Czytelnia
Jak wysłać paczki z Francji do Polski?

Jak wysłać paczki z Francji do Polski?

Sprawdź, jak sprawnie, szybko i tanio możesz wysłać paczki z Francji do Polski. Bez stania w kolejkach i wydawania fortuny. Wybierz spośród najlepszych firm kurierskich i zdecyduj, który kurier przewiezie Twoją paczkę z Francji do Polski.

 

 

Streszczenie najważniejszych informacji o wysyłce paczek z Francji do Polski:
1. Paczki z Francji zamówisz online w 3 minuty i wyślesz kurierem DPDUPS i GLS.
2. Cena 20 kg paczki z Francji to €26.49 zł kurierem DPD, €32.39  - kurierem UPS i €37.69 - GLS-em.
3. Doręczenie paczki z Francji następuje średnio w ciągu 3-4 dni roboczych.

 

Jak zamówić paczkę z Francji do Polski?

Przed złożeniem zamówienia paczka powinna być spakowana w karton i zabezpieczona do dalszego transportu. W naszym wpisie znajdziesz więcej informacji a temat prawidłowego pakowania paczek

Kiedy Twoja paczka jest już gotowa, wejdź na stronę Przesyłarka.pl i wybierz kierunek transportu Francja – Polska. Następnie wpisz wymiary paczki oraz jej wagę. Przesyłki kurierskie przechodzą przez automatyczne sortery. Są ważone na skalibrowanych wagach i mierzone laserami. Dlatego, aby uniknąć później dopłaty, najlepiej dodaj lub zaokrąglij wymiary i wagę w górę.  

Ile kosztuje paczka z Francji do Polski?

Cena przesyłki z Francji do Polski zależy od wagi i wymiarów kartonu. Najtańszą opcja na wysyłkę paczki z Francji jest kurier DPD. Koszt transportu to €26.49 za 30 kg paczkę. Kurier UPS przetransportuje przesyłkę w cenie ok. €36.29, a GLS za €38.49. Jeżeli masz do wysłania paczkę, która powinna dotrzeć do odbiorcy kolejnego dnia roboczego – wybierz droższą, ale znacznie szybsza usługę UPS Express Saver. 

Ile kosztuje paczka z Francji do Polski - Przesylarka.pl
Najtańszą opcją wysyłki paczki z Francji do Polski jest kurier DPD.

Ile idzie paczka z Francji do Polski?

Paczki z Francji do Polski doręczane są zazwyczaj 3-4 dnia roboczego. Wyjątek stanowi usługa UPS Express Saver, kiedy paczka jest u odbiorcy kolejnego dnia. Do czasu transportu nie wliczamy dnia odbioru ani dni wolnych od pracy w kraju nadania i odbioru. Paczka nadana we Francji w poniedziałek, w czwartek lub piątek powinna zostać dostarczona odbiorcy w Polsce.

Jak śledzić paczkę z Francji do Polski?

Po odebraniu paczki przez kuriera lub zostawieniu jej w punkcie nadania, możliwe jest śledzenie paczki na naszej stronie lub na stronie przewoźnika realizującego transport. Wystarczy, że numer trackingowym lub numer zamówienia wpiszesz na stronie lokalizacji Przesyłarka.pl lub na stronie firmy kurierskiej. Dokładne instrukcje znajdziesz w artykule Gdzie jest moja paczka? Jak śledzić przesyłkę? 

Czy muszę drukować list przewozowy na paczkę z Francji?

To, czy konieczne jest drukowanie listu przewozowego, zależy od wybranej firmy kurierskiej, bowiem każdy przewoźnik ma inne zasady i regulacje. Decydując się na transport paczki z Francji do Polski kurierem DPD i GLS nie musisz nic drukować. Kurier przyjedzie z gotową etykietą i naklei ją na paczkę. UWAGA! Jeżeli wysyłasz kilka paczek do różnych odbiorców, dopilnuj, aby etykiety zostały poprawnie przyklejone przez kuriera odbierającego przesyłki. W przeciwnym razie może dojść do pomyłki i paczki trafią do różnych odbiorców.

Usługa transportu paczki z Francji do Polski firmą UPS wymaga wydrukowania etykiety i naklejenia jej na karton przed podjazdem kuriera. 

Czy paczki z Irlandii do Polski są ubezpieczone?

Paczki są ubezpieczone w cenie transportu, jednak wysokość ubezpieczenia podstawowego różni się. W przypadku każdej firmy kurierskiej można dodatkowo wykupić ubezpieczenie do wyższej kwoty. W DPD paczki w cenie są ubezpieczone do 1000 zł. W GLS i UPS ubezpieczenie zależy od wskaźnika SDR. Oznacza to, że paczki są ubezpieczone do wartości ok. 42 zł za każdy kilogram. Paczka 10 kg będzie ubezpieczona do 420 zł, a 20 kg do 840 zł. Możesz jednak podnieść wartość ubezpieczenia za dodatkową opłatą. Wystarczy, że w formularzu zamówienia paczki z Francji do Polski wpiszesz wyższą wartość towarów w przesyłce.

Czy mogę nadać paczkę z Francji do Polski w punkcie?

Nie chcesz bądź nie możesz czekać na kuriera, a Twoja przesyłka z Francji nie waży więcej niż 20 kg? Możesz zostawić ją w punktach drop-off firmy UPS. Wtedy należy wybrać UPS jako przewoźnika realizującego transport i po opłaceniu zamówienia i otrzymaniu etykiety, paczka jest gotowa, aby dostarczyć ją do dowolnego punktu. Punkty nadań znajdziesz na stronie UPS

Jeżeli masz pytania dotyczące transportu paczki z Francji do Polski – czekamy na Twój telefon lub email

Czytaj więcej:

Jak wysłać paczki do Francji – poradnik

Jak wysłać paczkę do Francji