Czytelnia
Kurier czy samolot - jak wysłać bagaż?

Kurier czy samolot - jak wysłać bagaż?

Ekonomiczne linie lotnicze już w zeszłym roku zmieniły politykę przewozu bagażu podręcznego oraz jego rozmiary i wagę dopuszczalną. Jakie aktualnie obowiązują wymiary? Czy opłaca się kupować bagaż rejestrowany, czy taniej i wygodniej jest nadać paczkę kurierem za pomocą serwisu Przesyłarka.pl? 

Bagaż podręczny

Aktualnie (na dzień 05.03.2019) w cenie biletu lotniczego Ryanair, pasażer może zabrać na pokład mały bagaż podręczny - jedną sztukę. Jego wymiary nie mogą przekraczać 40 cm x 20 cm x 25 cm.  W praktyce jest to torba ma laptopa, standardowa damska torebka lub plecak. Mały bagaż podręczny należy umieścić pod fotelem pasażera z przodu. 

Co w przypadku wniesienia kolejnej sztuki bagażu lub przekroczenia wymiarów?

Przewoźnik informuje, że nałoży dodatkowe opłaty na pasażera. Jeśli wymiary małego bagażu podręcznego zostaną przekroczonew - dopłata wyniesie 107 zł. Jeżeli pasażer weźmie dodatkową sztukę bagażu, bez wykupienia wcześniej takiej opcji, zapłaci 25 EUR, a jego dodatkowy bagaż zostanie umieszczony w luku bagażowym w samolocie.

Polityka bagażowa w WizzAir - zobacz >>>

Mały Bagaż to za mało? Jakie mamy opcje?

Mamy trzy możliwości na zabranie dodatkowego bagażu podręcznego w liniach Rynanair. 

1. Możemy wnieść drugą sztukę bagażu do kabiny za dodatkową opłatą od 29 zł.  Bagaż nie może jednak ważyć więcej niż 10 kg i musi zmieścić się w wymiarach: 55 cm x 40 cm x 20 cm. Mały, darmowy bagaż należy umieścić pod siedzeniem pasażera z przodu, a drugi, większy bagaż podręczny, trzeba umieścić w schowku nad głową. W tej opcji pasażer ma w cenie pierwszeństwo wejścia na pokład.

2. Kolejnym sposobem na podróżowanie z bagażem podręcznym jest wykupienie 10 kg bagażu rejestrowanego. Jest on tańszy niż 20 kg bagaż rejestrowany i jego przewagą jest fakt, że można w nim umieścić towary, które zabronione są do transportowania w kabinie samolotu. Bagaż ten należy nadać przy odprawie na lotnisku i odebrać z taśmy po przylocie. Znowu jego waga nie może przekroczyć 10 kg, a wymiary max. to: 55 cm x 40 cm x 20 cm. Za tę usługę zapłacimy od 38 zł.

3. Trzecią opcją jest wykupienie biletów w wyższych taryfach: Plus lub Flexi Plus. Daje ona pierwszeństwo wejścia na pokład oraz dwie sztuki bagażu podręcznego w cenie.

Samolot czy kurier? Porównanie.

Za dodatkowy bagaż podręczny w kabinie przy bilecie Katowice - Londyn zapłacimy prawie 42 zł:
 

Przykład cen za bagaż na trasie Katowice – Londyn. Lot w dniu 27 kwietnia 2019 roku. Rezerwacja dokonywana 5 marca 2019.Taniej wysłać paczkę do Anglii niż bagaż w samolocie

Jeżeli wykupimy bagaż rejestrowany, to 20 kg kosztować nas będzie 106 zł:
 

Bagaż Ryanair czy paczka kurierska

106 zł kosztował bagaż rejestrowany w liniach Ryanair na trasie Katowice - Londyn.
Zobaczmy zatem, ile kosztuje wysyłka 20 kg paczki z Polski do Anglii?

Za kuriera GLS zapłacimy 99,99 zł, a za paczkę do Anglii o wadze 31,5 kg w firmie DPD - 105,99 zł. 

 

Ile kosztuje paczka z Polski do UK

Ceny paczki do Anglii w serwisie Przesyłarka.pl w dn. 05.03.2019.
Należy także wziąć pod uwagę, że w liniach Ryanair koszt przeważenia to 11 EUR za każdy kg (ok. 43 zł).

Jeżeli więc chcesz podróżować taniej i bardziej komfortowo – nadaj bagaż kurierem i ciesz się wygodą podróżowania.