Czytelnia
To musisz wiedzieć przed wysyłką paczki do Hiszpanii

To musisz wiedzieć przed wysyłką paczki do Hiszpanii

Paczki do Hiszpanii możesz wysłać szybko, tanio i sprawnie dzięki Przesyłarka.pl. Nie ma znaczenia, czy wysyłasz jako osoba prywatna, czy jako firma – u nas każdy może wysyłać paczki do Hiszpanii. 

 

 
 

Najważniejsze informacje o wysyłce paczki do Hiszpanii:
1. Paczki do Hiszpanii wyślesz kurierem DPD, GLS i UPS. Za 30 kg przesyłke zapłacisz 147,89 zł w usłudze DPD.
2. Max. waga paczki doHiszpanii to 31,5 kg a obwód 300 cm.
3. Kurier DPD i GLS będzie miał etykiety. Wybierając UPS musisz wydrukować list przewozowy na paczkę do Hiszpanii.
4. Średni czas transportu paczki do Hiszpanii to 4-5 dni roboczych.
5. Nie owijaj paczki folia stretch ani żadnym innym materiałem.

 

Jak wysłać paczki do Hiszpanii?

Najszybciej i najwygodniej wyślesz paczki do Hiszpanii usługą kurierską. Wystarczy, że na stronie Prezsyrka.pl wybierzesz kierunek transportu – Polska – Hiszpania, wpiszesz wymiary i wagę przesyłki, a otrzymasz oferty firm kurierskich, z którymi współpracujemy i które możemy Ci zarekomendować do wysyłki. Każdy z kurierów do Hiszpanii będzie miał inne warunki przewozu. To Ty wybierasz usługę, która będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza.

Do wyboru masz kuriera DPD, GLS i UPS.

Ile kosztuje paczka do Hiszpanii?

Za 2 kilogramową przesyłkę do Hiszpani zapłacisz 100,19 zł w usłudze UPS, 112,99 zł serwisem GLS i 147,89 zł przewoźnikiem DPD. Inaczej rozłoży się układ najtańszego kuriera do Hiszpanii przy cięższych paczkach. Wysyłając 30 kg przesyłkę zapłacisz 147,89 zł kurierem DPD, 169,19 zł kurierem UPS i najdrożej, bo 197,99 zł w usłudze GLS

Firma DPD stosuje jedną cenę dla paczek od 1 do 31,5 kg, a w firmach GLS i UPS cena przesyłki wzrasta wraz z jej wagą i wymiarami.

Ile idzie paczka do Hiszpanii?

Średni czas dostawy paczki z Polski do Hiszpanii to 4-5 dni roboczych. Nie wliczamy do niego dni wolnych oraz weekendów. Paczka odebrana od nadawcy w poniedziałek, już w piątek może być w doręczeniu. Jeżeli planujesz wysłać paczkę zamiast bagażu – zaplanuj więcej czasu na doręczenie. Może się bowiem okazać, że kurier nie odbierze przesyłki w pierwszym terminie, a Ty niepotrzebnie będziesz stresować się i martwic, że bagaż nie dojedzie na czas.

Czy musze drukować etykietę przy wysyłce paczki do Hiszpanii?

To czy musisz, czy nie musisz drukować etykiety na paczki do Hiszpanii zależy od wybranej opcji transportu. Kurier DPD i GLS przywiezie listy przewozowe, więc Ty nie musisz nic drukować, tylko dopilnuj, aby kurier nakleił etykietę w Twojej obecności. W usłudze UPS wydruk etykiety jest po Twojej stronie. Należy przykleić list przewozowy na karton przed przyjazdem kuriera.

Jak śledzić paczki do Hiszpanii?

Każda przesyłka do Hiszpanii ma swój numer w serwisie Przesyłarka.pl orz w wybranej firmie kurierskiej. Po zeskanowaniu paczki przez kuriera od razu możesz śledzić jej losy albo na naszej stronie  lub na stronie wybranej firmy kurierskiej wpisując numer trackingowym, który został nadany twojej paczce do Hiszpanii, a który wyślemy Ci mailowo wraz z potwierdzeniem płatności. Więcej informacji znajdziesz we wpisie Gdzie jest moja paczka? Jak śledzić przesyłkę.

Doręczenie paczki w Hiszpanii

Kurierzy podejmą dwie próby doręczenia Twojej paczki do odbiorcy. Jeżeli nie zastaną go pod wskazanym adresem, paczkę skierują do najbliższego punktu pick-up, gdzie będzie trzeba ja odebrać osobiście. Może się zdarzyć, że paczka na terenie Hiszpanii wróci do oddziału i tam będzie czekała na odbiór. Jeżeli masz wątpliwości, gdzie znajduje się Twoja przesyłka – skontaktuj się z nami. Ustalimy miejsce i wyślemy Ci instrukcję, jak odebrać paczkę.

Jak zapakować paczkę do Hiszpanii?

Paczka do Hiszpanii powinna być w mocnym i w miarę nowym kartonie. Nie owijaj jej folia stretch ani żadnym innym materiałem. Wystarczy, że zabezpieczysz łączenia taśma klejącą. 

Paczka powinna mieć kształt prostopadłościanu, aby nie została uznana za niestandardową. Na paczki o nieregularnych kształtach, z wystającymi elementami, gdzie karton jest zgnieciony lub wypukły, nakładane są dodatkowe opłaty przez firmy kurierskie. Uniknij ich i odpowiednio zabezpiecz towar oraz zapakuj paczkę. Instrukcje pakowania znajdziesz w naszym tekście Jak zapakować paczkę kurierską oraz w Regulaminie – Pakowanie paczek. Opis paczki niestandardowej znajduje się w artykule Kiedy Twoja paczka jest niestandardowa 

Jeżeli masz pytania – skontaktuj się z nami. Zapraszamy.

Czytaj więcej:
Jak wysłać paczkę z Hiszpanii do Polski 

Jak najtaniej wysłać paczkę do Hiszpanii w 2024 roku?