Czytelnia
Jak długo trwa dostawa paczki z Polski do Francji?

Jak długo trwa dostawa paczki z Polski do Francji?

Czas transportu paczki do Francji to zazwyczaj 3-4 dni robocze. Podpowiadamy, jak należy złożyć zamówienie i przygotować przesyłkę, aby dostawa paczki z Polski do Francji była jak najszybsza?

 

 

Streszczenie najważniejszych informacji o tym, jak długo trwa dostawa z paczki z Polski do Francji:
1. Średni czas transportu wynosi 3-4 dni robocze.
2. Uważaj na wagę i wymiary przesyłki.
3. Podaj lokalny numer telefonu nadawcy w Polsce i odbiorcy we Francji.

 

Waga i wymiary przesyłki

Przed złożeniem zamówienia na transport paczki do Francji Twoja paczka powinna być już spakowana, aby wiedzieć jakie są jej wymiary i waga. Max. dopuszczalna waga paczki na kierunku Polska – Francja to 31,5 kg w usłudze DPD, a wymiary kartonu nie mogą przekraczać 300 cm (1 x dł + 2 x szer. + 2 x wys.). 

Zadbaj, aby przesyłka nie przekraczała tych wymiarów, ponieważ może to powodować nie tylko opóźnienie w dostawie, ale także firma kurierska może nałożyć na Ciebie dodatkową opłatę za przekroczenie dopuszczalnych wymiarów lub wagi.

Dane adresowe nadawcy i odbiorcy

W kolejnym kroku należy uzupełnić dane adresowe nadawcy i odbiorcy. W obu przypadkach upewnij się, że wpisujesz nazwy ulic i miejscowości w lokalnym języku oraz że podawane dane są prawidłowe. UWAGA! Należy podać lokalny numer telefonu odbiorcy we Francji. Kurier przy doręczeniu nie będzie dzwonił na polski numer telefonu, a może pojawić się konieczność kontaktu przed doręczeniem. Możliwość skontaktowania się oddziału lub kuriera doręczającego usprawni dostawę przesyłki do Francji i skróci czas transportu.

Zawartość przesyłki

Upewnij się, że nie wysyłasz towarów, które są zabronione w transporcie międzynarodowym. Paczka może być zatrzymana w oddziale, jeśli opis jej zawartości budzi podejrzenia. Nie wysyłaj tytoniu, alkoholu, narkotyków, leków na receptę ani towarów płynnych. Przejrzyj pełną listę towarów zabronionych w transporcie do Francji.

Opakowanie 

Do wysyłki paczki do Francji użyj mocnego i w miarę nowego kartonu. Powinien on mieć kształt prostopadłościanu i być w całości wypełniony towarem, a wolne przestrzenie uzupełnione wypełniaczami (folia, styropian itp.).

Z kartonu nie mogą wystawać żadne elementy ani nie powinien być owinięty folia stretch lub innym materiałem, gdyż tego typu paczki są traktowane jako niestandard i po pierwsze wymagają ręcznego sortowania, co wydłuża czas transportu, a po drugie podwyższają koszt wysyłki. Wystarczy, że zakleisz łączenia kartonu taśmą klejącą.

Średni a gwarantowany czas transportu

Już od kilku lat firmy kurierskie nie dają gwarancji na doręczenie paczki do Francji w określonym czasie. Z naszych doświadczeń i na podstawie tysięcy wysłanych przesyłek znamy średni czas transportu paczek do Francji – wynosi on 3-4 dni robocze. Do czasu tego nie wlicza się dnia odbioru paczki od nadawcy, weekendów oraz dni wolnych od pracy w kraju nadania i doręczenia. 

Jeżeli masz pytania odnośnie czasu transportu paczki do Francji – skontaktuj się z nami.

 

Czytaj więcej:

Jak wysłać paczki do Francji – poradnik

Jak wysłać paczkę do Francji

Jak najtaniej wysłać paczkę do Francji w 2024 roku?