Czytelnia
Jakie czynniki wpływają na koszty wysyłki paczek do Irlandii?

Jakie czynniki wpływają na koszty wysyłki paczek do Irlandii?

Koszty wysyłki paczek do Irlandii są uzależnione od różnych czynników, które mogą wpływać na ostateczną cenę przesyłki. Przed nadaniem paczki warto je poznać.

 

 

Streszczenie najważniejszych informacji o tym, jakie czyniki wpływają na koszty wysyłki paczek do Irlandii:
1. Paczki do Irlandii zamówisz online w 3 minuty.
2. Cena 10 kg paczki do Irlandii to 122,19 zł kurierem DPD.
3. Koszt 10 kilogramowej przesyłki z Irlandii do Polski to 155,19 zł serwisem UPS Standard.

Zamówienie przesyłki do Irlandii

Jeśli chcesz wysłać przesyłkę do Irlandii, to najpierw powinieneś znaleźć najlepszą ofertę. W porównywarce usług kurierskich Przesyłarka.pl otrzymasz dostępne opcje transportu dla swojej paczki. Wystarczy, że wybierzesz kierunek, czyli w tym przypadku Irlandia - Polska lub Polska - Irlandia oraz podasz wagę i wymiary przesyłki 

Pamiętaj, że jednym z najważniejszych czynników wpływających na koszty wysyłki paczek jest ich waga. Zazwyczaj większa waga paczki wiąże się z wyższymi kosztami wysyłki, ponieważ większe paczki zajmują więcej miejsca na pokładzie kuriera, co generuje dodatkowe koszty logistyczne. Oprócz wagi, wielkość paczki również ma znaczenie dla kosztów wysyłki. Jeśli paczka jest bardzo duża i nieproporcjonalna do jej wagi, może wymagać dodatkowego miejsca w samochodzie, co może zwiększyć koszty przesyłki.

Zlecenie wysyłki paczki 

Kiedy już wybierzesz ofertę Przewoźnika, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, to możesz jeszcze zdecydować się na wybór dodatkowych opcji. Przede wszystkim musisz wybrać, jaki rodzaj opakowania chcesz zastosować. W Przesyłarka.pl dostępne są dwie opcje: standardowa, czyli karton o regularnym kształcie zabezpieczony jedynie taśmą klejącą na brzegach i łączeniach lub opakowanie niestandardowe, czyli np. karton o nieregularnym kształcie czy karton dodatkowo owinięty folią, streczem, papierem, sznurkiem itp. Miej też na uwadze, by do pakowania użyć solidnego i odpowiednio zabezpieczonego pudła, które może pomóc uniknąć uszkodzeń podczas transportu. Jeśli paczka jest źle zapakowana lub nieodpowiednio zabezpieczona, może to zwiększyć ryzyko uszkodzenia podczas transportu, co z kolei może prowadzić do dodatkowych kosztów związanych z reklamacjami lub naprawami.

Dodatkowe koszty wysyłki paczki 

Na koszt wysyłki paczki wpływa też jej wartość. Wszystkie przesyłki są ubezpieczone na czas transportu na wypadek zaginięcia lub uszkodzenia. Podczas nadawania przesyłki należy zadeklarować jej wartość. Jeśli ta kwota jest większa niż wartość ubezpieczenia zawartego w cenie transportu, to wówczas całkowity koszt transportu przesyłki może się zwiększyć. Ponadto dla przesyłek można wybrać też usługi dodatkowe, które są różne w zależności od Przewoźnika. Może to być na przykład informacja SMS o godzinie dostawy lub wybór godziny nadania przesyłki.

Ważną kwestią jest też rodzaj wybranej usługi. Jeśli zależy Ci na szybkiej dostawie paczki do Irlandii, koszty mogą być wyższe - im szybciej ma dotrzeć Twoja przesyłka, tym koszt transportu będzie większy. 

Porównując oferty różnych firm kurierskich w Przesyłarka.pl możesz sprawdzić oferty różnych dostawców, aby znaleźć najlepszą opcję pod względem ceny i jakości obsługi, która sprosta Twoim oczekiwaniom.

PRO TIP Pamiętaj, że składając zamówienie w Przesyłarce możesz liczyć na bardziej korzystne ceny niż składając takie samo zamówienie bezpośrednio u Przewoźnika. 

Czytaj więcej:

Jak wysłać paczki z Irlandii do Polski?

Najlepsze praktyki pakowania i zabezpieczania przesyłek dla wysyłek międzynarodowych z Irlandii