Czytelnia
Jak wysłać paczkę do Francji

Jak wysłać paczkę do Francji

Francja to jeden z bardziej popularnych kierunków czy to na „weekendowy wypad”, czy na wakacje nad morzem lub oceanem.  Tanie linie lotnicze prześcigają się w ofertach  lotów do francuskich miejscowości, dzięki czemu możemy podróżować znacznie taniej, niż jeszcze kilka lat temu.

Możemy dodatkowo zaoszczędzić na przelocie, jeśli zamiast płacić za bagaż rejestrowany wybierzemy usługę kurierską i kurier doręczy paczkę do obiektu, w którym się zatrzymujemy.

Ryanair – polityka bagażowa przewoźnika

Cena paczki do Francji w usłudze DPD Classic wynosi 87,99 zł.  Czyli za niecałe 90 złotych możemy przetransportować 31,5 kg przesyłkę do Francji.

Średni czas dostawy to 3-4 dni robocze – wystarczy więc nadać paczkę odpowiednio wcześnie, aby czekała na nas w miejscu docelowym po naszym przyjeździe.

Paczki do Francji ubezpieczone są do 1000 zł w cenie. Jeżeli Twój bagaż ma większą wartość – możesz zwiększyć zakres ubezpieczenia.

W paczce o wadze 31,5 kg zmieścisz więcej rzeczy niż w 20 kilogramowym bagażu rejestrowanym w liniach lotniczych.

Ile kosztuje transport paczki z Francji do Polski?

Import paczki z Francji do Polski jest droższy niż wysyłka paczki z Polski do Francji i kosztuje 124,75 zł za 31,5 kg przesyłkę, natomiast czas transportu i pozostałe  szczegóły zostają takie same jak w przypadku wysyłki paczki do Francji. 

Rezerwując bilety lotnicze warto sprawdzić, jaki jest koszt bagażu rejestrowanego i porównać go z ceną paczki. Jedno jest pewne – można podróżować wygodniej i szybciej – bez czekania na odbiór bagażu z taśmy po wylądowaniu.