Czytelnia
To musisz wiedzieć wysyłając paczkę za granicę

To musisz wiedzieć wysyłając paczkę za granicę

Chcesz wysłać paczkę za granicę? Co trzeba wiedzieć przed wysyłką paczki międzynarodowej? Wysyłając paczkę za granicę zwróć uwagę na czas transportu, cenę, listę towarów zabronionych oraz odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie paczki do transportu. Wybierz odpowiedniego kuriera.


Wielu z nas ma przyjaciół, znajomych i rodzinę za granicą. Nie zawsze możemy pojechać na uroczystości typu urodziny, imieniny czy ślub. Warto wtedy wysłać paczkę z prezentami lub produktami z Polski. Zdarzają się też sytuacje, że musimy wysłać dokumenty za granicę. 

Jak wysłać paczkę międzynarodową?

Na myśl przychodzą trzy rozwiązania na wysyłke paczki za granicę: podrzucić ją przy okazji podróży znajomego do danego kraju, pójść na Pocztę, odstać swoje w kolejce i nadać paczkę „w okienku” lub wygodnie, tanio i szybko wysłać paczkę kurierem. 

W serwisie Przesylarka.pl wybierzesz kuriera, który przetransportuje Twoją paczkę z Polski w dowolne miejsce w Unii Europejskiej, UK i Norwegii. 

Jakiego kuriera wybrać?

Przesylarka.pl działa jako broker kurierski – oznacza to, że mamy podpisane umowy z firmami kurierskimi i wynegocjowane specjalne warunki i niższe ceny. To Ty decydujesz, którą firmę kurierską wybierzesz. Paczki międzynarodowe z Polski transportowane są przez DPD, GLS oraz UPS. 

Ceny paczek międzynarodowych

Ceny paczek z Polski do krajów UE, UK i Norwegii zależą od wymiarów, wagi, wartości oraz kraju docelowego. W usłudze DPD stosowana jest jedna stawka dla paczek od 1 do 31,5 kg. W UPS i GLS – ceny zależą od wagi rzeczywistej lub gabarytowej paczki i zwiększają się co 5 kg. Jeżeli chcesz sprawdzić, ile będzie kosztowała wysyłka paczki do wybranego kraju – wystarczy wybrać kraj nadania, kraj docelowy i uzupełnić wagę i wymiary paczki. Wyceny dokonasz w minutę na stronie Przesylarka.pl.

Jak zapłacić za paczkę za granicę?

Kuriera możesz opłacić w trzech walutach: PLN, EUR i GBP. Masz do dyspozycji różne metody płatności: karta płatnicza, Blik, przelew online, przelew tradycyjny oraz Paypal. To Ty decydujesz którą walutą i w jaki sposób opłacisz transport paczki. Więcej znajdziesz w naszym wpisie: Jak zapłacić za kuriera - 5 sposobów płatności

Ile idzie paczka międzynarodowa?

Czas transportu paczek międzynarodowych zależy od kraju docelowego oraz wybranej usługi. W firmie UPS możesz skorzystać z tańszej usługi ekonomicznej lub droższej usługi ekspresowej, gdzie paczki doręczane są nawet w 48 godzin. DPD i GLS oferują tylko usługi ekonomiczne. Paczki do Niemiec i Holandii jadą 2- 3 dni robocze, a do Włoch średnio 5 dni roboczych. Dokładną listę znajdziesz w artykule Ile jedzie paczka kurierska.

Jak zapakować przesyłkę za granicę?

Od kilku lat firmy kurierskie przyjmują do transportu wyłącznie towary spakowane w kartonowe pudła. Karton powinien być nowy, niezniszczony i mieć regularny kształt prostopadłościanu. Nie owijaj kartonu folia stretch ani dużą ilością taśmy klejącej, ponieważ utrudnia to automatyczne sortowanie przesyłek i firmy kurierskie narzucają dopłaty za paczki niestandardowe. 

Przedmioty w paczce powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniem a wolne przestrzenie uzupełnione folią bąbelkową lub innymi wypełniaczami. Towary w paczce nie powinny swobodnie poruszać się.

Czego nie można wysłać w paczce międzynarodowej?

Każda z firm kurierskich określa listę towarów, które zabronione są w międzynarodowym transporcie drogowym. Zabronione jest wysyłanie alkoholu, tytoniu, narkotyków, substancji chemicznych i pirotechnicznych, płynów, zwierząt, roślin i ludzkich szczątków. Pełną listę towarów zabronionych znajdziesz w materiale Co można, a czego nie można wysłać kurierem

Wysyłka paczki za granicę kurierem jest szybka, łatwa i tania, pamiętaj tylko o prawidłowym zapakowaniu i zabezpieczeniu paczki i towarach, które są zabronione w transporcie międzynarodowym.