Czytelnia
Jak wysłać paczkę z Hiszpanii do Polski?

Jak wysłać paczkę z Hiszpanii do Polski?

Hiszpania jest krajem, który słynie z malowniczych terenów, doskonałych warunków wypoczynkowych, pełnego słońca i dostępu do morza z niemal wszystkich stron. Wielu Polaków, którzy odwiedzają ten kraj lub przyjeżdżają w celach zarobkowych, decyduje się pozostać na dłużej. 

Wysyłka paczki do Polski z Madrytu, Barcelony czy innego miejsca wcale nie musi być czasochłonna i trudna. Kurier odbierze paczkę z terenu całej Hiszpanii. 

Wysyłka pocztą czy kurierem?

W Hiszpanii działa poczta, która nazywa się Correos. Jest odpowiednikiem poczty polskiej i jej główną działalnością jest wysyłka listów czy przekazy pieniężne. Placówki działają w systemie „numerkowym” – należy pobrać numerek i czekać w kolejce. Hiszpanie w ciągu dnia urządzają sobie czas wolny tzw. „sjestę”, wtedy większość punktów jest nieczynna.

Aby uniknąć oczekiwania na swoją kolej oraz sytuacji, że placówka jest zamknięta, kiedy tego potrzebujemy, warto skorzystać z wysyłki kurierskiej. Bez wychodzenia z domu nadasz swoją paczkę. 

Kurier może przyjechać z gotowymi dokumentami przewozowymi, dzięki czemu nie musisz nic wypełniać ani drukować. 

Jakiego kuriera wybrać?

Oferta kurierów na kierunku Hiszpania – Polska jest bardzo bogata. W dobie powszechnego dostępu do Internetu, za pewne jest to główne źródło gdzie poszukuje się informacji. Jednak można łatwo zgubić się w nadmiarze danych. Aby mieć porównanie cenowe i wybrać najkorzystniejszą opcję skorzystaj z porównywarki usług kurierskich, jaką jest Przesyłarka.pl. W jednym miejscu poznasz kilku przewoźników. 

Paczkę z Hiszpanii wyślesz kurierem DPD, GLS lub UPS. 

Każda firma jest dobrze znana na rynku międzynarodowym oraz zapewnia wysoką jakość świadczonych usług.

Cena transportu. 

Na cenę transportu wpływają 3 główne czynniki: kierunek wysyłki, waga oraz jej wymiary. Gdy znasz te wartości, dokonasz wyceny w ciągu kilku sekund.

Poniżej przykładowe ceny.

Usługa / waga paczki 5 kg 10kg 30 kg
DPD Classic 207,99 zł 207,99 zł 207,99 zł
GLS 185,99 zł 188,99 zł 209,99 zł
UPS Standard 198,29 zł 198,29 zł 229,39 zł


Najkorzystniej paczkę do 10 kg nadasz kurierem GLS, natomiast paczkę 30 kg – kurierem DPD. 

W cenę wliczone jest także podstawowe ubezpieczenie. Paczki o większej wartości warto dodatkowo ubezpieczyć. 

Opłaty możesz dokonać w wybranej prze siebie walucie : PLN / EUR / GBP poprzez PayPal, szybki przelew, kartę płatniczą lub przelew tradycyjny. 

Jak długo trwa dostawa?

Transport paczki z Hiszpanii do Polski w usługach ekonomicznych trwa średnio 4 – 5 dni roboczych. Bardzo rzadko paczki mają opóźnienia w transporcie. Doskonale rozwinięta infrastruktura i procesy logistyczne sprawiają, że paczki są transportowane każdego dnia. 

Szybką dostawę zapewnia opcja UPS Express Saver. Paczka w ciągu 2 – 3 dni może być już w Polsce. Szybsza dostawa wiąże się z wyższą ceną.

Czy muszę zanieść paczkę do punktu?

Nadanie paczki firmą kurierską gwarantuje Ci, że to kurier przyjedzie pod adres nadawcy i odbierze paczkę. 

Usługa „door to door” sprawia, że nie musisz nigdzie zawozić paczki. Jest to główny powód, dla którego warto wysłać paczkę z Hiszpanii kurierem. 

Na terenie Hiszpanii funkcjonuje około 6 000 urzędów pocztowych, z których można skorzystać, ale trzeba pójść i / lub pojechać tam osobiście. 

Czytaj więcej:

Jak wysłać paczkę do Hiszpanii