Czytelnia
Jak najtaniej wysłać paczkę do Anglii w 2024 roku?

Jak najtaniej wysłać paczkę do Anglii w 2024 roku?

Wysyłanie paczek do Anglii w 2024 roku jest prostsze i tańsze niż kiedykolwiek wcześniej. W tym artykule przyjrzymy się najlepszym sposobom na ekonomiczną wysyłkę, abyś mógł oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

 

 

Streszczenie najważniejszych informacji o tym, jak najtaniej wysłać paczkę do Anglii w 2024 roku?
1. Porównaj kuriera i wybierz najtańszą opcję.
2. Dopasuj karton do towaru, aby nie powiększać wagi gabarytowej przesyłki.
3. Śledź nam na FB i otrzymuj kody na maila.

W odniesieniu do wysyłania prywatnych paczek do Anglii w 2024 roku przepisy nie zmieniły się. Wciąż obowiązują regulacje wprowadzone po Brexicie.

Który kurier jest najtańszy

Paczka do Anglii w 2024 roku jest najtańsza z firmą DHL. Cena paczki do Anglii w 2024 roku zależy od wymiarów oraz wagi przesyłki. Na cenę wpływ ma także kod pocztowy nadania i doręczenia przesyłki. Dlatego czasem wycena transportu zmieni się po wprowadzeniu szczegółowych danych adresowych. Aktualnie możesz wysłać paczki do Anglii za pośrednictwem dwóch firm kurierskich: DHL i UPS. Ceny w poszczególnych przedziałach wagowych przedstawiają się następująco:

Waga

Najtańszy kurier do Anglii

Cena

< 5 kg

DHL

120,89 zł

5-10 kg

DHL

120,89 zł

10 - 23 kg

DHL

155,89 zł

> 23 kg

DHL

155,89 zł

Jak widać najtańszą opcją na nadanie przesyłki do Anglii jest kurier DHL. Należy mieć na uwadze, że ceny z tabeli zmienią się od 1 lutego 2024 roku, kiedy zmienia się cennik DHL.

Natomiast planując wysyłkę wcześniej możesz zaoszczędzić na koszcie wysyłki paczki do UK.

Opakowanie Twojej paczki - waga gabarytowa 

Już od jakiegoś czasu firmy kurierskie stosują cennik według wagi rzeczywistej lub gabarytowej. To oznacza, że paczka, która waży 5 kg, ale wymiary kartonu wyliczane według wzoru długość x wysokość x szerokość / 5000 są większe niż 5, to cena naliczona będzie według wagi gabarytowej. Przykład – wysyłasz paczkę o wadze rzeczywistej 5 kg i wymiarach 40x50x50. W tym przypadku waga gabarytowa Twojej paczki do Anglii wynosi (40x50x50) / 5000 = 20 kg i taka cena zostanie pobrana za usługe transportu. 

Jeśli chcesz zoptymalizować koszt wysyłki – dopasuj karton do zawartości. Nie wysyłaj towaru w za dużym kartonie, ponieważ koszt wysyłki może być wtedy wyższy.

Niestandard – wysoki koszt transportu

Aktualnie większość sortowni, przez które przechodzą paczki do Anglii stosuje automatyczne sortery. Z jednej strony jest to ułatwienie, ponieważ paczki są sortowane bez udziału człowieka, przez co wydajność urządzenia i liczba przesortowanych przesyłek jest znacznie wyższa. Z drugiej strony, jeśli na sorter trafi paczka owinięta folią strech lub innym materiałem, może to spowodować zatrzymanie całej maszyny i ogromne straty dla Przewoźnika. Z tej przyczyny paczki niestandardowe wymagają ręcznego sortowania, co jest oczywiście droższe, ponieważ wymaga zaangażowania człowieka. Jeśli chcesz uniknąć wysokich dopłat i zaoszczedzić na wysyłce paczki do Anglii w 2024 roku trzymaj się poniższych wytycznych:

  • nie owijaj paczki folią stretch ani żadnymi innymi materiałami;
  • towar zapakuj w mocny karton w kształcie prostopadłościanu;
  • żaden bok paczki nie może być wgnieciony albo wystający;
  • uważaj na wymiary przesyłki – szczególnie max. długość kartonu.

Promocje i programy lojalnościowe 

Co jakiś czas na naszym profilu na FB wrzucamy kody promocyjne, dzięki którym możesz zaoszczędzić na wysyłce paczki do Anglii w 2024 roku. Zapisz się także do naszego newslettera. Kilka razy w roku subskrybenci otrzymują zniżki i oferty na tańszą wysyłkę paczek. Dla Klientów biznesowych mamy specjalny program lojalnościowy, który uprawnia do nadawania paczek po niższej cenie. Wystarczy, że wysyłasz z nami regularnie kilka paczek w miesiącu już możesz liczyć na niższe ceny.

Nadając paczkę do Anglii trzymaj się tych kilku wskazówek, a wysyłka będzie nie tylko szybka, ale też tańsza. W razie pytań – zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Obsługi Klienta.

Czytaj więcej:

Najczęściej popełniane błędy przy wysyłce paczek do Anglii

Jak najtaniej wysłać paczkę do Londynu? Praktyczne porady