Czytelnia
5 błędów przy wysyłce paczki do Polski

5 błędów przy wysyłce paczki do Polski

Wiele osób, które na stałe lub czasowo przebywają za granicą, wysyła paczki do Polski do rodziny lub znajomych. Ważne, aby właściwie przygotować i prawidłowo nadać taką paczkę. Unikaj tych 5 błędów, a Twoje paczki do Polski dojdą sprawnie i szybko.
 

 

Streszczenie:
1. Podaj poprawny adres odbiorcy paczki do Polski.
2. Upewnij się, że wpisałeś właściwy, polski numer telefonu odbiorcy.
3. Przed złożeniem zamówienia dokładnie zważ i zmierz karton.
4. Towar powinien być spakowany w karton o kształcie prostopadłościanu, bez zniekształceń i wystających elementów.
5. Nie wysyłaj alkoholu, narkotyków, towarów płynnych, trujących, łatwopsujących się i zabronionych w transporcie międzynarodowym.

 

1. Błędny adres doręczenia paczki w Polsce

Przy składaniu zamówienia na stronie Przesylarka.pl, po wybraniu kierunku transportu i uzupełnieniu danych dotyczących przesyłki, pojawia się część formularza związana z danymi adresowymi nadawcy i odbiorcy. Należy prawidłowo uzupełnić imię i nazwisko odbiorcy, ulicę, numer oraz kod pocztowy miejscowości. Podając błędny kod pocztowy lub numer mieszkania, kurier nie doręczy Twojej paczki. Jeżeli już po nadaniu przesyłki zauważysz błąd w zamówieniu – skontaktuj się z nami – nasz Dział Obsługi Klienta zmieni adres doręczenia, kiedy paczka będzie już na terenie Polski.

2. Błędny numer telefonu odbiorcy w Polsce

Numer telefonu jest istotną daną. Kurier lub oddział może chcieć skontaktować się z odbiorcą w Polsce w różnych przypadkach: godziny doręczenia, uszkodzenie przesyłki lub doręczenia paczki do punktu pick-up. Przy zamówieniu kuriera do Polski w serwisie Przesyłarka.pl koniecznie podaj lokalny numer telefonu. Kurier nie będzie dzwonił na zagraniczny numer.

3. Nieprawidłowy rozmiar i/lub waga przesyłki

Przy składaniu zamówienia określasz wymiary oraz wagę paczki do Polski. Należy to zrobić po spakowaniu i zabezpieczeniu przesyłki, ponieważ dane powinny być jak najbardziej dokładne. Już od kilku lat firmy kurierskie określają cenę za transport paczek do Polski na podstawie wagi rzeczywistej i wagi gabarytowej. Jeżeli waga gabarytowa będzie większa niż rzeczywista lub odwrotnie – opłata pobierana jest za wyższą wartość. Dlatego, aby uniknąć późniejszych dopłat – warto dokładnie określić wymiary paczki, ponieważ oprócz wagi one także mają wpływ na cenę paczki do Polski. Szerzej na temat wagi gabarytowej pisalismy w artykule Waga gabarytowa paczki, czyli o co w tym chodzi?

4. Niewłaściwe opakowanie paczki do Polski

Paczki powinny być spakowane w twardy i mocny karton. Nie owijaj ich folią stretch i nie oklejaj zbyt dużą ilością taśmy klejącej, ponieważ tego typu opakowania traktowane są jako niesortowalne i firmy kurierskie pobierają wysokie dopłaty za obsługę manualną takich przesyłek. Towary w paczce także powinny być odpowiednio zabezpieczone (np. owinięte folia bąbelkową), a wolne przestrzenie uzupełnione, tak aby przedmioty nie przemieszczały się i nie były narażone na uszkodzenie.
 Zobacz więcej na ten temat w naszym wpisie Jak przygotować paczkę dla kuriera?

5. Towary zabronione w transporcie do Polski

Unikaj wysyłania towarów, które są zabronione w transporcie drogowym. Szczególnie nie wysyłaj rzeczy płynnych, szklanych oraz towarów łatwopsujących się. Jeżeli wyleje się zawartość butelki, nie dość, że uszkodzi towary w Twojej paczce do Polski, to jeszcze może zniszczyć inne przesyłki. Zobacz, jakich towarów nie powinieneś wysyłac w paczce do Polski - Co można wysłać kurierem?

Jeżeli planujesz wysłać paczki do Polski – zastosuj się do tych 5 zasad, a Twoja paczka szybko i bez problemu dotrze do adresata, a Ty unikniesz nieprzyjemnych dopłat do niestandardowych i za dużych paczek.