Czytelnia

​Jak wysłać paczki do Francji – poradnik

Chcesz wysłać paczkę do Francji i zastanawiasz się, jak zrobić to najszybciej i najlepiej? Wybierz przewoźnika na stronie Przesylarka.pl i wyślij paczkę do Francji kurierem DPD, UPS lub GLS w dobrej cenie.

 

 

Streszczenie informacji o wysyłce paczek do Francji
1. Paczki do Francji wyślesz kurierem DPD, GLS i UPS. Za 30 kg przesyłke zapłacisz 123,19 zł w usłudze DPD.
2. Max. waga paczki do Francji to 31,5 kg a obwód to 300 cm.
3. Kurier DPD i GLS będzie miał etykiety, ty nie musisz nic drukować. Wybierając UPS musisz wydrukować list przewozowy na paczkę do Francji.
4. Średni czas transportu paczki do Francji to 3-4 dni robocze.


Jak wysłać paczkę do Francji

Wystarczy na stronie Przesylarka.pl wybrać kierunek wysyłki Polska – Francja, wpisać wagę i wymiary przesyłki i otrzymasz oferty poszczególnych firm kurierskich. Na chwile obecną oferujemy wysyłkę paczki do Francji trzema kurierami DPD, UPS i GLS. Oferta każdego różni się ceną, czasem transportu oraz warunkami ubezpieczenia, o czym przeczytasz poniżej.

Ile kosztują paczki do Francji?

Cena paczki do Francji zależy od wagi rzeczywistej oraz jej wymiarów. Najtańszą opcją wysyłki paczki do 6 kg jest kurier UPS. Za 6 kg paczkę w usłudze UPS zapłacisz 112,19 zł, w GLS 136,89 zł, a kurierem DPD prześlesz paczkę do Francji w cenie 120,89 zł. Paczki cięższe niż 6 kg taniej jest wysłać do Francji kurierem DPD. W firmie DPD stosowana jest jedna cena dla paczek o wadze do 31,5 kg (gabarytowej lub rzeczywistej). Za 30 kg paczkę zapłacisz 123,19 zł.

Ile idzie paczka do Francji?

Średni czas transportu przesyłki do Francji trwa od 3 do 4 dni roboczych. Do czas tego nie wlicza się dnia odbioru paczki ani weekendów i dni świątecznych, ustawowo wolnych od pracy. Paczkę możesz śledzić za pomocą numeru nadanego w Przesyłarka.pl lub numeru trackingowego firmy kurierskiej. Mogą zdarzyć się sytuacje, kiedy skany nie zaktualizują się przez 24-48 godzin. Wynika to z faktu, że firmy kurierskie skanują paczki w sortowniach głównych i czas transportu między sortowniami może się wydłużyć.

Czy jest ubezpieczenie na paczki do Francji?

Każda paczka wysłana firmą kurierską ubezpieczona jest do określonej kwoty, nie wyższej jednak niż rzeczywista i udokumentowana wartość towaru. W usłudze DPD w cenie podstawowej paczki do Francji ubezpieczone są do 1000 zł, ale możesz dodatkowo podnieść poziom ubezpieczenia do 20 000 zł. W GLS i UPS paczki ubezpieczone są do wartości wyznaczanej przez wskaźnik SDR, czyli ok. 42 zł za kg paczki. Zawsze jest możliwość doubezpieczenia przesyłki za dodatkową opłatą. Przy ewentualnym uszkodzeniu lub zagubieniu paczki do Francji należy udokumentować i potwierdzić wartość towaru, aby otrzymać odszkodowanie z firmy kurierskiej.

Czy muszę drukować etykietę na paczkę do Francji?

Konieczność drukowania etykiety zależy od wybranej firmy kurierskiej. W usłudze GLS i DPD nie trzeba drukować listów przewozowych na paczki do Francji. Kurier podjedzie po przesyłkę z gotowym listem. Dopilnuj jedynie, aby odpowiednio nakleić te etykiety, jeżeli wysyłasz więcej niż jedną paczkę. W usłudze UPS nadawca musi wydrukować etykietę i przykleić ją na paczkę wysyłaną do Francji. List przewozowy należy umieścić na paczce przed przyjazdem kuriera. Otrzymasz go od nas mailem po opłaceniu zamówienia. Czyta więcej o Nadaniu paczki bez etykiety.

Czego nie można wysłać w paczce do Francji?


Regulaminy firm kurierskich zabraniają wysyłania narkotyków, alkoholu, tytoniu i materiałów pirotechnicznych. Nie można także wysyłać żywych zwierząt, substancji płynnych, delikatnych, żywności łatwopsującej się i pieniędzy. Dokładną listę przedmiotów zakazanych w transporcie drogowym do Francji znajdziesz w naszym artykule Czego nie można wysłać w przesyłce

Jeżeli masz pytania odnośnie wysyłki paczki do Francji – skontaktuj się z nami.

Czytaj więcej: