. Korzystamy z systemu Parcel Alert, dzięki któremu wysyłamy na adres email powiadomienie o odebraniu przesyłki oraz jej doręczeniu do adresata. Dzięki Parcel Alert wiemy także, że coś się dzieje nietypowego z Twoją paczką i możemy zareagować zanim Ty dowiesz się, że cos jest nie tak. Usługa ta jest dla Klientów Przesyłarka.pl darmowa.
 

Na stronie https://przesylarka.pl/zlokalizuj możesz śledzić swoją przesyłkę.
 

Pamiętaj, że skany paczki nie są aktualizowane w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że pierwszy skan odbioru może być widoczny dopiero, gdy kurier wróci do oddziału (około 18:00), a dyspozytor zarejestruje paczkę w systemie. Dodatkowo skany nie są aktualizowane codziennie. Średni czas aktualizacji między jedną sortownią, a drugą to około 48-72h (wyłącznie dni robocze).  Nie licz weekendu do dni transportu. Przesyłki w weekend nie są transportowane. Przechowywane są wtedy w sortowniach.

2. W zależności od wyboru firmy kurierskiej, paczka rejestrowana jest tylko na kilku kluczowych etapach transportu. Oznacza to, że skanowana jest tylko w kilku sortowniach, a nie w każdym kraju transportu. 

Usługa GLS: Kraj nadania, Niemcy (nie zawsze), Kraj doręczenia

Usługa DPD i Świat Przesyłek: Polska (oddział nadający, Nysa), Wielka Brytania (usługa wstrzymana ze względu na Brexit)

Usługa DPD International i Drop Off: Wielka Brytania, Holandia( tam odbywa się odprawa celna importowa), Polska

Usługa Parcelforce: Wielka Brytania, Polska

Usługa UPS: Kraj nadania, Niemcy, Kraj doręczenia

Usługa DPD Classic: Przesyłka krajowa- skany wyłącznie z Polski

3. Dodatkowo swoją paczkę możesz śledzić bezpośrednio na stronie wybranego Przewoźnika. Pozwala to na uzyskanie większej liczby szczegółów dotyczących doręczenia. Przykładowo przy doręczeniu paczki DPD w Polsce, na stronie możesz znaleźć numer telefonu do kuriera doręczającego. W przypadku firmy Parcelforce, w dniu doręczenia, na stronie znajdziesz planowane godziny przyjazdu kuriera pod Twój adres.

Śledzenia paczki - co oznaczają statusy

Śledząc swoją paczkę DPD, DHL, GLS, UPS Parcelforce zobaczysz kilka powtarzających się statusów. Wyjaśniamy, co oznaczają:

  • Złożono zlecenie odbioru paczki - dane zlecenia zostały przesłane do firmy kurierskiej
  • Paczka odebrana od Nadawcy - kurier odebrał paczkę od Nadawcy
  • Paczka zarejestrowana w filii  - Polska - paczka została zeskanowana w oddziale firmy kurierskiej
  • Paczka zarejestrowana w filii GLS - paczka dotarła do oddziału zagranicznego
  • Received at delivery depot - paczka jest w oddziale doręczającym
  • Prepared for delivery - paczka jest przygotowana do doręczenia
  • Paczka w doreczeniu - paczka jest wydana do doręczenia
  • Delivered - paczka została doręczona do Odbiorcy

 

Gdzie jest moja paczka GLS?

Gdy kurier GLS w Polsce nie zastanie Odbiorcy pod adresem lub paczka nie przekracza 20 kg, może wyjątkowo doręczyć ją do pobliskiego punktu w okolicy Twojego adresu. Ta informacja wraz z dokładnym adresem punktu będzie widoczna na stronie GLS.

Pamiętaj, że przy wyborze firmy GLS na kierunku Polska - UK, GLS nie funkcjonuje w Wielkiej Brytanii, a paczki doręcza firma Parcelforce. 

W momencie, gdy trafi do sieci UK, możesz ją śledzić bezpośrednio na stronie firmy doręczającej Parcelforce. Aby to zrobić, musisz podać numer paczki, który zaczyna się od liter EK/EH. 

W tym celu wejdź na stronę GLS (https://gls-group.eu/PL/pl/sledzenie-paczek) i podaj numer paczki, który otrzymałeś w dniu nadania na adres email (zaczyna się od cyfry 5). Po wpisaniu numeru, zobaczysz dane referencyjne, w tym numer paczki Parcelforce, pod którym możesz ją śledzić w Wielkiej Brytanii.

Ta informacja będzie widoczna również na naszej stronie w rubryce Śledzenie przesyłki.


Aby śledzić paczkę po stronie brytyjskiej, znajdź numer trackingowy zaczynający się od EK/EH.

Gdzie jest moja paczka Parcelforce?

Wpisz numer, który znalazłeś na stronie firmy GLS (numer EH/EK):

Kiedy Twoja paczka Parcelforce będzie wydana kurierowi do doręczenia, na stronie pojawi się informacja o godzinach przyjazdu. 

W tej sytuacji status przesyłki wskaże „Out for delivery”. Ten status musi być widoczny, aby uzyskać czas podjazdu. Kliknij na czerwony prostokąt w górnym prawym rogu strony, aby sprawdzić planowane godziny przyjazdu kuriera.

Możesz samodzielnie sprwdzić orientacyjne godziny podjazdu kuriera na stronie Parcelforce.
 

Jak tylko klikniesz na „My Parcel live”, zobaczysz mapkę z aktualną pozycją kuriera wraz z jego imieniem i godzinami przyjazdu. To bardzo wygodna opcja, w przypadku, gdy nie możesz czekać na kuriera cały dzień.

Paczkę nadaną przez Parcelforce do Wielkiej Brytanii możesz śledzić na całym etapie transportu bezpośrednio na stronie pod tym samym linkiem. 
 

Gdzie jest moja paczka DPD?


Paczki wysłane DPD International Parcel i DPD Drop OFF możesz śledzić na stronie https://www.dpd.co.uk/

 

Dopiero kiedy paczka trafi do sieci DPD Polska, wejdź na stronę: https://www.dpd.com.pl/

Gdy paczka zostanie wydana do doręczenia, na stronie DPD Polska znajdziesz numer telefonu do kuriera. Wpisz numer trackingowy.

Następnie kliknij na małą strzałkę obok informacji „Sprawdź telefon do kuriera”. Wypełnił rubryki „Kod pocztowy Odbiorcy” i „Przepisz kod z obrazka”, a następnie kliknij przycisk „Pokaż”. W tej chwili zobaczysz pełny numer do kuriera doręczającego.


Samodzielnie możesz sprawdzić numer telefonu do kuriera DPD.

Moja paczka DPD

W przypadku przesyłek krajowych, możesz je śledzić na stronie DPD na całym etapie transportu.

Gdzie jest moja paczka UPS?

Pamiętaj jednak, że przy wyborze tej usługi, nie ma możliwości uzyskania godzin doręczenia lub numeru do kuriera. Kurierzy najczęściej sami kontaktują się z Odbiorcą przed planowanym doręczeniem.

 


Gdzie jest paczka DPD i Świat Przesyłek?

Pamiętaj, że to usługa łączona, co oznacza, że w przewozie paczki biorą udział trzy firmy przewozowe. Musisz uzbroić się w cierpliwość, ponieważ czas transportu się wydłuży do 7-10 dni roboczych, a skany aktualizują się rzadziej niż co 2 dni robocze. W dniu nadania na adres email otrzymasz trzy numery do śledzenia paczki. Numer DPD, Świat Przesyłek oraz UK Mail (DHL).

W pierwszym etapie, paczkę odbiera od Nadawcy kurier DPD i dostarcza do Nysy firmie Świat Przesyłek. Tutaj status możesz śledzić z numerem DPD pod poniższym linkiem: https://www.dpd.com.pl/. Czas przewozu na tym etapie to zazwyczaj 1 dzień roboczy.

Następnie paczka przekazana jest firmie Świat Przesyłek w Nysie. Wejdź na stronę https://swiatprzesylek.pl/tt/ podając 15 cyfrowy numer. Na tym etapie transportu skany nie są aktualizowane przez dłuższy czas, aż do momentu, gdy paczka trafi do Wielkiej Brytanii.

 

Ostatni krok to doręczenie paczki przez firmę UK Mail (DHL). Śledź status na stronie Przewoźnika i podaj 14 cyfrowy numer otrzymany mailowo.

Jak tylko paczka zostanie wydana do doręczenia, na stronie DHL pojawi się mapka wraz z godzinami doręczenia paczki przez kuriera.

Jeżeli potrzebujesz pomocy przy zlokalizowaniu swojej przesyłki - skontaktuj się z nami.

 

 

 

Rozmawiaj z konsultantem