Czytelnia
Bagaż w WizzAir czy paczka do UK?

Bagaż w WizzAir czy paczka do UK?

Podróżujesz węgierskimi liniami WizzAir? Sprawdź, jaki bagaż możesz zabrać na pokład samolotu, jaki nadać jako rejestrowany i czy taniej jest zapłacić za bagaż, czy wysłać go paczką kurierską?

 

Mały bagaż podręczny

Od listopada 2018 roku pasażerowie podróżujący WizzAirem mogą wnieść na pokład tylko jedną sztukę bagażu w cenie biletu. Jest to tzw. mały bagaż podręczny. Może on ważyć max. 10 kg, a jego wymiary nie mogą przekraczać 40 cm x 30 cm x 20 cm.  Bagaż ten umieszczamy pod siedzeniem pasażera siedzącego przed nami. Obowiązuje bezwzględny zakaz wnoszenia dodatkowych sztuk bagażu na pokład w usłudze ekonomicznej.

Duży bagaż podręczny
Przewoźnik zadbał o pasażerów z większym bagażem i wprowadził tzw. duży bagaż podręczny. Przysługuje on wyłącznie turystom, którzy wykupili usługę Priority. Czyli kupując Wizz Priority wraz z pierwszeństwem wejścia na pokład pasażer może wnieść na pokład dodatkową sztukę bagażu. Jego max. wymiary to: 55 cm x 40 cm x 23 cm i waga do 10 kg.
 

Polityka bagażowa w Ryanair - zobacz >>>
 

Opłaty za przekroczenie wymiarów
Jeśli wymiary naszego bagażu przekroczę te dopuszczalne – będziemy musieli zapłacić: 25 EUR w przypadku małego bagażu podręcznego i 60 EUR za duży bagaż podręczny.

Bagaż rejestrowany
WizzAir dopuszcza trzy rodzaje bagażu rejestrowanego: 10, 20 i 32 kg. W zależności od czasu rezerwacji, trasy oraz obłożenia ceny bagażu mogą się różnić.

Bagaż jest droższy niż paczka z Polski do Anglii

 

Bagaż WizzAir czy paczka z Polski do Anglii?

Porównaliśmy ceny bagażu rejestrowanego w WizzAir oraz wysyłki paczki do Anglii. Zobaczmy, co nam wyszło.
Za bagaż rejestrowany w WizzAir na trasie Katowice – Londyn, lot w dniu 27.04.2019 zapłacimy odpowiednio: 187 zł za 32 kg, 134 zł za 20 kg i 80 zł za 10 kg. Ile zatem kosztuje wysyłka paczki na tej samej trasie w serwisie Przesyłarka.pl? Za 20 kg paczkę wysłaną kurierem GLS zapłacimy 99,99 zł, a za 30 kg przesyłkę do Anglii o wadze 31,5 kg w firmie DPD - 105,99 zł. Różnica przy 20 kg bagażu wynosi 34 zł (25%) w jedna stronę.

Paczka do Anglii - ceny

Jeżeli więc chcesz podróżować taniej i bardziej komfortowo – nadaj bagaż kurierem i ciesz się wygodą podróżowania.